Skocz do zawartości

Długie ładowanie się DHCP podczas włączania komputera


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Parę miesięcy temu kupiłem komputer i pierwsze co mnie zdziwiło to bardzo długie włączanie się systemu.Stał on bardzo długo na ładowaniu DHCP, po czym wyświetlał się komunikat No exiting boot filename received. Ostatnio zacząłem szukać rozwiązania i dowiedziałem się, że DHCP jest powiązane z serwerami i pozyskuje z nich IP. Próbowałem, to wyłączyć jednakże jak to robiłem to po odświeżeniu listy znowu Klient DHCP się znowu włączał. Myślę, że DHCP jest mi niepotrzebne ponieważ komputer jest podłączony do routera przez LAN i tylko laptopy oraz komórkę podłączam przez Wi-Fi.

System to Windows 7 64 bity,

karta sieciowa realtek PCie GBE Family Controller,

Router ma synchronizację VDSL oraz mam internet 40 mb/s. Nie wiem czy to potrzebne ale na wszelki wypadek piszę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Klient DHCP ma być.

Przypisz w serwerze DHCP routera sztywny adres IP dla kompa stacjonarnego przez rezerwację po adresie MAC.

Zobacz również czy w routerze włączony jest serwer DHCP.

 

EDYTA

Czy masz również problemy z kompem przy odłączonym kablu sieciowym od routera. Powinien wystartować normalnie bez połączenia.

Bardzo dziwny jest ten komunikat:

 

No exiting boot filename received

 

Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Otóż tak zapisałem sobie dokładnie ten błąd i w miejscu w którym ładowało się DHCP pokazuje się

PXE-E53: No boot filename received

PXE-MOF: Exiting PXE ROM.

Gdy odłączam od LAN'u to jest wszystko dobrze.

Nie mogę podpisać sztywnego IP ponieważ gdy wybieram jakie urządzenie ma być podpięte (w moim przypadku oem-komputer) adres MAC się sam pokazuje i mam wpisać ip. IP biorę z kilku stron są takie same ale pokazuje mi, że są złe. Jednakże jak biorę w cmd ipconfig to adres PsV4 (to chyba to samo) i też jest zły...

Nie wiem czy o to ci chodzło z menadżera ale podsyłam obrazek

 

menadzer.png

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego:

Gdy odłączam od LAN'u to jest wszystko dobrze.

Masz w BIOS w konfiguracji Power Menu w sekcji (u mnie APM Configuration) Power On By PME lub Power ON BY Ring - ENABLED i to jest efekt takiego zachowania.

Pokaż zdjęcie z BIOS z tego miejsca.

 

Nie potrafię podać gdzie to jest u Ciebie bo nawet nie raczyłeś podać podstawowej informacji jaka to płyta.

Manual do rączki i naprzód.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...