Skocz do zawartości

Reperacja, usprawnianie i aktualizacje Windows


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tak zanim wysłałam poprzedniego posta to sprawdziłam

 

Przesyłam plik w wersji XP SP3: KLIK. Rozpakuj. Wstaw do folderu C:\Windows.

 

 

Na dysku C:\ juz istnieje FIX.REG, czy mam go podmienić

 

Oczywiście, plik nazywa się tak samo, ale ma kompletnie inną zawartość. Stosuję umowną nazwę FIX.REG na wszelkie pliki importujące do rejestru, to moja osobista konwencja nazewnicza m.in. z powodu krótkiej nazwy (nie trzeba dużo wpisywać w poleceniach).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zajęło mi to więcej czasu niż przewidywałam, nie wiedziałam w co się pakuję. O ile wyłowienie danych stricte sprzętowych HP poszło szybko, to już klucz Components oprogramowania pobocznego HP, o którym wspominałam oceniając pracę Fixit, okazał się masakrą. Samo wyszukiwanie wg identyfikatorów HP pobranych z wcześniejszej postaci rejestru z klucza Products zajęło cały wczorajszy dzień i dzisiejszą noc. Zresztą sama zobaczysz co jest w pliku REG podanym niżej ... Przy okazji zaadresuję też usunięcie szczątków pozostałych aplikacji (np. BootVis), których dopatrzyłam się w rejestrze. Włożyłam dużo pracy w Twój rejestr i jeśli coś pójdzie nie tak, strzelam sobie w łeb.

 

Co do wyników z AstroGrep: nie znalazł plików INF, które wg rejestru były instalatorami drukarki (w spoilerze).

 

 

 

hpF2200a.inf

hpoF2200_sc.inf

hpoF2200_u32.inf

hpzid413.inf

hpzipa13.inf

hpzipr13.inf

hpzius13.inf

 

oem71.inf

oem74.inf

oem77.inf

oem79.inf

oem80.inf

 

 

 

A te, które zwrócił w skanie, są ogólnymi plikami instalacyjnymi systemu (w których HP to tylko jedna z możliwości), albo instalatorami owszem HP, tylko to wygląda na te podstawowe wbudowane w system. Toteż omijam usuwanie plików INF. Drukarka HP nie może być podpięta przy wykonywaniu punktów 1 do 3:

 

1. Upewnij się, że masz włączone pokazywanie rozszerzeń (Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > odznaczone Ukrywaj rozszerzenia znanych typów). Pobierz poniższy ogromny plik tekstowy:

 

del_hp2.txt

 

Zmień mu nazwę na FIX.REG, a plik przenieś wprost na C:\.

 

2. Start > Uruchom > cmd i wklej komendę:

 

psexec -s -d REG IMPORT C:\FIX.REG

 

3. Start > Uruchom > devmgmt.msc, w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych, potwierdź brak komponentów HP. Jeśli ujawnią się tam jakieś urządzenia z wykrzyknikami / pytajnikami = odinstaluj.

 

4. Restart systemu. Podpinasz drukarkę, instalujesz czyste sterowniki (przypominam: nie kombajn z pełnym oprogramowaniem).

 

Wypowiedz się wyraźnie czy drukarka działa poprawnie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

wszystko wykonałam.

Skan z efektu wykonania komendy w cmd

post-4454-0-58621900-1337841935_thumb.png

Przejrzałam wszystkie urządzenia.Jedno z wykrzykinikiem nieznane odinstalowałam HP nie znalazłam

Widzę,żę jesteś na forum więc byłabym wdzięczna za podesłanie pewnego linka do sterownika HP, zanim zacznę instalowanie drukarki.Przepraszam,żę Cie tak wykorzystuję, ale nie chciałabym zepsuc tego ogromu pracy który włożyłaś.

