Skocz do zawartości

Brak internetu w przeglądarkach pomimo pomyślnego pingowania


Nutaharion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pisałem już tutaj kiedyś z podobnym problemem. Wczoraj padł prąd na osiedlu i od wczoraj na drugim komputerze połączonym routerem nie ma internetu w przeglądarce. W konsoli normalnie działa polecenie ping, dostaję zwrotne odpowiedzi. Próbowałem wszystkich możliwych dla siebie opcji. Przwracałem fabryczne ustawienia routera, zrobiłem format na komputerze gdzie internet nie działał. Podłączałem nawet kabel od internetu bezposrednio do komputera na którym internet nie chce działać i nic. Oczywiście w centrum sieci wszystko jest pokazane jako okej.

Wcześniej miałem podobne sytuacje i wystarczyło odinstalować protokół IPv6 albo rebootować router lub odnowić serwer DHCP ale teraz nic nie działa ;-/

 

Na obecnym komputerze mam Win 7 64-bit, na tym drugim Win 7 32-bit. Router przez który przechodzi ruch to D-Link DI-524.

 

Nie mam więcej pomysłów jak przywrócić internet na drugim komputerze. I tutaj liczę na Waszą pomoc.

 

Log z Netlog

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz poleceń -> Uruchom jako administrator.

 

Wpisz komendę (po niej Enter i czekasz na wykonanie):

netsh int ip reset reset.log

 

Potem uruchom ponownie komputer.

 

Problemem jest bardzo słaba jakość połączenia (gubienie pakietów na poziomie 80%). Przyczyna może być zarówno programowa, stąd polecenie wyżej, jak i sprzętowa. Zatem jeśli to nic nie da, to proponuję sprawdzić kabel, zmienić gniazdo na routerze. Poza tym, firma D-Link produkuje sprzęt bardzo słabej jakości i zazwyczaj od niego rozpoczynam diagnozowanie wszelkich usterek. Możesz przejrzeć stare tematy na forum, w których wystąpiły D-Linki, jakaś połowa problemów była nimi spowodowana.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...