Skocz do zawartości

100% użycia procesora, komp zamulony totalnie


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Obowiązkowym logiem w dziale diagnostyki infekcji jest GMER. W OTL brak widocznych oznak infekcji. I wątpię, by to w tym była rzecz.

 

 

Jak w temacie spowolnienie pojawia się już na etapie uruchamiani WinXP. Po paru min jak się zładuje cały czas użycie procesora jest na 100% niezależnioe jakie programy są włączone. Jak wyłącze ten proces, który zżera najwięcej to inny przejumje jego role i tak wkółko.

 

Wstępnie do sprawdzenia:

 

1. Tryb transferu dysku, czy DMA nie zeszło do poziomu PIO. Tu na okrasę błędy z Dziennika zdarzeń sugerujące kolejne tropy:

 

[ System Events ]

Error - 2012-06-11 15:45:24 | Computer Name = USER-6F4002D547 | Source = iaStor | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\iaStor0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego

limitu czasu.

 

Error - 2012-06-11 15:45:24 | Computer Name = USER-6F4002D547 | Source = ACPIEC | ID = 327681

Description = \Device\ACPIEC: Sprzęt kontrolera osadzonego nie odpowiedział przed

upłynięciem limitu czasu. Może to wskazywać na błąd w sprzęcie lub oprogramowaniu

układowym kontrolera osadzonego. Możliwe również, że wadliwie zaprojektowany system

BIOS uzyskuje dostęp do kontrolera osadzonego w sposób, który nie jest bezpieczny.

Jeśli to możliwe, sterownik kontrolera osadzonego ponowi niepomyślną transakcję.

 

2. Potencjalny wpływ COMODO Internet Security (choć ten wariant wydarzeń mniej wg mnie prawdopodobny). W Dzienniku zdarzeń był incydent:

 

Error - 2012-06-11 15:58:32 | Computer Name = USER-6F4002D547 | Source = Service Control Manager | ID = 7034

Description = Usługa COMODO Internet Security Helper Service niespodziewanie zakończyła

pracę. Wystąpiło to razy: 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Heja, OTL robił się prawie 2 godz., więc bałem się nawet pomyśleć ile będzie mielił GMER a nie ma pewności czy to coś ze sprzętem, więc wolałem nie ryzykować tak długiego przebiegu lapka.

 

Co do PIO to był mój pierwszy krok tylko, że ja w Menedźerze urządzeń nie mam w ogóle kanałów ani podstawowego ani pomocniczego (nie ma takich pozycji nigdzie).

 

Comodo testowo odinstaluje. Jest jakiś konkretny program do tego czy wystarczy normalne pozbycie się?

Odnośnik do komentarza
Co do PIO to był mój pierwszy krok tylko, że ja w Menedźerze urządzeń nie mam w ogóle kanałów ani podstawowego ani pomocniczego (nie ma takich pozycji nigdzie).

 

W Menedżerze urządzeń w menu Widok ustaw urządzenia wg połączenia, rozwiń wszystkie gałęzi aż do dysku twardego i pokaż obrazek co to za układ / na jakim kontrolerze.

 

 

Comodo testowo odinstaluje. Jest jakiś konkretny program do tego czy wystarczy normalne pozbycie się?

 

Odinstaluj w tradycyjny sposób. Jest wprawdzie nieoficjalny usuwacz do produktów COMODO (na forum COMODO), ale podobno niedopracowany, a i od jakiegoś czasu brak aktualizacji.

 

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zatem w kontrolerze SATA nie ma tych kanałów i wyboru trybu?? :-)

 

Comodo odinstalowałem nic to nie dało.

 

Teraz się nie chce włączyć nawet menda, rozbiorę go i odepnę nagrywarkę.

 

EDIT. Odłączenie nagrywarki pomogło, lapek działa już normalnie. To znaczy, że nagrywarkę trzeba wymienić bo dogorewa żywota czy może kontroler się je..psuje?

 

EDIT 2. Jednak radość przedwczesna, faktycznie po wymontowaniu napędu działał przez parę minut i restartów normalnie ale teraz znowu nie chce się uruchomić, nawet do BIOS nie przechodzi, idzie dopiero za którymś razem ale powolutku. Podpięty jest tylko dysk. Pewnie sprawa sprzętowa :/ albo może z BIOS coś nie tak?

