Skocz do zawartości

Brak dostępu do Windowsa, fatalna instalacja


Grapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kilka dni temu chciałem zainstalować Windowsa 7 na komputerze znajomej. Po kilku dniach zabawy z partycjami i formatowaniem, z systemem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Na początku zniknął ekran menadżera rozruchu (Windows XP, Windows 7...). Ok, jakoś naprawiłem to programem (FreeBSD, nie pamiętam, jak to się nazywało...). Gdy wszedłem na XP, chciałem sformatować partycję z Win7. Jak w poprzedniej instalacji to szybko poszło, teraz - już nie koniecznie. Zostało na niej ok. 8 GB nie do usunięcia. Chciałem ją sformatować z poziomu instalatora, jednak się nie udało. Później wybrałem naprawę systemu, ale włączyła się Konsola Odzyskiwania. Wyszedłem z niej i spotkała mnie niezbyt fajna niespodzianka - na początku czarny ekran z napisem o braku pliku boot.ini, a po kilku sekundach system powiadomił mnie, że nie ma pliku NTSD. Szybko wszedłem do Konsoli z myślą o zamianie plików, ale... nie pamiętam hasła administratora, którego nie zakładałem (sic!). Ehh... na laptopie wypaliłem płytkę z OphCrack, żeby zobaczyć, jakie to jest hasło. I wtedy pojawiła się kolejna niespodzianka - program nie wykrył hasła z Windowsa XP. Prośba jest taka - czy jest może jakiś program, który usunie hasło z Konsoli? Jeśli już mi to się uda, to proszę także o komendy potrzebne do zastąpienia tego feralnego pliku. :)

 

Od razu mówię, że format nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Grapcio prawie jak Gapcio :P. Ów FreeBSD to pewnie był EasyBCD, a brakujący "plik NTSD" to zapewne NTLDR.

 

 

chciałem sformatować partycję z Win7. Jak w poprzedniej instalacji to szybko poszło, teraz - już nie koniecznie. Zostało na niej ok. 8 GB nie do usunięcia.

 

A może to partycja, która nosi pliki rozruchowe (trzyma i te od XP) i nie może być zlikwidowana. W pierwszej kolejności to nam pokaż z jakim układem mamy do czynienia, jakie partycje / gdzie leżą Windowsy / która ma status aktywnej.

 

 

Później wybrałem naprawę systemu, ale włączyła się Konsola Odzyskiwania.

 

Moim zdaniem pomyliłeś "R". Pierwsze R to wejście do Konsoli, natomiast Reperacja Windows jest po wywołaniu opcji instalacji XP i dopiero tam jest podział czy instalować świeży czy naprawiać aktualny.

 

 

Szybko wszedłem do Konsoli z myślą o zamianie plików, ale... nie pamiętam hasła administratora, którego nie zakładałem (sic!). Ehh... na laptopie wypaliłem płytkę z OphCrack, żeby zobaczyć, jakie to jest hasło. I wtedy pojawiła się kolejna niespodzianka - program nie wykrył hasła z Windowsa XP. Prośba jest taka - czy jest może jakiś program, który usunie hasło z Konsoli?

 

Tu niekoniecznie chodzi o to co jest sugerowane. Pewne wersje Konsoli mają wadę polegającą na prośbie o hasło, którego nie ma, wariacja tego: KB308402. Tak więc nasuwa się pytanie: jaka to wersja Konsoli, z jakiego podkładu zrobiona (jaki status SP)? Poza tym, Offline NT Password & Registry Editor ma funkcję znoszenia limitacji Konsoli w taki sposób, że brak pytania o hasło: KLIK.

 

 

Pytanie podstawowe: do czego Ty tu zmierzasz? Do ratowania XP i formatu partycji z Windows 7?

1. Partycję z Windows 7 można sformatować / całkowicie usunąć za pomocą bootowalnego GParted.

2. Rozruch XP można naprawić za pomocą darmowej płyty, lepszej niż Konsola Odzyskiwania: Paragon Rescue Kit Free Edition.

