Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie ZCfgSvc.exe i iWrap.exe


nevadaking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będę wdzięczna za poradę, co jest przyczyną dziwnego zachowania ZCfgSvc.exe i iWrap.exe, które potrafią powodować obciążenia procesora do 100%. Dzieje się to cyklicznie, co jakiś czas, niejako "pulsacyjnie", przez kilkanaście sekund procesor pokazuje 2-3% a zaraz potem kilkanaście sekund 100% i tak na przykład przez pól godziny albo dłużej.

W Menadżerze zadań Windows oba procesy wykazują wysokie, choć chwilowe obciążenia CPU - do 60.

iWrap pojawia się na 2-5 sekund i znika, ZCfgSvc jest widoczny stale, ale okresowo wchodzi na "wysokie obroty".

Nie byłoby może w tym nic niepokojącego, ale to spowalnia system na tyle, że mi przeszkadza w robótkach. Wyczytałam, że ZCfgSvc.exe sam w sobie jest ok, ale może być wykorzystywany przez wirusy.

Być może to kwestia rejestrów - kompik się starzeje i miewa "głupie pomysły". Wolałabym jednak mieć pewność, że to nie jakiś robal, choć "na oko" ja nic nie widzę, mądzrejsza ode mnie Avira też, ale to chyba jeszcze nie oznacza, że wszystko jest ok :confused:

 

Będę wdzięczna. :)

Pozdrawiam B)

 

Nevada

 

 

P.S. Na swoim koncie chodzę jako użytkownik, choć to ja jestem też swoim adminem, ale gdy wpadłam na to, że skan OTL poszedł na moim użytkownikowym koncie i zrobiłam skan drugi raz z prawami admina, zobaczyłam, że są różnice między logami. Nie znam się na tym, więc w załączeniu oba.

 

Pozdrawiam

OTL_Administrator.Txt

Extras_Administrator.Txt

OTL_uzytkownik.Txt

Extras_uzytkownik.Txt

GMER_29_06_2012.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ogólnie nie widzę tu żadnych oznak infekcji i temat przenoszę do działu Windows. Na przyszłość, log z GMER został zrobiony w złych warunkach, przy czynnym sterowniku emulacji napędów wirtualnych (KLIK).

 

DRV - [2012-06-29 02:05:56 | 000,477,240 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Tylko drobna uwaga, system nie ma pliku HOSTS:

 

Hosts file not found

 

Włącz pokazywanie rozszerzeń w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

127.0.0.1       localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

 

Plik wstaw do folderu C:\WINDOWS\system32\drivers\etc.

 

 

Będę wdzięczna za poradę, co jest przyczyną dziwnego zachowania ZCfgSvc.exe i iWrap.exe, które potrafią powodować obciążenia procesora do 100%. Dzieje się to cyklicznie, co jakiś czas, niejako "pulsacyjnie", przez kilkanaście sekund procesor pokazuje 2-3% a zaraz potem kilkanaście sekund 100% i tak na przykład przez pól godziny albo dłużej.

 

Nic szczególnego mi się nie nasuwa, poza reinstalacją sieciowego oprogramowania Intel. Tak patrząc na daty .. sprawdź czy nie ma jakiejś aktualizacji na stronie producenta:

 

O4 - HKLM..\Run: [intelZeroConfig] C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\ZCfgSvc.exe (Intel® Corporation)

 

SRV - [2011-01-12 16:32:06 | 000,866,576 | ---- | M] (Intel® Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\EvtEng.exe -- (EvtEng) Intel®

SRV - [2011-01-12 16:23:48 | 000,966,656 | ---- | M] (Intel® Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\S24EvMon.exe -- (S24EventMonitor) Intel®

SRV - [2011-01-12 16:13:16 | 000,481,552 | ---- | M] (Intel® Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Common Files\Intel\WirelessCommon\RegSrvc.exe -- (RegSrvc) Intel®

DRV - [2011-01-19 03:20:16 | 006,878,848 | ---- | M] (Intel Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\NETwNx32.sys -- (NETwNx32) ___ Sterownik karty Intel®

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witaj Picasso,

bardzo dziękuję za poradę i przepraszam za opóżnienie w odpowiedzi.

Napisałam ją 02.07. ale jakoś jej nie widzę. Nie wiem dlaczego. Może jestem już aż tak zakręcona, że napisałam a nie wysłałam? :huh:

Ostatnio wszystko jest u mnie możliwe <_<

 

Cieszę się, że to nie wirus. Zreinstalowałam Intel i okazało się, że program Intel/R Wireless WiFi nie chce współpracować znajnowszymi sterami tegoż Intela.

Więc wycięłam program, zainstalowałam od początku - wg. Intela najnowszy, ale nadal ma problemy, więc jest ale wyłączony (sterownik z kolei nie chce chodzić bez obecności programu). A ponieważ kompletnie nie mam czasu na rozszyfrowywanie o co mu chodzi (brak wyraźnych komunikatów/informacji, oprócz tego, że stery powinnam zainstalować takie, jak były czyli stare), więc "powierzyłam" sieciowanie Windowsowi, WWiFi jest ale nieaktywne i chodzi jakoś.

"Szaleństwa" ZCfgSvc.exe i iWrap.exe ustały - zapewne źródłem był jakiś konflikt Intelowskiego oprogramowania z Windą, albo "wiek sterów", a pewnie i jedno i drugie. :ph34r:

 

Bardzo dziękując serdecznie pozdrawiam :D

 

Nevada

 

P.S. Temat chyba można zamknąć :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...