Skocz do zawartości

Unchecky - rozwiązaniem na śmieci w instalatorach? (do testów)


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do przetestowania Unchecky.

Aplikacja działa jako usługa systemowa i według producenta ma automatycznie wykrywać w instalatorach okna dialogowe (pole wyboru) i je odznaczać - toolbary, zmiana strony startowej, domyślne wyszukiwarki lub ostrzegać. Do testu użyłem downloadera z Softonic (ENG)  Niestety aplikacja poniosła porażkę, nie wykryła nic. DobreProgramy - tutaj downloader nie posiada pól wyboru, a przyciski (na stan dzisiejszy) - brak reakcji aplikacji. Unchecky może za jakiś czas będzie pełnoprawnym narzędziem ochronnym, ale na stan dzisiejszy chyba jeszcze nie. Zainstalujcie i sami przetestujcie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio wyszła nowsza wersja, 0.2. Dalej beta, ale z tego co widzę w changelogu, autor poprawia cały czas wykrywalność tego programiku,

http://unchecky.com/changelog

a ponadto dorobił się ostatnio polskiej wersji (tak strony WWW, jak i programu).

 

Kwestię dobrychprogramów i paru innych zgłosiłem na UserEcho autora, do czego też zachęcam, bo całość dosyć obiecująco wygląda.

 

picasso, jako najczęściej widząca adware u zgłaszających - co sądzisz o takiej metodzie ochrony dla tych, którzy nie lubią uważać i wszystko robią na szybko?

Odnośnik do komentarza

No nieźle nieźle czuję że jeszcze raz będę go testował bo nie dopatrzyłem zmian. Od pewnego czasu używam i wdrażam na inne komputery Disable Startup , pisałem już o tym na forum. To taki firewall, dość prosta konfiguracja:

 

 

Ustawienia Autostartu

post-24-0-26562500-1388934283_thumb.png

1. Wyłącza wszystkie nowo dodane pozycje z autostartu (bez wiadomości - ostrzeżenia)

2. Pozwala wybrać akcję z wyborem:

post-24-0-89062500-1388934400_thumb.png

3. Dopuszczenie wszystkich nowo instalowanych aplikacji do autostartu

 

 

 

Ustawienia zmian strony startowej IE, konfiguracja taka sama, jak w ustawieniach autostartu, wyświetla pozycje startowe z MSConfig, działa w zasobniku systemowym. Mógł by być wybór czy ikona aplikacji ma się pojawiać w zasobniku i dostęp do ustawień mógłby być na hasło bo coraz więcej producentów takie reguły stosuje. Gdyby tak jeszcze monitorował Zaplanowane Zadania i Usługi to byłbym w siódmym niebie, może kiedyś to wdrożą. W każdym razie narzędzie zdaje egzamin. Do tego jeszcze coś co pilnuje tego typu aplikacje ReStartMe / Restart On Crash / Retsarter / ProcessAlive. W połączeniu to może stanowić dobry zestaw.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać że kolejna odsłona beta robi to co powinna robić, faktycznie narzędzie dostało kopa.

 

post-24-0-51562500-1389889008_thumb.png

 

DP:

 

Zaznaczenie akceptacji - po chwili pojawia się ostrzeżenie Unchecky (wystarczyła "próba" zaptaszkowania opcji bez użycia przycisku Zgadzam Się), pobrałem i żadne śmieci się nie pojawiły

 

post-24-0-28125000-1389889160_thumb.png

 

Ponowiłem tym razem nie zaznaczałem warunków - wydaje mi się że na starcie Unchecky "odznacza" opcję, pobrałem, zero niespodzianek:

 

post-24-0-84375000-1389889325_thumb.png

 

 

 

KomputerŚwiat:

 

Wybrałem sobie że pobiorę UnChecky :lol: Narzędzie dało radę :)

 

post-24-0-87500000-1389889432_thumb.png

 

post-24-0-73437500-1389889447_thumb.png

 

 

**************************************************

 

Unchecky dodaje reguły do pliku Hosts / Można to wyłączyć w ustawieniach programu.

 

post-24-0-54687500-1389890366_thumb.pngpost-24-0-79687500-1389890401_thumb.png

 

Podczas deinstalacji programu z użyciem opcji "usuń ustawienia" plik Hosts zostaje opróżniony z wpisów Unchecky.

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Instalatory Javy powinny być obsługiwane, jednak użytkownicy zgłaszali błędy:

http://unchecky.userecho.com/topic/336825 (Tutaj zaszedł problem z różnicą języka) jednak było to miesiąc temu zgłaszane.

 

Inne żródła, ale z początku końca roku:

 

Unchecky did nothing to remove the ask toolbar check boxes on the java installer for me. Uninstalling, worthless...