3. Dodatkowo, do kopiowania plików / ratowania danych pomocna może być płyta OTLPE.

 

Materiały podane wstępnie, ale działania precyzyjne dopiero gdy się dowiemy szczegółów o układzie partycji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok, jestem po próbie bootowania z trzech płytek - Offline NT Password&Registry Editor, GParted i Rescue Kit. Offline NT nie chciał mi złamać hasła (nie mógł znaleźć pliku SAM), w drugim zaznaczyłem partycje i na tym się skończyła zabawa z GPartedem, a w trzecim, gdy użyłem Boot Corrector+Correct boot.ini files, nic się nie działo. Wyskakuje ten sam błąd - na początku Invalid boot.ini, a później "Windows could not start because..." Zmieniła się jednak ścieżka - teraz jest to ntoskrnl.exe. Partycje wyglądają tak:

 

Dysk C: - Windows XP

Partycja H

Partycja J

Partycja I

Partycja Q - Windows 7

Dysk D - 320 GB (WD)

(nie ma partycji)

 

Teraz wypalam płytkę z XP, spróbuję użyć tej naprawy. I co do pytania, do czego zmierzam - do uratowania Windowsa XP i plików, odinstalowania Win7. Jeszcze sobie trochę zostanę na nim, jak na razie nie jestem przekonany co do 7 :) No, i może być Gapcio, bo cały dzień siedzenia przed komputerem i szukania rozwiązania nie wyszło na dobre :P

Odnośnik do komentarza
Partycje wyglądają tak:

 

Dysk C: - Windows XP

Partycja H

Partycja J

Partycja I

Partycja Q - Windows 7

Dysk D - 320 GB (WD)

(nie ma partycji)

 

Ale która partycja jest aktywna? Pytanie stąd, że tylko na partycji o statusie podstawowa aktywna mogą być pliki startowe, a jeśli takowych nie ma, trzeba je ręcznie uzupełnić (pliki XP: BOOT.INI, NTLDR, NTDETECT.COM).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Klika dni temu, gdy używałem EASUS Partition Manager, pokazywał, że... żadna. Uhm. A co do instalacji XP, o której mówiłem w ostatnim poście - porażka, jednym słowem. Po zbootowaniu, załadowaniu wszystkich sterowników, pokazał się komunikat z błędem:

 

Plik ksecdd.sys wywołał niespodziewany błąd (32768) w wierszu 5091 w

d:\xpsp\base\boot\setup\setup.c

 

Jeśli się uda, to zainstaluję Windowsa 7.

Odnośnik do komentarza
Klika dni temu, gdy używałem EASUS Partition Manager, pokazywał, że... żadna.

 

To w bootowalnym menedżerze partycji (podałam już GParted LiveCD) ustaw C jako aktywną = w GParted odpowiednikiem tego jest przypisanie flagi Boot. Następnie na C uzupełnij, o ile ich brakuje, pliki rozruchowe XP, czyli: BOOT.INI + NTLDR + NTDETECT.COM.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sukces! Pokazuje się ekran bootowania (wcześniejsza wersja systemu Windows i ta nieszczęsna siódemka). Niestety, nie mogę wejść do XP, bo pokazuje się ekran instalacji (dokładnie ten etap - klik). Pytanie jest takie - czy XP zainstaluje się jako nakładka na system, czy jako nowy OS z formatowanym dyskiem? Wybacz, że takie pytania, ale po prostu boje się o te pliki.

Odnośnik do komentarza
Niestety, nie mogę wejść do XP, bo pokazuje się ekran instalacji (...) Pytanie jest takie - czy XP zainstaluje się jako nakładka na system, czy jako nowy OS z formatowanym dyskiem?

 

Ten ekran nie identyfikuje jednoznacznie typu zastosowanej instalacji. To już jest bardzo późna faza instalacyjna i trudno stwierdzić co wybrano przed, czy nową instalację z formatem, czy co innego. A że jest już tak daleko, nie wiadomo co się stało.

 

Przeklej zawartość pliku C:\boot.ini, co w nim jest zapisane.

