Skocz do zawartości

System Windows 7 utracił na wydajności i stabilności


Gość BelHeI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po ostatniej próbie przywrócenia systemu po aplikacji V9, system zaczął być mało stabilny i coraz to wolniejszy.

Nie potrafię go przyśpieszyć do stanu po instalacji. A chciałbym uniknąć reinstalacji systemu.

 

W załączeniu logi z OTL.

 

Pozdrawia,

Maciek.

 

PS.

Objawem wolniejszej pracy systemu jest również pasek ładowania adresu w oknach, gdyż widać że długo się wczytuje. Operacje na plikach i folderach można realizować dopiero gdy ten pasek wczyta się do końca.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jaki powód zakładania tematu w dziale diagnostyki infekcji? Przenoszę. Poprzedni temat (KLIK) nie ma związku, a zalecone tam ingerencje to w ogóle nie ten poziom, by istniał związek z "wydajnością i stabilnością". Tematu tam nie ukończyłeś, nie przedstawiłeś potwierdzających logów. W ramach ukończenia tamtego:

 

1. Uruchom regedit i z prawokliku skasuj klucz wyszukiwarki Ask:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{89C4192F-9ED5-41FC-86AE-43E1FA1255F4}

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie, gdyż na dysku walają się szczątki po używanym OTS i ComboFix.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

system zaczął być mało stabilny i coraz to wolniejszy (...) Objawem wolniejszej pracy systemu jest również pasek ładowania adresu w oknach, gdyż widać że długo się wczytuje.

 

1. Do sprawdzenia czy objawy są także w stadium czystego rozruchu: KB929135.

 

2. Do sprawdzenia rozszerzenia powłoki (HashCheck Shell Extension (x86-64)) oraz kodeki (K-Lite Codec Pack 5.5.0 (64-bit)), oba elementy mogą mieć związek z niską reakcyjnością eksploratora. Jest tu zainstalowany także potworek FormatFactory 2.95, który robi bałagan w kodekach (rozwiązywałam kilka przypadków błędów w systemie z winy tego delikwenta). Niemniej jest 32-bitowy i chyba ta paczka nie instaluje 64-bitowych kodeków (tylko to miałoby wpływ na domyślny eksplorator x64).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Okej, dziękuję za odpowiedź.

 

Zrobiłem wszystkie te zabiegi i głównym powodem było indeksowanie dysku, które też wyłączyłem. System wyczyściłem ze zbędnych śmieci i teraz chodzi bardzo ładnie.

 

Jedynie co mnie martwi, to jak odtwarzam filmiki w google chrome, to podczas wyłączenia przeglądarki, to restartuje mi się explorer. Jak to naprawić? Wywaliłem HashCheck Shell Extension (x86-64) oraz K-Lite Codec Pack 5.5.0, lecz wersję 64-bit usunąłem i zainstalowałem najnowszą.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Postawiłem od nowa system, gdyż chciałem zainstalować pełnowartościowy system windows 7 home premium x64, bez żadnych przeróbek.

Problem z niestabilnością uległ, lecz jeden z programów optymalizujących ustawił, że każdy plik musi załadować się do pamięci RAM, aby można było go odtworzyć[tak mi się wydaje].

 

Przez co, nawet zdjęcia uruchamiają się w ciągu 30sek, a nie od razu.

Nawet jest pasek ładowania danego pliku, widać tutaj jest na screenie:

post-207-0-65866700-1343155048_thumb.png

Jak to zmienić, aby pliki normalnie by się uruchamiały?

 

Pozdrawia,

Maciek.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę o to nie zapytać:

lecz jeden z programów optymalizujących ustawił,

 

Co Ty robisz? Stawiasz system od nowa aby się pozbyć problemów i robisz takie rzeczy.

A ile masz tych programów optymalizujących :P? Czy one optymalizują inne optymalizacje?

A może przy pomocy programów optymalizujących wróciłeś do źródeł problemów.

 

Czy na alternatywnych przeglądarkach obrazów jest ten sam problem?

Odnośnik do komentarza

Programy to: Windows 7 Manager x64 i JV16.

Chciałbym właśnie odciążyć system z śmieci itd, zrobić jak należy i potem na końcu, kopia zapasowa :)

 

To nie tyczy się tylko obrazów, a każdego pliku, który ma zostać odtworzony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...