Skocz do zawartości

Reperacja, usprawnianie i aktualizacje Windows


Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tematu: https://www.fixitpc.pl/topic/8314-win32sirefef-aortk-i-win64sirefef-atrj/

 

Wszystko ładnie śmiga, choć chyba Windows jest trochę już pokiereszowany od instalacji w 2007 roku.

Chciałam go naprawić z płyty instalacyjnej, ale ponieważ mam Windowsa z SP2 na płycie a doinstalowałam SP3 to mi mówi, że wersja na płycie nie jest kompatybilna z tą na komputrze.

Podczas któregoś z restartów komputera zniknęła ikonka tarczy z aktualizacjami, a nowe, pomimo że włączone są aktualizacje automatyczne, nie pokazują się, choć dawniej przynajmniej raz dziennie była informacja o aktualizacjach do pobrania.

Nie mogę też włączyć zapory systemu w Panelu Sterowania - komunikat: " Z powodu niezidentyfikowanego prolblemu system Windows nie może wyświetlić ustawień zapory systemu Windows".

 

A taka miałam nadzieję, że już wszystko będzie ok.

Edytowane przez picasso
Temat podzielony. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chciałam go naprawić z płyty instalacyjnej, ale ponieważ mam Windowsa z SP2 na płycie a doinstalowałam SP3 to mi mówi, że wersja na płycie nie jest kompatybilna z tą na komputerze.

 

By akcja była wykonalna, należy stworzyć nową CD XP ze zintegrowanym SP3: KLIK. Płytę możesz sobie zrobić na przyszłość, ale powstrzymaj się z naprawami. Dlaczego chcesz Windows w taki sposób reperować? Nie widzę podstaw do tego kroku. To jest bardzo inwazyjne przeładowanie, które wręcz "uszkodzi" jeszcze bardziej Windows i spowoduje konieczność kolejnych ręcznych napraw, a finalnie całość może się okazać nieopłacalna, zaś stan Windows daleki od oczekiwanego przed reperacją. Nawet jeśli naprawisz go płytą w wersji SP3, to spowoduje:

- cofnięcie wszystkich aktualizacji zainstalowanych po SP3 i degradację Internet Explorer do systemowej wbudowanej wersji IE6, która na dodatek przestanie prawidłowo się uruchamiać (dla porównania: KLIK), a jako skutek uboczny może wystąpić problem z dialogiem aktywacji (KLIK).

- degradację sterowników firm trzecich

Będzie wymagane (w tym kontekście czasochłonne) zainstalowanie od nowa wszystkich aktualizacji, usuwanie szczątków IE8 i nadpis z nowego instalatora IE8, oraz ewentualne przeładowanie sterowników wtórnych.

 

Na taką reperację decydować się można mając system już tak poważnie uszkodzony i nie startujący, że nie ma nic do stracenia. Jak mówię: w mojej opinii Twój system nie ma żadnych kwalifikacji do takiego działania. Mogę zająć się "konserwacją", "kosmetyką" i innymi bajerami, ale powinnaś mi nakreślić problematykę co jest źle / czego oczekujesz. Potrafię zdziałać wiele na systemie bez jego reinstalowania.

 

 

Nie mogę też włączyć zapory systemu w Panelu Sterowania - komunikat: " Z powodu niezidentyfikowanego prolblemu system Windows nie może wyświetlić ustawień zapory systemu Windows".

 

Wykonaj naprawę zapory wg kroków z: KLIK. Po tym zresetuj system.

 

 

Podczas któregoś z restartów komputera zniknęła ikonka tarczy z aktualizacjami, a nowe, pomimo że włączone są aktualizacje automatyczne, nie pokazują się, choć dawniej przynajmniej raz dziennie była informacja o aktualizacjach do pobrania.

 

Czy na pewno mamy tu problem? Tarcza z aktualizacjami nie będzie siedzieć permanentnie, zgłosi się tylko wtedy gdy zostały w tle pobrane aktualizacje i nadal oczekują na instalację. Nie zawsze będą każdego dnia aktualizacje. Otwórz bezpośrednio w przeglądarce Internet Explorer stronę Windows Update i sprawdź czy w ogóle strona podaje cokolwiek z dziś. Jeśli nie, po prostu nie ma nic do instalacji ...