 

 

 

Wybacz, że takie pytania, ale po prostu boje się o te pliki.

 

Czy sprawdziłeś co jest na dysku aktualnie? Otrzymałeś dwie płyty (Paragon + OTLPE), które umożliwiają ratunek danych. I kopię zapasową plików już dawno powinieneś był wykonać.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OTLPE (razem z płytą Reatogo, choć znalazłem wersję .iso OTL'a) - nie rozumiem instalacji, program ze strony na początku coś rozpakowuje, a później po prostu nie wiem co zrobić (ehh...). Pooglądałem pliki w Paragonie - pliki na partycjach są, jednak martwię o te cholerne C - nakładka nie usuwa plików? Nie uśmiecha mi się robić kopii zapasowej ponad 200 GB :P Mam dużo save z gier, programów, zdjęć, obrazów.

 

***

Btw - znalazłem płytę z PCFormata - a dokładniej 3.

11/2007 - Ultimate Boot CD 4.1.

Specjalna startowa płyta ratunkowa PC Formatu. Zawiera zestaw ponad 100 programów do diagnostyki komputera.9

1/2009 - F-Secure Rescue CD

Bootowalna płyta ratunkowa (piękny opis, nie ma co)

6/2009 - PARAGON Rescue Kit Express 9.0/Drive Backup Express 9.0/Partition Manager Express 9.0

Rescue Kit: Uruchomi uszkodzony system, uratuje twoje dane po ataku wirusa, odtworzy skasowaną partycję

Drive Backup: Wykona kopię bezpieczeństwa

Partition Manager: Szybko podzieli dysk na partycje

 

Coś się przyda?

Odnośnik do komentarza
jednak martwię o te cholerne C - nakładka nie usuwa plików?

 

Nakładka nie usuwa plików wtórnych, stempluje tylko pliki systemu, na tym polega ideologia Reperacji. Poza tym, instalator już tu jest uruchomiony i bardzo daleko zaszedł. To faza okienkowa grubo po ustępie z formatowaniem i po restarcie, boot z twardego = widzisz pliki na dysku, czyli nie było tu formatu i nic nie zostało nadpisane "nową instalacją".

Mam pytanie: czy Ty powstrzymujesz ten kreator instalacji przed wykonaniem czy kreator nie jest zdolny skończyć pracy?

 

 

OTLPE (razem z płytą Reatogo, choć znalazłem wersję .iso OTL'a) - nie rozumiem instalacji, program ze strony na początku coś rozpakowuje, a później po prostu nie wiem co zrobić (ehh...).

 

Nie wiem co tu kombinujesz i czego szukasz. W temacie jest podana do pobrania gotowa płyta (te linki to jedyny gwarant wersji najnowszej). To proste EXE, którego cel to zautomatyzowanie wypalenia ISO. Skoro masz z tym problem EXE rozbij jakiś archiwizerem, w środku jest plik ISO i od razu zgrywa się to na płytę ...

 

 

Btw - znalazłem płytę z PCFormata - a dokładniej 3.

11/2007 - Ultimate Boot CD 4.1.

Specjalna startowa płyta ratunkowa PC Formatu. Zawiera zestaw ponad 100 programów do diagnostyki komputera.9

1/2009 - F-Secure Rescue CD

Bootowalna płyta ratunkowa (piękny opis, nie ma co)

6/2009 - PARAGON Rescue Kit Express 9.0/Drive Backup Express 9.0/Partition Manager Express 9.0

Rescue Kit: Uruchomi uszkodzony system, uratuje twoje dane po ataku wirusa, odtworzy skasowaną partycję

Drive Backup: Wykona kopię bezpieczeństwa

Partition Manager: Szybko podzieli dysk na partycje

 

- Przecież podałam płytę Paragon Rescue Kit Free Edition i z niej już korzystałeś ("Boot Corrector"), płyta ma nie tylko "Boot Corrector" ale i moduł ratowania danych. To jest najnowsza wersja płyty, a tu podany Paragon Rescue Kit Express 9.0 to stara przeterminowana edycja tego samego.