Odnośnik do komentarza

Czyste sterowniki nie powinny odkręcić mojej roboty w partii najbardziej mozolnej (klucz Components), gdyż to były wpisy narosłe przez instalację pełnego majdanu z wszystkimi softami. Były tu podane kolejno przeze mnie i Ciebie dwa linki na stronach HP, po prostu skorzystaj ze swojego KLIK (Podstawowy sterownik HP Deskjet). Oba kierują do dokładnie tego samego pliku: 100_226_DJ_AIO_03_F2200_Driv_NonNet_plk_NB.exe. Przed instalacją sterowników zrób punkt Przywracania systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na pewno PDL_COMMON a nie Plik X z PDL_COMMON? Cofnij system do punktu Przywracania co dopiero zrobionego (zrób sobie od razu kolejny powrotowy), i sprawdź czy da się zainstalować sterowniki wprost z plików INF z ominięciem setupu. Tzn.: w menedżerze urządzeń kliknij prawym na wykryte urządzenie pasujące do drukarki > Właściwości > Aktualizuj sterownik > Nie, nie tym razem > Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) > Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania > Dalej > Z dysku > wskaż folder gdzie rozpakowałaś 100_226_DJ_AIO_03_F2200_Driv_NonNet_plk_NB.exe.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To wygląda na komponent instalatora HP a nie systemu. Czy po pełnym Przywróceniu systemu przeszłaś do czynności z bezpośrednią instalacją z INF? Tak jeszcze zwrócę uwagę, że przy tej czynności plik 100_226_DJ_AIO_03_F2200_Driv_NonNet_plk_NB.exe ma być rozpakowany, np. za pomocą 7-zip, do jakiegoś katalogu i to ten katalog podaje się w dialogu wyboru lokalizacji sterowników.

Odnośnik do komentarza

Plik ze sterownikiem nie jest spakowany. Tak próbowałam poprzez Menadżera. Poniewaz tam jest kilka lokalizacji tej drukarki- nie wiem dlaczego - bo Lexmark ma tylko jedną- "Urządzenia do obrazowania" Próbowałam z różnych zainstalować ten sterownik i okazuje się,że go nie widzi. Zresztą nie widzi tez sterowników Lexmarka zapisanych w tej samej lokalizacji. Widzi tylko folder Surucu ze sterownikami do kamery chyba.

Odnośnik do komentarza
Plik ze sterownikiem nie jest spakowany. Tak próbowałam poprzez Menadżera. Poniewaz tam jest kilka lokalizacji tej drukarki- nie wiem dlaczego - bo Lexmark ma tylko jedną- "Urządzenia do obrazowania" Próbowałam z różnych zainstalować ten sterownik i okazuje się,że go nie widzi. Zresztą nie widzi tez sterowników Lexmarka zapisanych w tej samej lokalizacji. Widzi tylko folder Surucu ze sterownikami do kamery chyba

 

Pokaż mi na obrazku jak to wygląda w menedżerze urządzeń, co wskazujesz, jaką postać ma folder ze sterownikami.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę Ci pokazać bo ponieważ system strasznie mulił, każde otwarcie pliku czy folderu trwało strasznie długo więc musiałam zrobić reset i zrobiłam ponowne przywracanie systemu.z odłączona drulkarką, także mam w tej chwili znów czysto. W mendażerze nie ma juz drukarki Usunęłam też ten sterownik i ściągnęłam ponownie. Tak wyglada w lokalizacji gdzie go zapisałam

post-4454-0-36640700-1337851798_thumb.png

 

I teraz mam pytanie jak powinnam postepowac po kolei

Czy najpierw klikając uruchomic sterownik przy wyłączonej, czy podłączonej drukarce. I co zrobić gdy ponownie pojawi sie ten komunikat o pliku PDL-COMMON. bo gdy poprosi to będę musiała dać "Anuluj", a wtedy nastapi cofanie instalacji sterownika.