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałam, że taka reperacja systemu może przynieść tyle szkód. Płytę o której mówisz próbowałam już zrobić, ale coś nie tak - moze na szczęście - wyszło. Płyta mi się nie bootowała, a więc nie narobiłam sobie problemów wg tego co piszesz. O system bardzo dbam - dlatego tu jestem. Systematycznie czyszczę CleanClerem, sprawdzam MBAM, skanerem Eset online. W razie problemów zdarzało mi sie korzystać z Fixit-ów Microsoftu, ale coraz częściej zdarza mi się duże spowolnienie systemu - zamrażanie na kilka chwil. Już nie pamiętam wszystkich problemów. Zawsze udawało mi sie znaleźć gdzieś pomoc w internecie, opis problemu, rozwiązanie i usunąć problem. W ostateczności przywracałam system z ostatniej stabilnej kopii, choć i tu zdarzały sie problemy, że mi nie działała klawiatura i nie mogłam wybrać odpowiedniej pozycji i dopiero po kilkakrotnym resecie udawało sie jakimś cudem. Cały czas źle działa IE, bardzo powoli się ładuje i bardzo powoli otwiera strony. Praktycznie nie da się na nim pracować.

Spróbuję naprawić tę zaporę i poczekam co będzie z tymi aktualizacjami. Poobserwuję zachowanie Windowsa po tym czyszczeniu, bo może problemy z nim miały związek z infekcją?

Zobaczę co jeszcze wysokoczy.

Odnośnik do komentarza

Uporajmy się w pierwszej kolejności z funkcjami bezpieczeństwa, a potem będziemy rozważać co jeszcze można ulepszyć. Dodatkowo w związku z tym:

 

 

Cały czas źle działa IE, bardzo powoli się ładuje i bardzo powoli otwiera strony. Praktycznie nie da się na nim pracować.

 

Wykonaj reset przeglądarki Internet Explorer do postaci fabrycznej:

- Opcje internetowe > Programy > Zarządzaj dodatkami > odinstaluj wszystkie wtórnie dodane wtyczki

- Opcje internetowe > Zaawansowane > Resetuj

Po tej akcji Internet Explorer stanie się "czysty" i będzie wymagane przeinstalowanie określonych dodatków np. Adobe Flash w wersji IE czy IEPro. Z tym, że to właśnie któryś z owych dodatków może tworzyć problem i należy sumiennie sprawdzić jak IE się zachowuje zaraz po resecie a jak po doinstalowaniu doń extras.

 

 

W razie problemów zdarzało mi sie korzystać z Fixit-ów Microsoftu, ale coraz częściej zdarza mi się duże spowolnienie systemu - zamrażanie na kilka chwil.

 

Tu nie jest wykluczony ... Avast. Oprogramowanie zabezpieczające bardzo mocno ingeruje w instrukcje systemowe. Nie uprzedzajmy jednak na razie faktów. Tylko sugeruję taką możliwość.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

IE zresetowany. Chodzi normalnie. Zainstalowałam najnowsza wersje Adobe Flash w wersji IE i jak na razie jest ok. Innych dodatków i rozszerzeń na razie nie instaluję, bo korzystam z tej przeglądarki tylko wtedy gdy muszę.

Mam natomiast problem z naprawą zapory. Gdy chcę pobrać firewall.reg otwiera mi się strona tekstowa i tu się kończą moje umiejętności. Czy mam ten dokument skopiować i wstawić do notatnika? A jak go później uruchomić, gdy wejdę w trybie awaryjnym?

Odnośnik do komentarza
Mam natomiast problem z naprawą zapory. Gdy chcę pobrać firewall.reg otwiera mi się strona tekstowa i tu się kończą moje umiejętności. Czy mam ten dokument skopiować i wstawić do notatnika? A jak go później uruchomić, gdy wejdę w trybie awaryjnym?

 

Ten plik powinien zostać pobrany na dysk i uruchomiony przez dwuklik. To co opisujesz wynika z typu przeglądarki, w której próbujesz pobierać ten plik. Firefox nie pobiera go lecz otwiera jego zawartość. Otwórz stronę w Internet Explorer i pobierz plik na dysk.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałam naprawę zapory. Ponieważ nie mogłam wejść do trybu awaryjnego ani z klawisza F5 ani F8 (komputer w każdym wypadku uruchamia się normalnie) weszłam przez Start > Uruchom > msconfig > zakładka BOOT.INI i wybór opcji SAFEBOOT. Zapora działa.

 

Zainstalowały mi się przy zamykaniu komputera 19 aktualizacji. Nie wiem czemu ale po tych aktualizacjach komputer uruchamia sie dużo dłużej niż przedtem. pomimo że w autostarcie mam tylko 3 programy Avast, Skype i ciągle jeszcze GG. Na razie wydaje mi się, że wszystko chodzi w miarę dobrze, ale nie za bardzo miałam kiedy "potrenować" swój system.