- Dwa pozostałe Paragony to nie przypominam sobie, by miały taki moduł jak Rescue Kit. Nie dam za to jednak głowy.

- F-Secure Rescue CD nie pod to zadanie, opis płyty: KLIK.

- Ultimate Boot CD to idea OTLPE, czyli LiveCD.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj spróbowałem zainstalować Windowsa. Po kilku minutach instalacji, pokazał się taki komunikat:

Wystąpił błąd uniemożliwiający kontynuowanie instalacji. Nie można zainstalować jednego ze składników wymaganych przez system Windows w celu kontynuowania instalacji.

Błąd danych (CRC)

Po zamknięciu okna pojawił się dziennik instalacji - to, co pisało w nim też przepisać?

 

 

Ha! Udało się! XP już normalnie działa, ten błąd to była wina płyty. Teraz tylko usunąć wpis w7. Szkoda tylko, że zjadło mi całą partycję J - co prawda nie miałem na nich masy ważnych rzeczy, no ale trudno. Myślisz, że uda się przywrócić te programy?

 

Nie działa internet. Jakieś propozycje? :<

Odnośnik do komentarza
Teraz tylko usunąć wpis w7.

 

Umieść płytę Windows 7 w napędzie, uruchom linię komend XP Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę deinstalacji:

 

X:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force

 

X = litera CD/DVD-ROMu.

 

 

Nie działa internet. Jakieś propozycje? :

 

Uściślij co widzisz w Dzienniku zdarzeń, jaki zestaw błędów. Próbowałeś oczywistości typu deinstalacja wszystkich urządzeń sieciowych z poziomu menedżera urządzeń?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W dzienniku zdarzeń najwięcej jest informacji i błędów z Service Control Manager, W32Time i kilka redbook, Dhcp i Tcpip6. Na laptopie (router) internet normalnie działa, mam swoje IP = 93.176.242.28 - a na stacjonarnym jest inne - 192.168.1.3. A co do odinstalowania - ppm na kartę i Odinstaluj+później zainstalować sterowniki? Mam tutaj dwie karty sieciowe - NVIDIA nForce 10/100 Mbps Ethernet #2 i WAN Miniport (IPX) #2. Ten drugi pojawił się po instalacji Windowsa.

Odnośnik do komentarza
W dzienniku zdarzeń najwięcej jest informacji i błędów z Service Control Manager, W32Time i kilka redbook, Dhcp i Tcpip6.

 

No tak, ale to nic nie mówi, to tylko źródła podane bez szczegółów co za formuła błędu.

 

 

A co do odinstalowania - ppm na kartę i Odinstaluj+później zainstalować sterowniki? Mam tutaj dwie karty sieciowe - NVIDIA nForce 10/100 Mbps Ethernet #2 i WAN Miniport (IPX) #2. Ten drugi pojawił się po instalacji Windowsa.

 

Odinstaluj z prawokliku wszystko co związane z siecią i zresetuj system. Windows przebuduje układ i się okaże czy należy doinstalować ręcznie sterowniki.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziennik zdarzeń:

http://img846.imageshack.us/img846/7012/dziennik.png

http://img689.imageshack.us/img689/3403/dziennik1.png

http://img717.imageshack.us/img717/8875/dziennik2.png

http://img26.imageshack.us/img26/2189/dziennik3.png

http://img401.imageshack.us/img401/1466/dziennik4.png

http://img191.imageshack.us/img191/5885/dziennik5.png

 

Internet - dalej nie działa. Odinstalowałem tylko nForce, bo WAN Miniport pokazywał, że "urządzenie to jest potrzebne do rozruchu komputera". Zainstalowałem sterowniki z płytki i... nie działa.