 

 

Poniewaz byłaś poza forum więc spróbowałam ponownie zainstalować ten sterownik i tym razem - absolutnie nie wiem dlaczego? bo postępowałam tak samo jak poprzednio (Klik-uruchom-instalacja)- nie było prośby o dysk CD z plikiem PDL-COMMON i instalacja sie zakończyła pomyślnie. Drukarka drukuje. W razie problemów (odpukać)dam znać.

Edytowane przez Aninaj
Odnośnik do komentarza
Tak wyglada w lokalizacji gdzie go zapisałam

 

Prosiłam o obrazek, by się upewnić w kwestii mojego podejrzenia, że jednak nie wykonałaś wtedy tego:

 

plik 100_226_DJ_AIO_03_F2200_Driv_NonNet_plk_NB.exe ma być rozpakowany, np. za pomocą 7-zip, do jakiegoś katalogu i to ten katalog podaje się w dialogu wyboru lokalizacji sterowników.

 

Nie rozpakowałaś pliku, dlatego menedżer urządzeń przy ręcznej próbie instalacji z INF nie widział sterowników. Plik 100_226_DJ_AIO_03_F2200_Driv_NonNet_plk_NB.exe to skompresowany instalator, który przy uruchomieniu i tak się w locie wypakowuje. Oto jak wygląda plik po ręcznym rozpakowaniu przez 7-zip:

 

hpdrivers.th.png

 

Tylko taką postać bezpośredniego dostępu do INF interpretuje menedżer urządzeń przy ręcznej instalacji. EXE nie da rady przetworzyć. Na przyszłość sobie zakoduj, że są tu dwie możliwości instalowania: klik klik w plik lub rozwalić plik i dobrać się do składu INF.

 

 

Poniewaz byłaś poza forum więc spróbowałam ponownie zainstalować ten sterownik i tym razem - absolutnie nie wiem dlaczego? bo postępowałam tak samo jak poprzednio (Klik-uruchom-instalacja)- nie było prośby o dysk CD z plikiem PDL-COMMON i instalacja sie zakończyła pomyślnie. Drukarka drukuje. W razie problemów (odpukać)dam znać.

 

A czy tym razem drukarka była podłączona przy uruchamianiu setupu? Jeśli nie, to może być powód przejścia instalacji, gdyż tu wyszukałam że ktoś przy podobnych błędach PDL_COMMON wpadł na to, iż drukarkę należy podpiąć dopiero wtedy, gdy poprosi o to kreator instalacji, a nie przed jego uruchomieniem: KLIK (post autorstwa LesN).

 

 

Sterowniki zainstalowane, drukarka działa, zeszła ze mnie para. Kolejny problem z głowy. Wyczyść sobie teraz lokalizacje tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner, gdyż instalator drukarki mógł utworzyć jakieś "odchody". Poza tym, zrób po raz trzeci kopię rejestru RegBack, ja sobie sprawdzę co się w rejestrze uzupełniło i porównam z zaprzeszłą sytuacją. I zostały nam dwa jawne problemy w tym momencie: błędy w Dzienniku zdarzeń "Plik Dziennika zdarzeń jest uszkodzony" + błędy instalacji łat Office (którego nie możemy przeinstalować z powodu braku płyty). To muszę przemyśleć, na razie nie mam pomysłu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie rozpakowałaś pliku, dlatego menedżer urządzeń przy ręcznej próbie instalacji z INF nie widział sterowników.

 

To tylko dowodzi jaka jestem zielona w tych sprawach. Szczerze przyznaję, że nawet mi przez myśl nie przyszło, że tę aplikację można normalnie rozpakować jak każdy archiwalny plik. Teraz to zrobiłam, bo już wiem i zakonotuje na przyszłość.

 

A czy tym razem drukarka była podłączona przy uruchamianiu setupu?

