Skocz do zawartości

Błędne oznaczanie przeczytanych tematów


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy spotkaliście się z tym, ale ja od dawna mam problem z tym, że po przeczytaniu danego tematu pojawia mi się on jako nieprzeczytany (w międzyczasie nie pojawia się nowa odpowiedź).
Codziennie hurtem otwieram w nowych kartach nieprzeczytane tematy, daję "Wyświetl nową zawartość" i tematy, które już widziałem (nie wszystkie) znów są wyświetlane jako do przeczytania.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety po oznaczeniu forum jako przeczytanego, nie ma większej poprawy poza zniknięciem oznaczenia, że niektóre tematy są nieprzeczytane.
Czasem trzeba co najmniej dwa razy (po za pierwszym) otworzyć temat, by oznaczenie o nieprzeczytaniu zniknęło, lecz nadal pozostają przeczytane tematy (chyba, że to normalne).

Odnośnik do komentarza

Jak mówię: ja nie notuję osobiście takich dewiacji i zadaję pytanie czy ktoś tego jeszcze doświadcza.

 

Niestety po oznaczeniu forum jako przeczytanego, nie ma większej poprawy poza zniknięciem oznaczenia, że niektóre tematy są nieprzeczytane.


Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem i czy jest tu nadal problem, w połączeniu z tym co poniżej podane.

 

Czasem trzeba co najmniej dwa razy (po za pierwszym) otworzyć temat, by oznaczenie o nieprzeczytaniu zniknęło


A czy to tematy wielostronicowe? Cytuję z tematu Aktualizacja:
 

Nowa zawartość / Zawartość użytkownika / Wyszukiwanie
(...)
Częściowo przeczytane tematy: temat z wieloma podstronami nie jest oznaczany jako przeczytany, dopóki ostatnia ze stron nie zostanie załadowana. To oznacza, że można do tematu jako "nieprzeczytanego" powrócić w późniejszym czasie i posiada on oznaczenie punktu do którego przeczytano temat z linkiem "Przejdź do pierwszego nieczytanego posta".

firstunread.png



lecz nadal pozostają przeczytane tematy (chyba, że to normalne).


To normalne, jeśli w "Wyświetl nową zawartość" jest ustawiony filtr czasowy typu "Ostatnie 24 godziny" (pokazuje wszystko z tego zakresu czasowego niezależnie od statusu przeczytania tego) a nie "Nieczytana zawartość". Tak więc jaki filtr jest ustawiony u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

U mnie nic takiego nie wystąpiło. Ktoś jeszcze to notuje?

Często mam tak:

- otwieram jednego dnia kilkanaście tematów w poszczególnych kartach, przeglądam i do widzenia...

- następnego dnia znowu przeglądam kilkanaście mniej/bardziej interesujących tematów - czasem jest tak, że zaczyna mi wyświetlanie od postów, które już miałem dzień wcześniej (lub po prostu wcześniej) przeczytane...

 

--> tematy zawsze otwierane poprzez "kropkę" (idź do pierwszego nieprzeczytanego posta)...

Odnośnik do komentarza

Poprawka do tego co wyżej napisałem, nie mam pokazywania z ostatnich 24 godzin, lecz "Nowe posty od ostatniej wizyty".

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, myślałem że mam tą pierwszą opcję, bo pamiętam, że kiedyś to ustawiałem, ale widocznie zmieniłem.

 

No i mam dokładnie to samo co kolega wyżej, nie zawsze, ostatnio tak nie mam, właśnie przed tym "problemem" co teraz mam tak miałem, teraz mam to co na pierwszym obrazku.

EDIT: Gdy ustawię na "Nieprzeczytana zawartość" to problemu nie ma, jest puste pole (bo już wszystko przeczytane).

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Co do opisywanych przez Was objawów, to sprawdźcie czy coś da oznaczenie całego forum jako przeczytanego, następnie pełne wylogowanie i zamknięcie przeglądarki + zalogowanie na nowo i ponowienie oznaczenia forum jako przeczytanego. A jeśli nic z tego, to chyba nie jestem w stanie tu nic zdziałać (nie wspominając już o tym, że nie umiem tego zreprodukować, u mnie to nie występuje), to może być jakiś bug. Na trackerze IPB owszem jest podobny bug zgłoszony (KLIK), ale my nie jesteśmy na tej wersji forum tylko starszej. Nie aktualizuję na razie, bo się wg mnie jeszcze nie opłaca (czekam na więcej zmian i bardziej solidne poprawki edytora). Przypuszczalnie aktualizować będę do nadchodzącej dopiero wersji 3.4.x (z przeskokiem na następujące po nim "maintenance release").

 

 

Poprawka do tego co wyżej napisałem, nie mam pokazywania z ostatnich 24 godzin, lecz "Nowe posty od ostatniej wizyty".

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, myślałem że mam tą pierwszą opcję, bo pamiętam, że kiedyś to ustawiałem, ale widocznie zmieniłem.

 

Grisza, ale to też jest zakres czasowy, toteż będą pokazane wszystkie "nowe" posty (niezależnie czy przeczytane czy nie) odmierzone "od ostatniej wizyty". Jedyny filtr, który usuwa z widoku przeczytane, to ten mający w nazwie wyraźnie to zaznaczone.

 

A "ostatnia wizyta" może być nieprecyzyjnie obliczona, jeśli użytkownik nigdy się nie wylogowuje tylko bazuje na automatycznym wygasaniu sesji (KLIK).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
to sprawdźcie czy coś da oznaczenie całego forum jako przeczytanego, następnie pełne wylogowanie i zamknięcie przeglądarki + zalogowanie na nowo i ponowienie oznaczenia forum jako przeczytanego

Faktycznie pomogło, cóż, nie jestem fanem logowania się za każdym razem, więc zostawię sobie ustawienie na "Nieprzeczytana zawartość". Prawidłowo pokazują się przeczytane tematy przy opcji pokazywania tematów z jakiegoś okresu (są jasno-szare kropki).

Z mojej strony to wszystko, na razie.

Odnośnik do komentarza
cóż, nie jestem fanem logowania się za każdym razem

 

Miałam na myśli jednorazową akcję korekcyjną (w zamiarze tu było "przebicie" danych związanych z markerami (nie)przeczytanych dowiązanych do konta). Ja w ogóle się nie wylogowuję z forum i jak mówię nie mam problemu z losowym pokazywaniem mi przeczytanych jako nieprzeczytanych.

 

Chyba, że to komentarz do braku precyzji tego scenariusza:

 

A "ostatnia wizyta" może być nieprecyzyjnie obliczona, jeśli użytkownik nigdy się nie wylogowuje tylko bazuje na automatycznym wygasaniu sesji (KLIK).

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...