 

Ciekawostka - ten komputer już był kiedyś "badany" (zawieszał się przy wejściu na dysk C+bluescreeny), tylko z innego (nie mojego na dodatek) konta. Znajoma poprosiła, żebym naprawił go ;)

Odnośnik do komentarza

Te odczyty z Dziennika zdarzeń ze źródłami sieciowymi to nie są błędy tylko zwyczajne informacje. Błędy tyczą resztki sterownika StarOpen oraz SPTD (pewnie "naruszenie integralnych struktur"), ale to nie ma związku z siecią, to sterowniki emulacji programów wypalających i tym zajmę się potem.

 

1. Skoro tu była Reperacja Windows, to spróbuj wyzerować konfig sieciowy:

 

Start > Uruchom > regedit i przejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network

 

Skasuj wartość Config i zresetuj system.

 

2. Przy okazji, przedstaw układ startowy tego systemu. Tzn. wygeneruj do oceny logi z OTL.

 

 

Odinstalowałem tylko nForce, bo WAN Miniport pokazywał, że "urządzenie to jest potrzebne do rozruchu komputera".

 

Ten komunikat ma przyczynę w braku uprawnień do klucza, który definuje ten element. To się spokojnie da usunąć z poziomu rejestru i przeładować na czysto, ale na razie nie uznaję tego za konieczne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Widzę następujące rzeczy:

 

1. Zwraca uwagę resztówka tapvpn.sys, uszkodzona usługa bez pliku. Sterownik tapvpn.sys to pochodna aplikacji w rodzaju Hotspot Shield. Ten obiekt może nakładać filtr na urządzenia sieciowe, co oznacza że po usunięciu pliku sterownika bez rozwiązania zależności może paść połączenie sieciowe. Czyli krok wstępny to: Panel sterowania > Połączenia sieciowe > z prawokliku na każde z tam obecnych pobierz Właściwości > w karcie Ogólne sprawdź jakich komponentów używa połączenie. Jeśli są tam pozycje inne niż domyślne i jawnie pochodzące od programów doinstalowanych, odinstaluj i zresetuj system.

 

2. Na liście zainstalowanych obecny wpis kiepskiej i problematycznej zaporty NVIDIA ForceWare Network Access Manager, przy jednoczesnej dysproporcji w ilości elementów startowych. Zdaje się, że zapora ta była w jakiś sposób nieprawidłowo / niepełnie wycinana. Spróbuj to coś odinstalować przez Panel sterowania, choć mam złe przeczucia, że wywali orła. Proponuję to połączyć z deinstalacją NVIDIA Drivers > następnie pobranie sterowników (może jest jakaś aktualizacja) > instalacja, ale z ominięciem tej zapory w pakiecie.

 

3. W łańcuch sieciowy Winsock jest wpięty Bonjour. Wykonaj reset katalogu sieciowego Winsock: KLIK. Z artykułu wykonaj: reset części Protocol poprzez komendę netsh winsock reset oraz reset części NameSpace przez import stosownego pliku REG. Zresetuj system.

 

4. Odinstaluj protokół IPv6 i wykonaj reset podstawowych ustawień sieciowych. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

ipv6 uninstall
ipconfig /flushdns
netsh firewall reset
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > uruchom ten plik

 

Zresetuj system.

 

5. Doczyszczenie systemu z widzialnych w raportach odpadków / wpisów poszkodowanych. Rzut oka do spoilera:

 

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- D:\Comodo Dragon\Comodo\Dragon\dragon_updater.exe -- (DragonUpdater)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\XDva383.sys -- (XDva383)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbmodem.sys -- (USBModem)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbdiag.sys -- (UsbDiag)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbbus.sys -- (usbbus)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\tapvpn.sys -- (tapvpn)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\PFC027.SYS -- (PAC207)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgvmodem.sys -- (LGVMODEM)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgbtbus.sys -- (lgbusenum)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgbtport.sys -- (LgBttPort)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)

DRV - File not found [Kernel | Disabled | Unknown] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\dwshd.sys -- (dwshd)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\TEMP\cpuz135\cpuz135_x32.sys -- (cpuz135)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Documents and Settings\Asia\cpuxp.sys -- (cpuxp)

DRV - [2010-04-20 10:08:10 | 000,005,632 | ---- | M] () [File_System | Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\StarOpen.sys -- (StarOpen)