 

Wprost przeciwnie. Poprzednim razem, nie była podłączona, a za drugim razem podłączyłam ją przed uruchomieniem aplikacji. Co prawda w trakcie instalacji woła o podłączenie, ale ponieważ moja już była podłączona, to po krótkiej chwili oczekiwania instalacja ruszyła dalej. Był komunikat o znalezionym sprzęcie i po skończeniu miałam drukarkę już dodaną w Panelu sterowania "Drukarki i faksy".

Przez jakis czaś drukowałam bez problemu. Niestety w trakcie któregoś z kolei wydruku powtórzyła się sytuacja z zatrzymaniem drukowania. Oświeciła się lampka sygnalizująca brak papieru. Po kliknięciu w przycisk papier został wyrzucony z zadrukowanym kawałkiem. Sytuacja powtórzyła mi się 3-krotnie. Wtedy odłączyłam ją od komputera. Wydrukowałam coś czarnym tuszem, a potem spróbowałam kolor i znów normalnie wydrukowała. Przypuszczam,że ten problem występuje tylko przy kolorze, bo nie zdarzyło się to przy czarnym wydruku.

 

Wyczyść sobie teraz lokalizacje tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner, gdyż instalator drukarki mógł utworzyć jakieś "odchody". Poza tym, zrób po raz trzeci kopię rejestru RegBack

 

Wyczyściłam

 

Link do kopii rejestru: http://speedy.sh/pQgkc/2012-05-25.rar

Odnośnik do komentarza

Z drukarką już więcej nie zdziałam. Zrobiłam na poziomie software co w mojej mocy (przewietrzenie rejestru, instalacja na czysto sterowników w najnowszej z dostępnych wersji). To może być sprawa czysto sprzętowa.

 

 

Kopia rejestru:

 

Ostatni import wykonany pomyślnie, widzę nagrane zmiany oraz przetasowania komponentów HP (wskoczyły nowe). To załatwione. Jest jednak mały zgrzyt. Ów klucz ControlSet005 usuwał się w pozorowany sposób. Puściła tylko połowa zawartości, a niespodzianką jest, że ostała się część która po podmontowaniu w moim rejestrze wcale nie była zablokowana i usunęła się z palca. Są tam resztki po Avast, co uważam za znaczące (może czynny Avast jakoś wpłynął na zastopowanie kompletnej kasacji).

 

Zastartuj system w Trybie awaryjnym, Start > Uruchom > regedit i z prawokliku skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005

 

 

Dzienniki zdarzeń:

 

Po powtórnym przemyśleniu sprawy i porównaniu rejestru przed (Dziennik zdarzeń uszkodzony + nieotwieralny) i po (ożywienie Dziennika poprzez wyzerowanie całego klucza) oświeciło mnie. Patrzyłam cały czas na to i ślepota wzorowa. Problem w tym, iż odbudowa Dziennika idzie niepoprawnie, tzn. nie uzupełniły się wcale wszystkie gałęzie, w których jest skierowanie na plik skąd jest pobierany komunikat:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog\Application\Nazwa obiektu

 

W rejestrze pojawiło się już kilka źródeł (głównie od przeinstalowanego .NET), lecz akurat te trzy cytowane przez Ciebie wcześniej zdarzenia puntujące "Plik dziennika zdarzeń jest uszkodzony" (SkypeUpdate, SecurityCenter, EventLog) są nieobecne i jak widać odmawiają nagrania się w kluczu. Z powodzeniem na zawołanie stworzyłam u siebie ten błąd = po usunięciu przykładowego klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog\Application\SecurityCenter komunikat informacyjny numer 1800 uległ transformacji z:

 

Typ zdarzenia:	Informacje

Źródło zdarzenia: SecurityCenter

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1800

Data: 2012-05-18

Godzina: 15:37:16

Użytkownik: Brak

Komputer: VIRTUALXP-62432

Opis:

Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows została uruchomiona.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz "http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp" w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

na:

 

Typ zdarzenia:	Informacje

Źródło zdarzenia: SecurityCenter

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1800

Data: 2012-05-25

Godzina: 03:47:02

Użytkownik: Brak

Komputer: VIRTUALXP-62432

Opis:

Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 1800 ) w źródle ( SecurityCenter ).

Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego.

Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej.

Następujące informacje są częścią zdarzenia: Plik dziennika zdarzeń jest uszkodzony.

 

 

Nie pozostaje nic innego niż uzupełnić te dane. Nadbuduję tyle ile zdaje się aktualne, czyli fabryczne składniki systemu nieznacznie uzupełnione o sterowniki występujące na Twoim Windows + te aplikacje, które aktualnie wykazały aktywność nagrywającą do dziennika (Skype). Pomijam fragmenty systemowe, które już się samodzielnie uzupełniły, oraz wartości Sources z pełną listą źródeł (po imporcie kluczy nastąpi samoczynne uzupełnienie). Rutynowe działania, czyli FIX.REG :P

 

1. Pobierasz poniższy plik, zmieniasz nazwę na FIX.REG, uruchamiasz plik.

 

dziennik.txt

 

2. Czyścisz Dzienniki zdarzeń, resetujesz system, potwierdzasz ustąpienie błędów.

 

 

 

Office 2003

 

Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Wygląda na to, że ten Office 2003 nie był nawet porządnie aktualizowany i jest sitem. Na liście zainstalowanych nie ma żadnej wzmianki o obecności Office 2003 Service Pack 3 (SP3), zaś w poniższym kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\11.0\Common\ProductVersion

 

... wartość LastProduct pokazuje wersję 11.0.5614.0. Wg artykułu MS jest to build gołego Office 2003 bez żadnego SP: KB821549. W związku z tym sprawdziłabym czy da się to nałożyć. Przed próbą zrób punkt Przywracania systemu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zastartuj system w Trybie awaryjnym, Start > Uruchom > regedit i z prawokliku skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet005

 

Wykonałam polecenie. Niestety kluczaControlSet005 w podanej lokalizacji rejestru nie ma. Załączam zrzut widoku otwartego rejestru

post-4454-0-75639900-1337946180_thumb.png

 

Jesli chodzi o dziennik zdarzeń tez się zastosowałam do poleceń.Jest zmiana w dzienniku Aplikacje, ale w dalszym ciagu występuje ten sam problem z EventLog a dodatkowo jest ostrzeżenie które też wklejam, do pliku

 

Nowy Dokument tekstowy.txt

 

Jeśli chodzi o Pakiet Microsoft Offica.Zastanawiam się czy jest sens sie z tym bawić Pakiet był instalowany ostatnio w 2007 r. Nie ja go instalowałam,Płyta mi wsiąkła. Pakietu nowszego nie będę kupować bo za drogi, a mnie nie jest potrzebny "Full-wypas" Mam darmowego Offica, może trzeba się nauczyc go obsługiwać. Poczytam tego linka co mi podesłałaś i podejmę decyzję co dalej.

Odnośnik do komentarza
Wykonałam polecenie. Niestety kluczaControlSet005 w podanej lokalizacji rejestru nie ma. Załączam zrzut widoku otwartego rejestru

 

To jakieś cuda, otwierałam ostatni rejestr i klucz był. Skoro go teraz nie ma, to OK.

 

 

Jesli chodzi o dziennik zdarzeń tez się zastosowałam do poleceń.Jest zmiana w dzienniku Aplikacje, ale w dalszym ciagu występuje ten sam problem z EventLog a dodatkowo jest ostrzeżenie które też wklejam

 

1. Hmm, importowałam w FIX.REG wpis EventLog do gałązki System:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog\System\eventlog]

"EventMessageFile"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,\

00,6f,00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,\

5c,00,6e,00,65,00,74,00,65,00,76,00,65,00,6e,00,74,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\

00,00,00

"TypesSupported"=dword:00000007

 

(po translacji hex na ludzki język wartość EventMessageFile kieruje na plik C:\Windows\System32\netevent.dll)

 

Czy Ty widzisz nagranie z EventLog w sekcji Aplikacje (takiego wpisu nie było na moim fabrycznym XP) czy System (korekta jak mówię wykonana)?