Odnośnik do komentarza
Zainstalowały mi się przy zamykaniu komputera 19 aktualizacji. Nie wiem czemu ale po tych aktualizacjach komputer uruchamia sie dużo dłużej niż przedtem. pomimo że w autostarcie mam tylko 3 programy Avast, Skype i ciągle jeszcze GG. Na razie wydaje mi się, że wszystko chodzi w miarę dobrze, ale nie za bardzo miałam kiedy "potrenować" swój system.

 

Dodaj nowo zrobione logi z OTL, może jednak coś się zmieniło. Poza tym, mówisz "tylko Avast" = Avast startuje na bazie dużej grupy sterowników / usług. Nie jest to program jednoprocesowy.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nic ciekawego w nowych logach. Czy problem występuje przy kolejnych restartach? Sprawdź dokładnie ten aspekt, jak i długofalowe działanie Windows. Zgłoś się tu z podsumowaniem co się dzieje. Przy potwierdzeniu określonych problemów będziemy kombinować dalej. Przy okazji, od początku OTL nie potrafił tu pobrać danych Dziennika zdarzeń, pokazując komunikat "Error: Unable to start EventLog service!". Nie przywiązywałam do tego większej wagi (OTL nie jest perfekcyjny i nie zawsze potrafi te dane pobrać), ale teraz mnie to zastanowiło. Pytaniem jest więc czy działa Dziennik zdarzeń, czy da się otworzyć i czy zawiera nagrania informacji z dnia bieżącego.

 

 

PS. Nie usunął się resztówkowy folder ComboFix:

 

[2012-05-06 19:45:23 | 000,000,000 | --SD | C] -- C:\32788R22FWJFW

 

Przez SHIFT+DEL go skasuj.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak zaczęłam kasować ten folder to wyskoczyło okienko ,że Firefox jest programem i stracę możliwość uruchamiania. Podobnie z iexplorerem i wycofałam się z kasowaniem, bo nie miałam pewności. Przepraszam za to niezdecydowanie, ale wolałam się upewnić czy o ten chodzi na pewno:

 

post-4454-0-01008000-1336768578_thumb.png

 

Sprawdziłam ten Dziennik zdarzeń i chyba nie działa. Wstawiam zrzuty ekranu:

 

post-4454-0-77012400-1336772554_thumb.png

post-4454-0-95376300-1336772567_thumb.png

Odnośnik do komentarza

1. Tak, ten folder masz usunąć i zatwierdzić komunikat o "usuwaniu Firefox i Internet Explorer". W tym folderze jest bowiem kopia plików firefox.exe + iexplore.exe stworzona przez ComboFix.

 

2. Dziennik zdarzeń: Start > Uruchom > services.msc, na liście dwuklik w usługę Dziennik zdarzeń, Typ uruchomienia ustaw na Automatyczny i usługę zastartuj przyciskiem. W przypadku wystąpienia tu błędów przepisz dokładnie co widzisz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podaj skan na pliki związane z Dziennikiem zdarzeń oraz wyciąg wyglądu klucza usługi. Uruchom OTL, wszystkie opcje ustaw na Brak + Żadne, w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog /s
/md5start
eventlog.dll
els.dll
/md5stop

 

Klik w Skanuj. Przedstaw wynikowy log.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmm, pliki na dysku są, a w kluczu nie ma nic dziwnego. Może spróbujmy "odtworzyć" strukturę Dziennika na czysto.

 

1. Wejdź do folderu C:\WINDOWS\system32\config i ze środka skasuj wszystkie pliki z rozszerzeniem EVT.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog]
"Description"="Umożliwia wyświetlanie w Podglądzie zdarzeń komunikatów dziennika zdarzeń pochodzących od programów dla systemu Windows i składników. Tej usługi nie można zatrzymać."
"DisplayName"="Dziennik zdarzeń"
"ErrorControl"=dword:00000001
"Group"="Event log"
"ImagePath"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,\
  74,00,25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,\
  00,65,00,72,00,76,00,69,00,63,00,65,00,73,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,00,00
"ObjectName"="LocalSystem"
"PlugPlayServiceType"=dword:00000003
"Start"=dword:00000002
"Type"=dword:00000020
"ComputerName"="NN-04FCDEF7E0AE"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

3. Zresetuj system. Tym razem uruchomienie rzeczywiście może być dłuższe niż zwykle, gdyż regeneracja Dziennika zajmuje czas. Sprawdź w services.msc jaki jest status usługi Dziennika zdarzeń.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonane. Status Dziennika zdarzeń :Uruchomiony

W podglądzie zdarzen sa teraz tylko 3 dzienniki Aplikacje.Zabezpieczenia i System

Jak na razie to zdarzenia były tylko w Aplikacjach. w dwóch pozostałych brak elementów do wyświetlenia.