DRV - [2009-03-18 17:35:40 | 000,026,176 | -H-- | M] (LogMeIn, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\hamachi.sys -- (hamachi)

SRV - [2010-04-12 05:01:42 | 000,047,616 | R--- | M] (Mobile Leader Co.,Ltd.) [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\LGScsiCommandService.exe -- (LGScsiCommandService)

O2 - BHO: (Google Dictionary Compression sdch) - {C84D72FE-E17D-4195-BB24-76C02E2E7C4E} - File not found

O2 - BHO: (IEPluginBHO Class) - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - File not found

O2 - BHO: (no name) - {FD72061E-9FDE-484D-A58A-0BAB4151CAD8} - No CLSID value found.

O3 - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.

O8 - Extra context menu item: ????3?????? - Reg Error: Value error. File not found

O8 - Extra context menu item: Ściągaj z Mipony - file://I:\Mipony\Browser\IEContext.htm File not found

O8 - Extra context menu item: 使用快车3下载 - C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\FlashGetBHO\GetUrl.htm File not found

O8 - Extra context menu item: 使用快车3下载全部链接 - C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\FlashGetBHO\GetAllUrl.htm File not found

O8 - Extra context menu item: LG Air Sync (R-Click) - Save as Mobile Image - res://D:\LG PC Suite\LG PC Suite IV\LinkAir\IEContextMenu.dll/206 File not found

O8 - Extra context menu item: LG Air Sync (R-Click) - Save as Mobile Memo - res://D:\LG PC Suite\LG PC Suite IV\LinkAir\IEContextMenu.dll/208 File not found

O8 - Extra context menu item: LG Air Sync (R-Click) - Save as Mobile Text file - res://D:\LG PC Suite\LG PC Suite IV\LinkAir\IEContextMenu.dll/210 File not found

O8 - Extra context menu item: LG Air Sync (R-Click) - Set as Mobile Wallpaper - res://D:\LG PC Suite\LG PC Suite IV\LinkAir\IEContextMenu.dll/205 File not found

O8 - Extra context menu item: LG Air Sync Option - res://D:\LG PC Suite\LG PC Suite IV\LinkAir\IEContextMenu.dll/209 File not found

IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\SearchScopes\{022E3531-A142-4A21-9110-8ADDEB53396B}: "URL" = http://search.avg.com/route/?d=4e08aa6c&v=6.11.25.1&i=26&tp=chrome&q={searchTerms}&lng={language}&iy=&ychte=us

IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\SearchScopes\{0F1E0813-B4AD-4351-8DA6-5DEF780062D9}: "URL" = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=STT&o=102866&src=crm&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=5N&apn_dtid=YYYYYYYYPL&apn_uid=8a2c9492-9f6c-406e-9599-2b0ed4c4d560&apn_sauid=751817C7-A1B7-49C0-9AED-0A823E6CB762

IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = http://www.google.pl/cse?q={searchTerms}&cx=partner-pub-2489206448026482%3A4041638047&tbm=&ie=UTF-8#gsc.tab=0&gsc.q={searchTerms}

IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\SearchScopes\{95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}: "URL" = http://isearch.avg.com/search?cid={BDB11423-6B60-4A26-82F5-CA278AC8BCB7}&mid=13050764f4ac47d0b3074c2d2b46558d-06ce4fc639803a2e3563922518183d8e94088cb9&lang=pl&ds=AVG&pr=fr&d=2012-06-30 14:36:41&v=11.0.0.9&sap=dsp&q={searchTerms}

IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8}: "URL" = http://www.daemon-search.com/search/web?q={searchTerms}

IE - HKU\S-1-5-21-1645522239-1078081533-725345543-1003\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT2737658

FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "AVG Secure Search"

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://isearch.avg.com/search?cid={7f7b20b1-6129-445a-8429-53781b5ebb38}&mid=13050764f4ac47d0b3074c2d2b46558d-06ce4fc639803a2e3563922518183d8e94088cb9&ds=AVG&v=11.0.0.9&lang=pl&pr=fr&d=2012-06-30%2012%3A03%3A26&sap=ku&q="

