Skocz do zawartości

Legalny Windows 7 nieprawidłowo oznaczony jako nielegalny


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Być może masz problem z tokenem aktywacji, komunikaty tego typu najczęściej pojawiają się w systemach w których bawiono się loaderami itp. ale niewykluczone, że wystapił samoistnie.

Spróbuj porad dla takich sytuacji:

http://support.microsoft.com/kb/978305

 

1. Metoda 1 nie zadziałała:

Rzu4m.png

 

2a. Metoda 2 (automatyczna) nie zadziałała:

dbJZ0.png

 

2b. Metoda 2 (samodzielna) również nie zadziałała:

ZDJ0t.png

 

Wpisałem więc NET HELPMSG 3521 i oczywiście:

AFOgg.png

 

System mam legalny, zakupiony razem z laptopem w x-kom na Jerozolimskich.

Nie wiem o co chodzi z loaderami, ale mam ustawiony przy uruchamianiu systemu wybór między Win 7, a Ubuntu (z którego coraz częściej korzystam). Czy to może być powód?

 

Uruchomiłem wczoraj wieczorem Windows Memory Diagnostics Tool. Wybrałem 'extended' i poszedłem spać, bo bardzo wolno to działało, a w zasadzie stało w miejscu. Gdy się obudziłem, po 10h było 90% i status pokazywał "no problems have been detected yet". Przerwałem ten test, bo musiałem skorzystać z maila. Uruchomiłem potem 'basic' i też nie wykazał błędów. Uruchomiłem potem system w trybie debuggowania i też 0 błędów. Nie wiem z czego wynikają moje problemy. Irytuje mnie, że żadne microsoftowe rozwiązanie nie działa.

 

Za każdym razem, gdy próbowałem w cmd (uprawnienia administratora) instalować licencję wyskakiwała mi informacja:

Uruchom na komputerze z systemem Microsoft Windows w wersji innej niż podstawowa polecenie "slui.exe 0x2a 0x8007043C" aby wyświetlić tekst błędu. Błąd 0x8007043C

 

lub

 

Uruchom na komputerze z systemem Microsoft Windows w wersji innej niż podstawowa polecenie "slui.exe 0x2a 0xBBA" aby wyświetlić tekst błędu. Błąd 0xBBA

 

A próbowałem różnych poleceń, nie tylko /ilc, ale i /rilc, /rearm itd...

 

 

 

Niektóre komendy działają, inne nie. Nie rozumiem tego. BIOS aktualny, wczoraj update robiłem. W polu "identyfikator produktu" jest zupełnie inny numer niż na spodzie laptopa (chociaż tam chyba jest po prostu klucz).

qEuRq.png

Odnośnik do komentarza

slmgr można uruchomić bez komend, powinien wtedy wyświetlić dostępne możliwości, jeżeli wtedy pokarze błąd to oznacza uszkodzony aparat aktywacyjno licencyjny.

sppsvc powinien być ustawiony na automatyczny z opóźnieniem więc może być nieaktywny, spróbuj zresztą uruchomić tą usługę i zobaczyć czy wtedy wyświetli błędy, zresztą w logach mamy sugestie, że pliki tej usługi są uszkodzone, i to nie wszystko, przywracane były też pliki aparatu kryptograficznego czy też sam kernel co może wskazywać na spore kłopoty z integralnością systemu, zrób log scannow ponownie i zobacz czy nadal próbuje przywracać pliki z kopii.

W całej wskazanej przeze mnie poradzie najważniejsze jest skasowanie (zmiana nazwy) tokens.dat tak aby przy następnym starcie systemu wygenerował się ponownie ale w uszkodzonym systemie ma to niewielki sens.

 

 

Na spodzie laptopa masz nalepkę z indywidualną licencją COA natomiast system fabrycznie jest instalowany z kluczem producenta SLP, powoduje to, że system automatycznie aktywuje się na sprzęcie danego producenta poza tym jest to po prostu wygodne, w procesie produkcji wklepywanie numerów byłoby bardzo pracochłonne.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

//EDIT:

Udało mi się rozwiązać problem, proszę przeskoczyć do ostatniego postu (na sam dół) :)

 

 

 

Nie wiem czy to w czymś pomoże, ale spróbuj utworzyć nowe konto i na nim sprawdź czy możesz aktywować system komendami z cmd.

Nie pomogło niestety.