 

2. Te ostrzeżenia numer 1517 o problemie z odładowaniem rejestru przy zamykaniu systemu teoretycznie się rozwiązuje aplikacją User Hive Profile CleanUp Service. Jednakże owe zdarzenia mogą być z winy oprogramowania zabezpieczającego (tu Avast), a w takim przypadku narzędzie raczej nic nie zdziała i ostrzeżenia należy "zaakceptować" jako skutki uboczne, bo o wywalaniu antywirusa nie mówimy tu wcale. Ja bym na razie z tym ostrzeżeniem nic nie robiła, sprawdzając tylko od czasu do czasu czy nie robi się to zbyt kuriozalne (ogromna ilość nagrań w Dzienniku).

 

 

Jeśli chodzi o Pakiet Microsoft Offica.Zastanawiam się czy jest sens sie z tym bawić Pakiet był instalowany ostatnio w 2007 r. Nie ja go instalowałam,Płyta mi wsiąkła. Pakietu nowszego nie będę kupować bo za drogi, a mnie nie jest potrzebny "Full-wypas" Mam darmowego Offica, może trzeba się nauczyc go obsługiwać. Poczytam tego linka co mi podesłałaś i podejmę decyzję co dalej.

 

No cóż, sugeruję to już od jakiego czasu, ale powstrzymuje mnie Twoja deklaracja, że Office jest używany, no i brak owej płyty instalacyjnej. Sytuacja następująca: łaty się nie instalują (błędy 0x80070643 sugerujące uszkodzenia rejestracyjne), reperacja nieudana (krytyczny błąd), pakiet okazał się w ogóle nie aktualizowany / nie załatany, przy czym to może być awykonalne, skoro prostemu Windows Update coś się w Office nie podoba (acz, wariant nie potwierdzony jeszcze). Tak, ja sądzę że nie ma się co z nim męczyć, tylko porządnie go wyrwać na amen z systemu wg podanych wcześniej kroków. Decyzję pozostawiam Tobie, jeśli chcesz drążyć naprawy bieżącego stadium Office, jasno się wyraź (nie mogę jednak obiecać powodzenia) i podejmij sugerowaną próbę instalacji SP3 (może to by coś skorygowało...).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czy Ty widzisz nagranie z EventLog w sekcji Aplikacje (takiego wpisu nie było na moim fabrycznym XP) czy System (korekta jak mówię wykonana)?

 

Taki wpis był po wykonaniu wszystkich tych czynności wyczyszczeniu dziennika i resecie komputera jako pierwszy razem z ostrzeżeniem.

Niedawno wyłączyłam komputer i przed chwila go włączyłam i tych wpisów juz nie ma. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wyłączałam komputer, bo zauważyłam, że w zasobniku między ikonką Awasta i ikonka internetu jest puste miejsce. Było to takie dziwne. Po najechaniu myszką okazało się,że jest tam gg, ale nie widać ikonki,Co jakiś czas zdarzaja sie jakieś takie nie wyjaśnione rzeczy. A tak na marginesie mam pytanie,czy po starcie systemu układ ikon w zasobniku na dole w pasku po prawej stronie powinien zawsze być w takiej samej kolejności czy może to różnie startować.Bo u mnie to jest roszada między Awastem ,Skypem, internetem i gg

 

Popróbuję z Officem po niedzieli. A czy sa jakies okrojone wersje Pakietu nowszego darmowe.?

Odnośnik do komentarza
Taki wpis był po wykonaniu wszystkich tych czynności wyczyszczeniu dziennika i resecie komputera jako pierwszy razem z ostrzeżeniem.