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: {3f963a5b-e555-4543-90e2-c3908898db71}:10.0.0.1178

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@vividas.com/npVividasPlayer: File not found

[2012-03-16 11:57:39 | 000,003,915 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\qvpa5o0h.default\searchplugins\sweetim.xml

[2011-06-29 18:32:29 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Alwil Software

[2012-02-07 08:37:33 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon

[2011-01-15 08:24:49 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IObit

[2010-07-01 08:25:01 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\iolo

[2010-07-11 13:35:41 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\LGMOBILEAX

[2012-06-30 17:23:12 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\MFAData

[2012-01-06 08:27:19 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\SpeedBit

[2012-06-22 06:38:26 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TuneUp Software

[2011-01-22 09:32:55 | 000,000,000 | -HSD | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\{24036256-BFDB-4CD3-BE8A-A3D6160F2E16}

[2012-06-22 06:37:43 | 000,000,000 | -HSD | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\{32364CEA-7855-4A3C-B674-53D8E9B97936}

[2011-06-26 05:36:32 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\{AB2D8F2E-F7AD-4446-A11A-50D846B2CF2A}

[2010-04-20 17:01:17 | 000,000,000 | -HSD | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\{D3742F82-1C1A-4DCC-ABBD-0E7C3C0185CC}

[2012-03-16 07:44:41 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\AVG

[2012-06-30 17:24:29 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\AVG2012

[2012-02-07 08:37:33 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Babylon

[2012-06-02 06:16:37 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\BITS

[2011-07-04 10:32:23 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Canneverbe Limited

[2011-07-03 17:35:25 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Crystal Player

[2010-12-22 14:14:52 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\DeviceDoctorSoftware

[2012-06-02 06:17:45 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\FlashgetSetup

[2010-04-22 10:21:32 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\GHISLER

[2009-10-09 17:50:18 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Leadertech

[2010-06-02 06:29:19 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Leawo

[2010-03-08 07:44:46 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\maxup

[2012-05-28 06:09:52 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Mipony

[2011-06-15 06:56:03 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\InfraRecorder

[2010-05-07 07:22:16 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\iolo

[2012-04-14 10:45:42 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Orbit

[2012-03-26 17:05:56 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\PriceGong

[2012-04-14 10:26:51 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\ProgSense

[2010-02-03 16:48:18 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Software Informer

[2012-02-06 19:03:20 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\Thinstall

[2012-06-22 06:38:26 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Asia\Dane aplikacji\TuneUp Software

[2010-05-07 07:17:25 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\iolo

[2009-08-21 08:09:29 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\SACore

[2011-01-29 09:43:19 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\TuneUp Software

[2012-04-02 05:55:45 | 000,119,296 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\Keygen.exe

[2011-06-22 19:06:57 | 000,000,032 | R--- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\hash.dat

 

:Reg

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Default_Page_URL"=-

 

:Commands

[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i pojawi się log. Przedstaw go.

 

2. Uruchom AdwCleaner i skorzystaj w nim z opcji Delete. Z akcji na dysku C powstanie log. Przedstaw go.

 

 

 

 

Uruchom Menedżer urządzeń, w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych, rozwiń ujawnioną gałąź Sterowniki niezgodne z Plug and Play i odinstaluj ewentualne obiekty odpadkowe, z wykrzyknikami / pytajnikami.

 

6. Uruchom ten diagnostyk Microsoftu: KLIK. Wybierz tryb automatyczny, na liście programów do deinstalacji usuń te, których już nie ma w systemie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Tapvnp to był sterownik powodujący bluescreeny. Koleżanka w przypływie emocji usunęła go i... winowajca znikł. To wyjaśnia uszkodzoną usługę. | W połączeniach sieciowych znalazłem tylko jedną, i na dodatek z AVG - AVG Network Filter Driver. Odinstalowany.

