Skocz do zawartości

Po próbie przełączenia uruchamiania na 2 rdzenie procesora nic nie działa


Diego69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbowałem dać trochę kopa mojemu staremu laptopowi i narobiłem sobie bigosu. Mianowicie przełączyłem proces uruchamiana na 2 rdzenie procesora używając msconfig, wszystko było ok do czasu restartu systemu, po restarcie przestało działać prawie wszystko, mimo że system się uruchamia prawie normalnie to jednak zaczęło się od nie działającego ustawienia jasności matrycy, potem przestał działać dźwięk, wi-fi, nie działają style systemowe, a co najważniejsze nie działa narzędzie do przywracania systemu windows (narzędzie przywracania systemu prawdopodobnie nie działa poprawnie w tym systemie. Składnik usługi Kopia woluminów w tle napotkał na nieoczekiwany błąd. Sprawdź dziennik zdarzeń aplikacji, aby uzyskać więcej informacji. (0x80042302)). Co mogłem zepsuć i jak to naprawić w miarę beziwazyjnie ? Laptop to Acer Extensa 5630z. System to Win7 64bit. Home Premium z Service Pack 1

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem dać trochę kopa mojemu staremu laptopowi

 

Kopa to mu możesz dać nóżką kładąc go wcześniej na barierce balkonu na 12-tym piętrze.

 

Czy we właściwościach systemu jest aktywna ochrona dla dysku systemowego? To podstawowy warunek.

Czy próbowałeś startu w trybie awaryjnym i przywrócenie ustawień do wartości pierwotnych?

Pewnie w systemie narobiło się sporo złego.

Nie próbowałem tego (bo nigdy nie miałem takiej potrzeby i nie wiem czy zadziała) ale zobacz czy możesz przywrócić system w tym trybie.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem dać trochę kopa mojemu staremu laptopowi i narobiłem sobie bigosu. Mianowicie przełączyłem proces uruchamiana na 2 rdzenie procesora używając msconfig, wszystko było ok do czasu restartu systemu

 

Wątpliwe, byś przełączył na dwa rdzenie w sposób rzeczywisty. To co jest w msconfig to ułuda i kompletna odwrotność tego co sugerujesz. Cytuję z KLIK:

 

 

Moim zdaniem to bujda i nie wiem dlaczego niektórzy użytkownicy odczuwają jakieś zmiany po wprowadzeniu tego (placebo? zbieg okoliczności? inne techniczne uwarunkowania?). Dlaczego bujda: system domyślnie nie jest ograniczony w taki sposób, a owa opcja w msconfig służy zupełnej odwrotności = limitowaniu ilości w celach diagnostycznych pracy procesora. Czyli: jeśli nic nie wybierzesz w msconfig, system powinien korzystać z całości. Materiały:

  • Najbardziej techniczne wyjaśnienie jakie zdołałam wynaleźć na temat wadliwości tego tipu jest tutaj: KLIK. Autor wprawdzie posługuje się odnośnikami do starszych systemów, ale w komentarzu wyjaśnia, że cel tego ustawienia nie uległ zmianie na linii rozwojowej platform.
  • Kolejny link: KLIK. W nim zresztą pojawia się podlink do artykułu MS, który przedstawia prawidłowy kontekst używania tej opcji (do limitacji).
  • Zainstalowałeś TuneUp, blog TuneUp wtóruje KLIK, choć treść na blogu jest mocno zubożona.
(...)

A co do tej "jedynki" .... chyba nabierają się na nią w zszarzonym nieaktywnym menu (opcja nie jest wybrana, więc nie ma nic do rzeczy) oraz na to że po zaznaczeniu opcji widać 1 jako pierwsze (porządkowo 1 to numer pierwszy :lol:).

 

 

Natomiast:

 

po restarcie przestało działać prawie wszystko, mimo że system się uruchamia prawie normalnie to jednak zaczęło się od nie działającego ustawienia jasności matrycy, potem przestał działać dźwięk, wi-fi, nie działają style systemowe, a co najważniejsze nie działa narzędzie do przywracania systemu windows (narzędzie przywracania systemu prawdopodobnie nie działa poprawnie w tym systemie. Składnik usługi Kopia woluminów w tle napotkał na nieoczekiwany błąd. Sprawdź dziennik zdarzeń aplikacji, aby uzyskać więcej informacji. (0x80042302)).

 

Objawy raczej wskazują, że załawiłeś coś innego niż "rdzenie", tzn. operacja omyłkowa w karcie Usługi i wyłączenie wszystkich usług MS jak leci. Nie mam tu precyzyjnych danych, ale na wyczucie zadaję operację rekonfiguracji wartości Start wszystkich domyślnych usług systemowych. Matryca fabryczna Windows 7 x64 SP1: KLIK. Pobrany plik Default W7 Home Premium 64 SP1 Start v1.00.zip rozpakuj, zastartuj do Trybu awaryjnego i z prawokliku na plik REG wybierz opcję Scal, potwierdź import do rejestru. Zresetuj system do Trybu normalnego i podaj rezultaty czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...