 

Edit 3. Nie wiem co z tym lapkiem się dzieje (HP ProBook 4310s) ale nie mogę wejść do BIOSu w ogóle, chciałem postawić system od nowa ale raz nie mogę zmienić kolejności bootowania bo jak nacisnę Esc aby wejsc do bios to zamiera całkowicie i twardy reset, dwa z płytą w środku nie chce się w ogóle uruchomić- staje na ekranie Biosu.

Edytowane przez SoundWave
Odnośnik do komentarza

Sorki za podbicie ale sytuacja wymaga. Temat trochę zmieniłem, bez zbędnych wpisów nie mających związku z tematem.

 

Udało mi się wejść do bios zmienić kolejność bootowania i zainstalowałem nowy system. Problem polega na tym, że ma tylko płytkę z XP SP2, dlatego

musiałem w bios zmienić opcję SATA Device Mode z AHCI na IDE i to był błąd bo teraz typ transferu jest na Ultra DMA type 0, czyli wolno to chodzi, zatem mam prośbę

1) jakie sterowniki i kiedy trzeba podać w czasie instalacji XP, żeby to poszło na AHCI i był tylko ten kontroler co w poście #5? Teraz wygląda to tak

7e20f6b882068541m.jpg

 

2) potrzebuje sterowników do tego laptopa bo nie była do niego dołączona żadna płytka prrzy zakupie, żeby nie było znalazłem oficjalne ze stronki HP ale one są stare

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/ProductList.jsp?lang=en&cc=us&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3974409

 

Specyfikacja

laptop HP ProBook 4310s

1) Chipset Mobile Intel GM45 Express up to 1066 MHz FSB (i to mnie zastanawia bo jednocześnie w manualu podaje, że obsługuje RAM 1333 MHz, nie znam się na hardware za bardzo i może to jest OK)

 

2) Procesor Intel Core 2 Duo T6570 2,10 GHz 2MB L2 cache 800 MHz

 

3) Pamięć RAM 2 GB Elpida

 

4) dysk 250 GB 7200 obr/min

 

5) grafika Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD

Odnośnik do komentarza

Dziwne u mnie działa jak nacisnę, w każdym razie zainstalowałem ten plik

File name: iata_cd_10.8.0.1003.exe

Version: 10.8.0.1003

Date: 11/11/2011

Status:Latest

Size: 12.27 MB

 

W tym lapku bateria się kończy i za każdym razem przed uruchomieniem ekran BIOS jest około 30 s. potem wyskakuje komunikat jak w linku

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c02577863&lc=pl&cc=pl&dlc=pl

po tym system się ładuje ale idzie to wolno, po załadowaniu także działa jak żółw i odechciewa się z niego korzystać.

To samo jest jak wyjmę baterię i działa na samym zasilaniu.

Ciekawe w tym wszystkim jest to, że jak wyłączę go, wyjmę kabel zasilania i zostawię na parę godzin nie ruszany to pierwsze uruchomienie po tym czasie idzie jak rakieta, wszystko jest OK ale wystarczy pierwszy restart i już klapa.

Takty na rdzeniach są cały czas maksymalne mimo, że nic nie robię.

Ciągnie się to już 2 tygodnie i nie mam już pomysłu co z nim zrobić. Chyba tylko rozkręcenie na części pierwsze mi zostało.

Odnośnik do komentarza

Czegos nie rozumiem. Wyprowadzcie mnie z bledu.

Szukasz sterownikow po reinstalacji u Intela , a przed instalacja na dziwnych stronach?

Najpierw ustalmy jaki to laptop bo producent podaje trzy. Nie wiem czym sie roznia, ale moze maja jakies niuanse.

http://h20000.www2.h...4409&taskId=135

podaj wszystkie oznaczenia lub daj loga z HWinfo np. System summary. Tam powinno sie cos wyjasnic.

Odnośnik do komentarza

Generalnie chodzi o to, że od 2 tygodni komp jest zamulony, nie da się na nim pracować. To zamulenie pojawia się już na samym początku, czyli na ekranie BIOS, który jest ze 20 s. wcześniej był góra 3-4 s. Następnie Win ładuje się bardzo wolno i tak samo działa. W podglądzie zdarzeń były błędy z iaStor a, że nie wiedziałem co z tym zrobić to postawiłem XP od nowa, wgrałem sterowniki ze stronki HP i aktualne wersje programów.