Niedawno wyłączyłam komputer i przed chwila go włączyłam i tych wpisów juz nie ma. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 

Ja jednak sądzę, że to jest już rozwiązane, bo wpisy poprawne załadowałam i nie widzę podstaw dla sypania się tego. Dla pewności posprawdzaj to sobie jeszcze po kolejnych resetach.

 

 

Wyłączałam komputer, bo zauważyłam, że w zasobniku między ikonką Awasta i ikonka internetu jest puste miejsce. Było to takie dziwne. Po najechaniu myszką okazało się,że jest tam gg, ale nie widać ikonki,Co jakiś czas zdarzaja sie jakieś takie nie wyjaśnione rzeczy.

 

To akurat ikona Gadu (o którym mówiłam wcześniej = polecam alternatywy), toteż waham się, by podpinać to pod jakąś ogólną usterkę systemową. Poza tym, takie magiczne drobnostki mogą się czasem zdarzyć. W podsumowaniu: na razie nie widzę tu problemu. Natomiast możesz sobie zresetować obszar powiadomień, gołocąc go z wpisów historycznych, posiłkując się tym ustępem z mojego wypracowania (KLIK):

 

Problem 2:

 

W oknie "Dostosowywanie powiadomień" w sekcji Elementy poprzednie widnieją ikony programów które już dawno zostały odinstalowane. Sposób jak się ich pozbyć:

 

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify

 

Skasuj wartości IconStreams i PastIconsStream. Zresetuj komputer.

 

Narzędzie które to zrobi za ciebie: pastitems.vbs.

 

UWAGA: na niektórych komputerach powyższa kasacja może nie dać efektu. Wtedy przed jej wykonaniem należy zabić proces explorer.exe.

 

Przy czym pobieranie skryptu pastitems.vbs musisz przeprowadzić z poziomu Internet Explorer, gdyż Firefox będzie go otwierał w nowej karcie tak jak pliki REG.

 

 

A tak na marginesie mam pytanie,czy po starcie systemu układ ikon w zasobniku na dole w pasku po prawej stronie powinien zawsze być w takiej samej kolejności czy może to różnie startować. Bo u mnie to jest roszada między Awastem, Skypem, internetem i gg

 

Roszada, kolejność nie jest stała, obecność ikon wypływa z czynności elementów startowych (tu nie zawsze jest spójność w inicjacji procesów).

 

 

Popróbuję z Officem po niedzieli. A czy sa jakies okrojone wersje Pakietu nowszego darmowe.?

 

Masz na myśli darmowy pakiet Office Microsoftu? Nic mi o tym nie wiadomo w zakresie publicznego pobierania.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
UWAGA: na niektórych komputerach powyższa kasacja może nie dać efektu. Wtedy przed jej wykonaniem należy zabić proces explorer.exe.

Niestety, ani ręcznie, ani przy pomocy programu nie moge usunąć IconStreams i PastIconsStream. . Wraca po restarcie kompa.Czy zabić proces explorera znaczy wykasować go z Menadżera, a potem wstawic ponownie.?

 

Jesli chodzi Office 2003 i ściągnięcie SP3 dla niego i próba aktualizacji nie powiodła się. Komunikat "" Nie można zastosować aktualizacji."

Odnośnik do komentarza
Niestety, ani ręcznie, ani przy pomocy programu nie moge usunąć IconStreams i PastIconsStream. . Wraca po restarcie kompa.

 

Ale to tak ma być, po usunięciu tych wartości one się odtwarzają, już z nowymi danymi.

 

 

Jesli chodzi Office 2003 i ściągnięcie SP3 dla niego i próba aktualizacji nie powiodła się. Komunikat "" Nie można zastosować aktualizacji."

 

No cóż, kolejne potwierdzenie, że coś jest naruszone. Tu jest artykuł MS na ten temat: KB884298. Możemy wypróbować kroki tam rozpisane. Twój rejestr posiadam, dorzuć jeszcze logi z instalacji MS Office 2003: KB884290.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...