 

2. Odinstalowane bez problemów. Ze sterownikami troszkę gorzej - nie mogę znaleźć żadnych pod moją kartę. Spróbuję ponownie zainstalować te z płytki... Jeśli coś się zmieni, to z pewnością edytuje posta.

 

3. Resetowanie Winsocka i NameSpace - bez problemów.

 

4. Zresetowane, na C:/ pojawił się resetlog - wkleić?

 

5. Obydwa kroki pomyślnie wykonane. AdwCleaner w załączniku, OTL też.

 

---Menadżer Urządzeń---

http://i50.tinypic.com/25so8ky.png

-------------------------------

 

6. Fix Microsoftu nie znalazł nic, co odinstalowałem, a dalej się pokazuje.

AdwCleanerS1.txt

07042012_074500.txt

Odnośnik do komentarza

Wszystko zdaje się być wykonane jak należy. Podstawowe pytanie: co z siecią?

 

 

W połączeniach sieciowych znalazłem tylko jedną, i na dodatek z AVG - AVG Network Filter Driver. Odinstalowany.

 

Na wszelki wypadek pokaż mi zrzut ekranu z karty Ogólne jakie komponenty tam stoją. Ponadto, skoro tu plątały się tak ingerencyjne szczątki AVG, to jeszcze z poziomu Trybu awaryjnego zapraw specjalistą AVG Remover.

 

 

Ze sterownikami troszkę gorzej - nie mogę znaleźć żadnych pod moją kartę. Spróbuję ponownie zainstalować te z płytki... Jeśli coś się zmieni, to z pewnością edytuje posta.

 

Skoro NVIDIA ForceWare Network Access Manager tak gładko puściło (trochę podejrzane mi się to wydaje), to na razie może wstrzymaj się z reinstalacją sterowników chipsetu nVidia.

 

 

na C:/ pojawił się resetlog - wkleić?

 

Pro forma.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sieć dalej ma focha na mnie i nie daje się włączyć. AVG Remover zrobił swoje, jednak to nic nie dało. Logi z AVG Remover i Winsocka w załączniku. Google nie pokazały nic ciekawego dt. sterowników do karty - pobrałem z jakiegoś PCPitStop sterowniki, ale okazało się, że jest to niedawno usunięte NVIDIA ForceWare.

 

 

Umm... teraz to już nie wiem, co robić - w ogóle nie ma sieci.

avgremover.txt

resetlog.txt

Odnośnik do komentarza

Patrzę w połączenie sieciowe - bum, pustka. Chciałem zrobić nowe, jednak pokazało się, że nie może rozpoznać połączenia sieciowego. Włożyłem płytkę ze sterownikami i.... zadziałało! Co dziwne - bez tworzenia nowego połączenia. Co dziwne #2 - gdy instalowałem poprzednim razem sterowniki (też usuwałem połączenie), nie działało. Baaardzo dziękuję za pomoc, jednak jest jeszcze jedna sprawa - przy uruchamianiu pokazuje mi się ekran logowania, a żadnego hasła nie ustawiałem. Czy można jakoś to usunąć? To samo przy wyłączaniu - rozwijane menu z "wyłącz, uruchom ponownie"... Będę bardzo wdzięczy :)

Odnośnik do komentarza
Co dziwne #2 - gdy instalowałem poprzednim razem sterowniki (też usuwałem połączenie), nie działało.

 

Tu odbyły sięc liczne resety sieci i ich komponentów. To mogło zrobić czyste pole.

 

 

jednak jest jeszcze jedna sprawa - przy uruchamianiu pokazuje mi się ekran logowania, a żadnego hasła nie ustawiałem.

 

Start > Uruchom > control userpasswords2 i odznacz opcję Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Przy oznaczaniu padnie pytanie o dane, które mają być wprowadzane automatycznie przy każdym starcie (nazwa użytkownika + puste hasło).

 

 

PS. Było usuwanie narzędziami, toteż teraz porządki po tym działaniu: w AdwCleaner Uninstall, w OTL Sprzątanie. Dodatkowo wyczyść foldery Przywracania systemu (KLIK) i zaktualizuj aplikacje (KLIK).

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...