 

Musiałbym to przetestować na czyimś komputerze, gdzie Java wymaga aktualizacji :lol:

Odnośnik do komentarza

picasso, jako najczęściej widząca adware u zgłaszających - co sądzisz o takiej metodzie ochrony dla tych, którzy nie lubią uważać i wszystko robią na szybko?

+

 

Moim zdaniem dobre rozwiązanie dla osób, które dużo instalują. Nie uważam jednak, że każdy powinien to mieć, bo zabije to myślenie u użytkowników i zmniejszy ich czujność/ uwagę.

Mimo tej opinii jestem za rozwojem aplikacji i jak najbardziej jej kibicuję.

Sekunduję tu Griszy. Są uwarunkowania, przy których warto to posiadać, ale skutkiem ubocznym może być zwiększona indolencja.

 

Dodam narzędzie do mojego tematu o asystentach. Niestety nie jestem w stanie w ogóle go sprawdzić pod kątem polskich warunków (ani nawet zaktualizować tematu o asystentach). Moje holenderskie IP - i nie ma żadnej siły, by to oszukać, wypróbowałam wszystko co przyszło mi do głowy - powoduje, że główne polskie "asystenty" obecnie nie podstawiają mi żadnej propozycji. Jedyne "niezawodne" downloadery to te które mają tak jakby "międzynarodową" orientację (download.net.pl, programs.pl, softonic.pl), ale widziane w nich propozycje nie odpowiadają temu co widzi polski użytkownik.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kolejna aktualizacja, dość spora:
 

v0.2.6 (February 12, 2014)

 

 

EDIT:

 

 

v0.2.7 (February 16, 2014)

 

 

Dla zainteresowanych dodatek do Chrome / Firefox

Extension Defender / klik- wykrywa i skanuje dodatki, które po pewnym czasie zaopatrywane są w komercyjne adware / spyware / trackery. Baza zakwalifikowanych dodatków jako szkodliwe jest dostępna na stronie producenta i aktualizowana w ED.

 

 

EDIT:

 

 

v0.2.8 (February 21, 2014)
  • Support for Moo0 software.
  • Support for Device Doctor.
  • Support for Optimum Installer.
  • Improved support for a large number of installers.
  • Various filter updates.
  • Updated Greek translation.

 

 

 

 

EDIT: kolejne aktualizacje

 

 

v0.2.9 (February 24, 2014)
  • Support for Comodo Internet Security.
  • Support for PC Performer.
  • Various filter updates.
  • Fixed a bug which could hang an installer (Skype, Unlocker).

 

 

EDIT:

 

 

v0.2.10 (March 8, 2014)

 

 

 

v0.2.11 (April 14, 2014)

 

 

v0.2.13 (April 26, 2014)
  • Hotfix: fixed Croatian translation encoding.
v0.2.12 (April 26, 2014)
  • Support for SweetIM Bundle.
  • Improved support for Softonic installer.
  • Added help for command line arguments of the installer. Run "unchecky_setup.exe -?" to see it.
  • Various filter updates.
  • Croatian translation, by Marko.
Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Posiada.
 
post-24-0-79687500-1389890401_thumb.png
 
W Changelog w któreś aktualizacji dodano możliwość wyłączenia aktualizacji:
 

Advanced settings: disable automatic updates, disable hosts file rules usage.

 
Kolejne wersje:
 

v0.2.14 (May 05, 2014)

 

 

EDIT:

 

 

v0.2.15 (July 28, 2014)
  • Improved support for Java.
  • Improved support for OutBrowse installers.
  • Updated translations: Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal).
Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Zgłosiłeś się z pomocą przy filtrach dla .pl?

Ja się zgłosiłem, ale ostatnio ciągle nie mam czasu przy tym usiąść.

Ale jak dotąd, gdy patrzę po polskich managerach, to te największe są skupione albo na modyfikacjach międzynarodowych i Unchecky łapie je sam, albo też łapią je filtry które zaproponowałem autorowi przed betą która zaczęła łapać więcej w Polsce.

 

Obecnie filtry łapią każdą odmianę słowa wyszukiwarka/wyszukiwanie, pasek wyszukiwania / narzędzi oraz strona startowa, jeśli o odznaczanie opcji chodzi.

 

A jeśli chodzi o jego przestawianie z opcji Zalecana na Niestandardowa, to jeszcze chyba wymaga dopracowania, tylko, kurczę, tak jak mówiłem, nie za bardzo mam kiedy.

 

Tym niemniej, program wydaje się być bardzo dobry.

 

Musiałbym to przetestować na czyimś komputerze, gdzie Java wymaga aktualizacji :lol:

Unchecky odznacza Aska przy Javie. Aktualizowałem ostatnio sporo wersji i wszędzie było odznaczone + alert przy próbie zaznaczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...