Skocz do zawartości

Menedżer rozruchu systemu Windows. System nie włącza się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam wielki problem i liczę że ktoś zdoła mi pomóc. 

 

Użyłem Norton Ghost do przywrócenia obrazu partycji C: bo system coś mi się zawieszał i tak przywrócił ten system że tragedia - poniżej sreen.

Próbowałem przez napraw@pendrive z systemem, ale nie widzę tam opcji które mogłyby pomóc. Jedynie automatyczne wyszukiwanie problemów zaczęło skan ( niby z dyskiem coś) i wyrzuciło błąd że '"nie da rady". Posiadam netbook, win 7 Prof x64.

 

zu5xkn.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tzn. recovery zawsze była na tym dysku. Ghosta użyłem po system zaczął się zawieszać, pomagał tylko twardy reset (możliwe że usunąłem dziwne pliki z różnych lokalizacji C: ).

Plik Ghosta miał 14GB i naprawdę nie wiem co poszło nie tak. W XP wiele razy przywracałem i nigdy problemów nie było. Różnica jedynie w tym, że w XP robiłem to poprzez Hiren's a tutaj w Win7 przez program Norton Ghost.

Odnośnik do komentarza

To tylko luźne rozważania. Pomijam wersję Ghosta w stosunku do W7.

Mogła być taka sytuacja, że miałeś partycję Recovery, Boot oraz C:\System i przy tworzeniu obrazu pominąłeś partycję BOOT.

Odtworzyłeś tylko C:\System (jeżeli w ogóle się udało) a taki układ nie odpali systemu.

 

Jeżeli tak było to raczej poszedłbym w kierunku odzyskiwania partycji.

Odnośnik do komentarza

@wiesław531

 

Też nad tym myślałem. Jeśli kosa4321 nie skopiował partycji Recovery, to został naruszony cały boot Windowsa. Nie miałem nigdy styczności z strukturą bootowania Siódemki.

 

@kosa4321

Teraz masz taką sieczkę na dysku, że nie wiadomo od czego zacząć. Spróbuję skontaktować się z maggregiem, aby tu zajrzał. Dla pewności możesz wypróbować DMDE z LiveCD i użyć opcji Scan NTFS, ale wątpie, czy to coś da, ponieważ dane zostały nadpisane. Jeśli chcesz to zrobić, to napisz.

Odnośnik do komentarza

OK. Tutaj masz filmik pokazujące działanie DMDE:

.

 

1) Pobierz i nagraj jako obraz ISO UbuntuOne z tego linku: UBUNTU

2) Uruchom z niej komputer i pokaż okno Partycje - 45 sekunda filmu. Nazwy dysków będą inne, bo to Linux.

 

EDIT: OK, jutro będę na forum przed południem.

Edytowane przez gacek
Odnośnik do komentarza

Wezwano mnie do tablicy więc na jakiś mierny wypadałoby wyciągnąć :)

Po pierwsze jaki ghost (ten ładny czy ten dobry?), po drugie - jak odzyskiwałeś? (co zostało nadpisane).

Ze screenu w poście #7 wynika, że partycja botująca nie została naruszona, bądź jest jedyną która została przywrócona. W każdym bądź razie jest nadzieja, że partycja na której koledze zależy nie została nadpisana. Można przeczesać dmde, choć program w wersji "demo" niewiele odzyska a jako posiadacz licencji muszę powiedzieć, że tak naprawdę trudno w nim przywrócić uszkodzoną strukturę nawet jak coś znajdzie, będzie się czepiał wielkości przywracanych volumenów, z gpt w ogóle nie potrafi sobie poradzić itp., dobry do odtwarzania plików, osobiście polecam spróbować Eassos Recovery lub bardziej uniwersalny twór tego samego autora PartitionGuru, jeżeli struktura nie jest fizycznie uszkodzona to powinny błyskawicznie odnaleźć "zagubione" wolumeny. Oczywiście znów w damo niewiele odzyskasz ale z tymi programami nie stracisz czasu a sprawdzisz czy coś na dysku jest do odzyskania.

http://www.eassos.com/eassos-recovery/free-download.php

http://www.eassos.com/partitionguru/free-download.php

 

Jeżeli programy odnajdą coś wartościowego to (pomijając możliwość zakupu licencji na któryś z nich - dość droga w porównaniu z konkurencją) można sięgnąć po testdisk:

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

i pozwolić mu na przeskanowanie, powinien wykryć nienadpisane partycje, wystarczy je zaznaczyć do przywrócenia i nadpisać mbr, po restarcie który sugeruje program partycja/cje powinny się pojawić normalnie dostępne.

 

Podaj też listing z diskparta (konsolowego):

 

diskpart

lis vol

 

pzddr

Odnośnik do komentarza

Hola, dzięki za wytyczne.

- wersja Ghosta 15, tyle pamiętam,

- odzyskiwałem w systemie bezpośrednio z programu ('backup my computer' chyba). Wydaje mi się że nagrywałem podając(klikając) tylko na partycję C:

- mam problem z Eassos Recovery bo to wersja instalacyjna a nie widzę formatu iso nigdzie abym an pena wrzucił.

Odnośnik do komentarza

Programy Eassos mają też wersję dosową (po instalacji będziesz miał katalog z odpowiednimi plikami).

Wystarczy utworzyć dosowego pena botującego albo zmapować jako image przez syslinux albo grub4dos.

Na sieci można też znaleźć gotowe obrazy dyskietki do zmapowania.

Przykładowy wpis do menu (standard dla obrazu dyskietki):

title PartGuru
			map --mem /images/PartitionGuru.ima (fd0)
			map --hook
                        chainloader (fd0)+1
			rootnoverify (fd0)
			map --floppies=1
			boot
ps.

Jeżeli nie chcesz programów instalować to można je po prostu rozpakować, jest to czysty innosetup - program do rozpakowywania:

http://innounp.sourceforge.net/

 

innounp.exe -x "ścieżka do instalki"

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Mój stacjonarny wykrył w tym dysku 2 partycje, ogólnie widzę że dane są ;)

Czyli teraz to co pisałeś ?

 

 


Jeżeli programy odnajdą coś wartościowego to (pomijając możliwość zakupu licencji na któryś z nich - dość droga w porównaniu z konkurencją) można sięgnąć po testdisk:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
i pozwolić mu na przeskanowanie, powinien wykryć nienadpisane partycje, wystarczy je zaznaczyć do przywrócenia i nadpisać mbr, po restarcie który sugeruje program partycja/cje powinny się pojawić normalnie dostępne.

Podaj też listing z diskparta (konsolowego):

diskpart
lis vol


pzddr
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...