Problem pozostał nadal.

Dysk został sprawdzony Mhdd, a pamięć Memtestem i nie było błędów.

Dziwnie zachowuje się procesor, który mieli cały czas na maksymalnych taktach mimo, że żaden program nie jest włączony a jak się któryś włączy to na tym procesie 70-80% użycia procesora cały czas.

 

Sluchaj a możesz odpalić jakieś LiveCD np. Ubuntu?? i zobaczyć jak się będzie zachowywać??

Uruchomiłem Ubuntu 11.04 Niebiańska Nimfa, no i 15 minut się ładowała z płytki i chodziła też bardzo wolno, opóźnienia było 4-5 sekundowe na jakiekolwiek polecenie, a płynność przewijania stron w FF żadna.

 

0910aac4023112cem.jpg

 

Jak trzeba jeszcze jakiś danych to dorzucę.

 

Tu jest link do loga z HWinfo w html

http://speedy.sh/gJ82E/OLA-86B84EE8B52.HTM

 

 

[Operating Points]

CPU LFM (Minimum): 1200.0 MHz = 6.00 x 200.0 MHz @ 0.9250 V

CPU HFM (Maximum): 2100.0 MHz = 10.50 x 200.0 MHz @ 1.1500 V [Locked]

CPU IDA: 2200.0 MHz = 11.00 x 200.0 MHz @ 1.2000 V

CPU Current: 2098.0 MHz = 6.00 x 349.7 MHz @ 0.9250 V

 

CPU Bus Type: FSB (QDR)

 

Czy obecna praca procesora nie jest podejrzana? On na tej częstotliwośći 349,7 MHz chodzi cały czas od momentu włączenia i nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza

Jak myslisz

Czy obecna praca procesora nie jest podejrzana
po co prosilem o logi i dane. To jest OC i to w caly swiat. Pytanie dlaczego?

Wlazisz do BIOS-u i robisz reset do ustawien fabrycznych. Potem szukasz na stronach HP czy jest mozliwy i jak wykonac twardy reset lapka. Cos w ten desen - wyciagasz baterie i odlaczasz od sieci po czym naciskasz przycisk zasilania przez okolo 15 secund (sprawdz to jeszcze u HP).

Potem nowy System summary.

 

@edit

w dalszej kolejnosci ; masz chyba mozliwosc wgrania nowego biosu

 

Trop znalazla juz picasso wczesniej

Error - 2012-06-11 15:45:24 | Computer Name = USER-6F4002D547 | Source = ACPIEC | ID = 327681
Description = \Device\ACPIEC: Sprzęt kontrolera osadzonego nie odpowiedział przed
upłynięciem limitu czasu. Może to wskazywać na błąd w sprzęcie lub oprogramowaniu
układowym kontrolera osadzonego. Możliwe również, że wadliwie zaprojektowany system
BIOS uzyskuje dostęp do kontrolera osadzonego w sposób, który nie jest bezpieczny.
Jeśli to możliwe, sterownik kontrolera osadzonego ponowi niepomyślną transakcję.

Odnośnik do komentarza

Po zresetowaniu BIOS uruchomił się pomalutku ale jest sama tapeta nie ma ikon w ogóle. Z Menedżera zadań widać, że explorer.exe jest uruchomiony.

 

Szukam teraz jak zrobić twardy reset całego lapka.

 

Co do BIOS to są dwa problemy:

1) który model lapka wybrać a potem, który BIOS bo jest tego na stronce

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/ProductList.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3974409&taskId=135

 

2) trochę strach to robić bo ten lapek się nie zamyka normalnie tylko zamraża w trakcie zamykania XP i trzeba twardy reset robić. Czy to nie ma za bardzo znaczenia?

Odnośnik do komentarza

Wstrzymaj sie troche. Po F1 pomysle :) . Cos tam jest nie tak.

 

@edit

jest troche czasu do startu.

Chcialbym zobaczyc;

- System Summary po resecie biosu

- zdjecia z zakladek Biosu

 

W jakim trybie masz kontroler dysku teraz.

