Skocz do zawartości

Spowolnienie systemu, freezy i dziwne wyniki podczas skanowania


kiziordzn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio z moim systemem jest coraz gorzej. Widać zauważalny spadek wydajności np. podczas otwierania "Mój Komputer" - można klikać po kilka razy i bez reakcji, dopiero po krótkim czasie otwierają się wszystkie okna jednocześnie.

 

Kolejna sprawa to zawiechy, freezy systemu podczas zwykłych czynności. Przykład z kilku minut temu - podczas przeglądania internetu (Opera 12) system się zawiesił. Lecz nie jest to standardowe zawieszenie się, Mogę normalnie poruszać kursorem, Niestety nic ponad to. Klawiatura nie reaguje - pomaga tylko restart.

Dzieje się tak już nie pierwszy raz. Zdarza się to podczas zwykłych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmu czy po prostu podczas "chodzenia" po systemie.

 

Dodatkowo od 2 dni Avira i Malwarebytes wyrzucają mi komunikaty o zainfekowanych plikach, trojanach (wmprwise.exe). Pełne skanowanie Malwarebytes'em nie pomaga, niby coś znajdzie, usunie (po ponownym uruchomieniu) lecz po kilku godzinach jest to samo. Avira natomiast podzas pełnego skanowania przerwała pracę twierdząc, że w systemie znajdują się pliki, których nie można przeskanować w związku z czym proszony jestem o ponowne uruchomienie systemu i tam coś zostanie zrobione (nie przytoczę dokładnie tej informacji - nie pamiętam).

 

Raz podczas kopiowania z pamięci USB plików na HDD miałem Blue Screena (pierwszy raz w życiu na Win7). Niestety informacji z niebieskiego ekranu nie pamiętam. Pojawił się tylko raz więc czego dokładnie dotyczył nie jestem w stanie powiedzieć - możliwe, że nie ma to związku z wyżej opisywanym.

 

System regularnie czyszczony (w tym rejestr) CcLeanerem. Aktualizacje systemu aktualne. Antywirus również ciągle aktywny.

 

Sprzęt działa prawidłowo, monitoruję jego pracę na bierząco. Dodatkowo sprawdzam dysk HDTune'm - czyściutko.

 

System to Windows 7 64 bitowy.

 

Niżej wyniki skanów z OTL (wg. instrukcji na forum)

OTL http://wklej.org/id/773870/

EXTRAS http://wklej.org/id/773872/

 

Dodatkowo raport z Monitor zasobów i wydajności:

-upload

 

Oraz 2 pliki systemowe, tj. Application.evtx oraz System.evtx:

-upload

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

kiziordzn, tutaj przypominanie się w temacie na zasadzie pisania bezużytecznego nowego posta "Pomoże ktoś?" jest niemile widziane. Nie ma odpowiedzi = nie ma osoby zdolnej przetworzyć temat, ktoś nie ma czasu lub nie wie jak to rozwiązać, post tego rodzaju nic nie wskóra. Ten post wczoraj zaliczył śmietnik.

 

 

Dodatkowo raport z Monitor zasobów i wydajności:

-upload

 

Oraz 2 pliki systemowe, tj. Application.evtx oraz System.evtx:

-upload

 

Ciekawe gdzie ten upload.

 

 

Dodatkowo od 2 dni Avira i Malwarebytes wyrzucają mi komunikaty o zainfekowanych plikach, trojanach (wmprwise.exe). Pełne skanowanie Malwarebytes'em nie pomaga, niby coś znajdzie, usunie (po ponownym uruchomieniu) lecz po kilku godzinach jest to samo.

 

Przeklej mi dokładną formułę ze skanerów jak to jest znajdowane. Ja w logach z OTL nic nie widzę, tylko mikro śmieć o parametrach adware XfireXO Toolbar (przekierowane preferencje wyszukiwarek na Conduit).

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...