Skocz do zawartości

Błąd przy logowaniu - Zły obraz biblioteki


maly1569

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowiecze:)

 

Mam do was wielką prośbę, pomóżcie mi prosze, otóż mój problem jest taki, że gdy odpalam komputer wszystko okey, ale jak przyjdzie mi zalogować to jest masakra. Error-y nie error-y porażka jest.

Ogólnie problem z bibliotekami .dll. Błędy typu zły obraz. Głównie biblioteki to wkscli.dll POWRPROF.dll NLAapi.dll

 

Logi z OTL:

 

http://www.wklej.org/id/768852/

http://www.wklej.org/id/768883/

 

Poszukuje explorer.exe 32 bit pod Windows 7, mam pusty czysty pulpit. Jeśli ktoś z was posiada, proszę o wstawke proszę!!

 

Bardzo was proszę pomóżcie mi błagam!!

Edytowane przez picasso
Temat kroję i poprawiam, posty łączę, całość przenoszę. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi nie wykazują tu żadnej infekcji i ten temat raczej tu nie pasuje. Zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu systemowego. Tylko drobne sprawy do wykonania głównie usuwanie śmieci sponsoringowych.

 

1. Wejdź w panel usuwania programów i odinstaluj - Incredibar Toolbar on IE / Softonic toolbar on IE and Chrome / uTorrentControl2 Toolbar

 

2. Uruchom program AdwCleaner z opcji Delete

 

3. Kontrolnie do wglądu robisz nowy log z OTL (ekstras nie musisz pokazywać)

 

Jeśli zaś chodzi o problem główny - Wykonaj komendę sfc /scannow i za pomocą kolejnej komendy przefiltruj log do wystąpień znaczników [sR]: KLIK. Zaprezentuj wynikowy log.

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłam, że założyłeś dwa tematy. Sklejam, czyszczę z nadwyżki.

 

 

własnie w procesach zadnego explorera nie mam

 

Oczywiście, że nie ma (odpowiednik czystego Pulpitu), dostałeś polecenie ręcznego uruchomienia pliku C:\Windows\explorer.exe przez Menedżer zadań. Ale to nie będzie działać. W związku z tym, że są tu błędy "Zły obraz" należy przeprowadzić walidację plików systemowych:

 

 

Program C:\Windows\system32\POWRPROF.dll nie jest przeznaczony do uruchamienia w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluje ponowanie program.

 

Komendę SFC można uruchomić bez załadowanego Windows z poziomu WinRE. F8 przy starcie komputera > Napraw komputer > Wiersz polecenia > wklep:

 

sfc /scannow /offbootdir=X:\ /offwindir=X:\windows

 

Gdzie X to litera dysku z plikami rozruchowymi i Windows.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie jesteś w stanie wykonać polecenia SFC w żaden sposób, to klaruje się ręczna podmiana uszkodzonych bibliotek, przynajmniej tych pokazanych tu na błędach, by odblokować ogólne sfc. Na początek szukanie w systemie prawidłowych kopii do zamiany. Przez Menedżer zadań uruchom OTL, wszystkie opcje ustaw na Brak + Żadne, w oknie Własne opcje skanowania / skrypt wpisz:

 

/md5start
nlaapi.dll
powrprof.dll
wkscli.dll
/md5stop

 

Klik w Skanuj. Przedstaw wynikowy log.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie wystąpienia tych plików kompletnie uszkodzone, są zerobajtowe.

 

1. Utwórz ręcznie katalog C:\TMP. W związku z tym, że nie działa eksplorator, posłuż się linią komend. W menedżerze zadań kliknij w opcję "Pokaż procesy wszystkich użytkowników", co podniesie uprawnienia. Z menu Plik > Nowe zadanie > cmd i zaznacz "Utwórz to zadanie z uprawnieniami administracyjnymi". Uruchomi się linia komend i wklep komendę mkdir C:\TMP

 

2. Przesyłam paczkę plików zgodnych z wersją komponentów widzialnych w skanie OTL: KLIK. Pliki te wypakuj do katalogu C:\TMP. Muszą w nim leżeć bezpośrednio a nie w podfolderach, gdyż ta ścieżka zostanie użyta w skrypcie zamiany.

 

3. Pobierz narzędzie FRST i umieść na pendrive. Przez Menedżer zadań otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: copy /y C:\TMP\nlaapi.dll C:\Windows\System32\nlaapi.dll
CMD: copy /y C:\TMP\nlaapi.dll C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-nlasvc_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_675c4bea6c3ddad6\nlaapi.dll
CMD: copy /y C:\TMP\powrprof.dll C:\Windows\System32\powrprof.dll
CMD: copy /y C:\TMP\powrprof.dll C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-userpowermanagement_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_a2eff4845e2bf4e2\powrprof.dll
CMD: copy /y C:\TMP\wkscli.dll C:\Windows\System32\wkscli.dll
CMD: copy /y C:\TMP\wkscli.dll C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-w..ationservice-netapi_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_7551acde1684d54d\wkscli.dll

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt na pendrive obok narzędzia FRST.

 

4. F8 przy starcie komputera > Napraw komputer > Wiersz polecenia > uruchom zgodnie z opisem narzędzie FRST i wybierz w nim opcję Fix. Na pendrive powstanie plik fixlog.txt.

 

5. Startujesz do Windows. Podaj wyniki czy załadował się Pulpit oraz przedstaw log fixlog.txt.

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza

To, tylko że narzędzie nie zostało uruchomione z poziomu WinRE (!), log tak stwierdza:

 

ATTENTION: THE TOOL IS NOT RUN FROM RECOVERY ENVIRONMENT AND WILL NOT FUNCTION PROPERLY.

 

Oczywiście zamiana plików się nie wykonała ("Odmowa dostępu"), bo są blokady uprawnień. Dlatego narzędzie FRST miało zostać uruchomione przez F8 > Napraw komputer > Wiersz polecenia, a nie spod Windows.

 

Opisz mi co Ty właściwie robisz w tym F8, jak wyglądają ekrany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem skąd ta rozbieżność. FRST twierdzi, że nie jest uruchomiony spod WinRE i wyniki zwrotne ze skryptu to potwierdzają (błędy "Odmowa dostępu"). Zmiana metody:

 

1. Uruchom BlitzBlank i w karcie Script wklej (zauważ że to inna składnia niż poprzednio, bo inne narzędzie skryptowe):

 

CopyFile:
C:\TMP\nlaapi.dll C:\Windows\System32\nlaapi.dll
C:\TMP\nlaapi.dll C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-nlasvc_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_675c4bea6c3ddad6\nlaapi.dll
C:\TMP\powrprof.dll C:\Windows\System32\powrprof.dll
C:\TMP\powrprof.dll C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-userpowermanagement_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_a2eff4845e2bf4e2\powrprof.dll
C:\TMP\wkscli.dll C:\Windows\System32\wkscli.dll
C:\TMP\wkscli.dll C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-w..ationservice-netapi_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_7551acde1684d54d\wkscli.dll

 

Klik w Execute Now. Zatwierdź restart komputera. Przed ekranem z logo Windows powinien pojawić się ekran z działaniami BlitzBlank. Finalnie BlitzBlank wygeneruje na dysku C log.

 

2. Przedstaw ów log, wypowiedz się wyraźnie czy jest jakaś poprawa z ładowaniem Pulpitu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...