 

Ciekawe w tym wszystkim jest to, że jak wyłączę go, wyjmę kabel zasilania i zostawię na parę godzin nie ruszany to pierwsze uruchomienie po tym czasie idzie jak rakieta, wszystko jest OK ale wystarczy pierwszy restart i już klapa.

zrob taka przerwe i po starcie daj scrina z System Summary.

 

Czy nikt nie grzebal w BIOS-e? Ustawienie minimalnego mnoznika i z d..py FSB to jakis ewenement. Nie sadze, ze bios ma mozliwosc grzebania w tych parametrach. Ram automatycznie przetaktowany i z nowu z kosmosu tymingi. Jesli nikt nie grzebal to moze sie okazac, ze chipset dostaje krecka.

 

@edit

Mozna przypuszczac, ze ten fragment opisu problemu ;

W tym lapku bateria się kończy i za każdym razem przed uruchomieniem ekran BIOS jest około 30 s. potem wyskakuje komunikat jak w linku

http://h10025.www1.h...pl&cc=pl&dlc=pl

po tym system się ładuje ale idzie to wolno, po załadowaniu także działa jak żółw i odechciewa się z niego korzystać.

To samo jest jak wyjmę baterię i działa na samym zasilaniu.

Ciekawe w tym wszystkim jest to, że jak wyłączę go, wyjmę kabel zasilania i zostawię na parę godzin nie ruszany to pierwsze uruchomienie po tym czasie idzie jak rakieta, wszystko jest OK ale wystarczy pierwszy restart i już klapa.

Moze slaba bateria resetuje i ustawia Bios w caly swiat. Po paru godzinach bez zasilania wszystko wraca do normy, a potem ponownie rozregulowanie ustawien.

Nie wiem czy na plycie jest dodatkowa bateryjka podtrzymujaca ustawienia (taka jak w PC) - trzeba to sprawdzic.

Niesprawna bateria moze miec wplyw na takie zachowanie.

Proponuje wykonac zalecane w linku testy bateri jak najszybciej.

 

@edit

to jest Twoj Nr produktu VC427EA i konkretna strona z HP http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Home.jsp?lang=pl&cc=pl&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3974409&lang=pl&cc=pl

Odnośnik do komentarza

W jakim trybie masz kontroler dysku teraz.

Cały czas jest na AHCI, zarówno przy instalacji XP jak i używania teraz. Na IDE też zainstalowałem XP ale było to samo.

 

zrob taka przerwe i po starcie daj scrina z System Summary.

Nom i po dłużej przerwie włączył się elegancko, od razu włączyłem HWinfo i dosłownie CPU Status jak w porządnym wariatkowie. FSB systematycznie rósł od 66 MHz do 349 MHz co chwilę spadając i rosnąc aż po góra dwóch minutach osiąga swoje 349 MHz przy mnożniku 6.

To samo dzieje się z napięciem VID najpierw rośnie do max 1,200 V a potem powoli spada do 0,9250 V. Po tych 2 minutach osiąga swój błogi stan stabilizacji na Ratio 6,00x FSB 349 MHz napięcie VID 0,9250 V. Przy tym nic nie jest włączone w lapku oprócz HWinfo, także zrobienie tu screena po starcie może tylko zaciemnić obraz bo w ciągu 2 pierwszych minut po starcie co chwila jest co innego na każdym pomiarze.

Dodam jeszcze, że tak samo się dzieje z włożoną baterią jak i bez niej.

 

Czy nikt nie grzebal w BIOS-e? Ustawienie minimalnego mnoznika i z d..py FSB to jakis ewenement. Nie sadze, ze bios ma mozliwosc grzebania w tych parametrach. Ram automatycznie przetaktowany i z nowu z kosmosu tymingi. Jesli nikt nie grzebal to moze sie okazac, ze chipset dostaje krecka.

W BIOSie na pewno nikt nie grzebał bo to komp siostry a ona nie wie, że takie coś jak BIOS w ogóle istnieje, nie mówiąc już o wejściu do niego.

 

Chcialbym zobaczyc;

- System Summary po resecie biosu

- zdjecia z zakladek Biosu

30ccf3100196715em.jpg4d4882ee58fa5bc9m.jpg61a40688228c7fb1m.jpgbde62eef95793356m.jpg

eff2ea8247fdb0aem.jpg

552fe5b93728450fm.jpg73bd9d5b214a1d1am.jpg740f928242756cddm.jpgb012556c1c61f2b5m.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...