 

slmgr można uruchomić bez komend, powinien wtedy wyświetlić dostępne możliwości, jeżeli wtedy pokarze błąd to oznacza uszkodzony aparat aktywacyjno licencyjny.

sppsvc powinien być ustawiony na automatyczny z opóźnieniem więc może być nieaktywny, spróbuj zresztą uruchomić tą usługę i zobaczyć czy wtedy wyświetli błędy, zresztą w logach mamy sugestie, że pliki tej usługi są uszkodzone, i to nie wszystko, przywracane były też pliki aparatu kryptograficznego czy też sam kernel co może wskazywać na spore kłopoty z integralnością systemu, zrób log scannow ponownie i zobacz czy nadal próbuje przywracać pliki z kopii.

W całej wskazanej przeze mnie poradzie najważniejsze jest skasowanie (zmiana nazwy) tokens.dat tak aby przy następnym starcie systemu wygenerował się ponownie ale w uszkodzonym systemie ma to niewielki sens.

pzdr

Nie do końca zrozumiałem co mam zrobić. Wszedłem więc w Usługi i chyba faktycznie w przypadku sppsvc jest coś nie tak.

PAphO.png

 

Nie wiem czy to w czymś pomoże, ale spróbuj utworzyć nowe konto i na nim sprawdź czy możesz aktywować system komendami z cmd.

Niestety nie pomogło.

 

 

 

.

Zrobiłem jeszcze jedno w tych Usługach. Wszedłem tutaj i wpisałem hasło do logowania dla Administratora:

 

U6EjF.png

 

i po tym kliknąłem uruchom:

cmqqF.png

 

 

Odnalazłem w czeluściach Internetu wątek kogoś kto miał podobny problem: http://social.techne...cf-418087990b2a

 

Postanowiłem zrobić to co doradzają, czyli wykonać komendy:

net start sppsvc

sc qc sppsvc

sc queryex sppsvc

sc qprivs sppsvc

sc qsidtype sppsvc

sc sdshow sppsvc

 

 

i efekt jest taki: http://wklej.org/id/796269/

 

 

.

Uruchomiłem też komendę sc queryex >%userprofile%\Desktop\services.txt i wklejam link do tego co mi wyświetliło w tym pliku: http://wklej.org/id/796270/

 

 

.

I ostatnia rzecz. Uruchomiłem dwa polecenia CSCRIPT SLMGR.VBS /DLV i WSCRIPT SLMGR.VBS /DLV i oto efekt (pierwszy komunikat błędu w cmd, drugi w formie okienka):

983Kp.png

Może to będzie pomocne?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

UDAŁO SIĘ ODNALEŹĆ WINNEGO I ROZWIĄZAĆ PROBLEM

Antywirus COMODO zaczął blokować sppsvc i inne usługi i po odinstalowaniu go i przeprowadzeniu weryfikacji systemu moim oczom ukazał się taki komunikat:

0Nsca.png

 

Proszę jednak jeszcze o nieusuwanie tematu, bo chcę sprawdzić czy wreszcie mogę zaktualizować system do SP1. Dziękuję wszystkim za pomoc, cierpliwość i poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza

Ciągle nie mogę zaktualizować systemu do SP1.

 

1. Podczas pobierania przez Windows Update, wyskakuje mi błąd. Klikam rozwiąż problem i pobieram ten plik:

v3zU5.png

 

2. W trakcie instalowania tego pliku wyskakuje kolejny komunikat błędu:

 

tqonN.png

 

3. Pobieram więc kolejny raz plik, który sugeruje mi Microsoft, jednak dopisana "(1)" pod koniec nazwy pliku daje mi znać, że to ten sam plik co poprzednio.

in2RY.png

 

Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Już od dłuższego czasu nie mogę doprowadzić instalacji SP1 do końca. Nie mam żadnego antywirusa już, oprócz Microsoft Essentials.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
3. Pobieram więc kolejny raz plik, który sugeruje mi Microsoft, jednak dopisana "(1)" pod koniec nazwy pliku daje mi znać, że to ten sam plik co poprzednio.

 

Twój tekst sugeruje, iż utożsamiasz Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu z "poprawką", którą należy "instalować". To diagnostyk (jego uruchomienie tylko wygląda jak "instalacja"), którego pracę należy dopiero ocenić. Czyli uruchamiasz narzędzie, czekasz aż kończy pracę, następnie przedstawiasz na forum wyniki, tzn. logi z tego narzędzia: C:\Windows\Logs\CBS\Checksur*.log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...