 

Wyłączyłam ponownie.aktualizacje Windows Dzis po wczorajszej aktualizacji przy zamykaniu systemu - załamka. Nic nie chciało się włączyć. wszystko otwierało się bardzo długo A gdy wreszcie się otworzyło, to nie można było zamknąć Myślałam początkowo,że to aktualizacja Avasta i cierplwie czekałam,ale gdy w dłuższym okresie czasu nic sie nie działo, a komputer w dalszym ciagu praktycznie nie reagował zrobiłam miękki reset. Zakończyłam zadania w Menadżerze zadań Windowsa i pomimo,że okno było czyste, to na pasku figurowały programy, myszka nie reagowała i w rezultacie wyłączyłam komputer z klawisza.Przy ponownym włączeniu z klawisza F8 przywróciłam ostatnią stabilną wersję.było lepiej, ale nie całkiem.Teraz po uruchomieniu pliku FIX.REG i resecie wszystko otwiera sie znów szybko.

Przykład różnicy taki może prozaiczny: przedtem po kliknięciu na plik lub folder mogłam doliczyć do 20-25 zanim sie otworzył, teraz ledwie do 3. :) Jeśli chodzi o aktualizacje to ciągle mam komunikaty,że niektórych aktualizacji sie nie da zainstalować

Dotyczy to m.in aktualizacji pakietu Office 2003, wszelkich aktualizacji Fremework 2 z dodatkiem SP2 w systemie Windows Serwer i Windows XPx86,oraz 3,5 z SP1i 2.0 z dodatkiem SP2 Aktualizacje filtru wiadomości-śmieci programu Outlok 2003. W sumie chyba 7 tych aktualizacji. I nie pomaga nawet wybór opcji pomiń, bo one codziennie mi sie chcą aktualizować, a potem mam właśnie takie problemy z systemem. Poprzednio też z tego powodu wyłączyłam aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Wykonane. Status Dziennika zdarzeń :Uruchomiony

W podglądzie zdarzen sa teraz tylko 3 dzienniki Aplikacje.Zabezpieczenia i System

Jak na razie to zdarzenia były tylko w Aplikacjach. w dwóch pozostałych brak elementów do wyświetlenia.

 

Tak, jest mniej elementów, gdyż operacja przewidywała usunięcie wszystkich, w tym i niedomyślnych elementów Dziennika, a system miał odtworzyć to co rzeczywiście istnieje. Układ Aplikacje - System - Zabezpieczenia jest domyślny, aczkolwiek jeszcze powinnaś mieć gałąź Internet Explorer. W kwestii nagrań: zdarzenia powinny być także w sekcji System po restarcie Windows.

 

 

Jeśli chodzi o aktualizacje to ciągle mam komunikaty,że niektórych aktualizacji sie nie da zainstalować

Dotyczy to m.in aktualizacji pakietu Office 2003, wszelkich aktualizacji Fremework 2 z dodatkiem SP2 w systemie Windows Serwer i Windows XPx86,oraz 3,5 z SP1i 2.0 z dodatkiem SP2 Aktualizacje filtru wiadomości-śmieci programu Outlok 2003. W sumie chyba 7 tych aktualizacji. I nie pomaga nawet wybór opcji pomiń, bo one codziennie mi sie chcą aktualizować, a potem mam właśnie takie problemy z systemem. Poprzednio też z tego powodu wyłączyłam aktualizacje.

 

Na początek zresetuj komponenty Windows Update:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

net stop bits
net stop wuauserv
net stop cryptsvc
rd /s /q C:\WINDOWS\SoftwareDistribution
rd /s /q C:\WINDOWS\system32\catroot2
del /q "C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Network\Downloader\qmgr*.dat"
regsvr32 /s atl.dll
regsvr32 /s qmgr.dll
regsvr32 /s qmgrprxy.dll
regsvr32 /s urlmon.dll
regsvr32 /s mshtml.dll
regsvr32 /s shdocvw.dll
regsvr32 /s browseui.dll
regsvr32 /s jscript.dll
regsvr32 /s vbscript.dll
regsvr32 /s scrrun.dll
regsvr32 /s msxml.dll
regsvr32 /s msxml3.dll
regsvr32 /s msxml6.dll
regsvr32 /s actxprxy.dll
regsvr32 /s softpub.dll
regsvr32 /s wintrust.dll
regsvr32 /s dssenh.dll
regsvr32 /s rsaenh.dll
regsvr32 /s gpkcsp.dll
regsvr32 /s sccbase.dll
regsvr32 /s slbcsp.dll
regsvr32 /s cryptdlg.dll
regsvr32 /s oleaut32.dll
regsvr32 /s ole32.dll
regsvr32 /s shell32.dll
regsvr32 /s initpki.dll
regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wuaueng1.dll
regsvr32 /s wucltui.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuweb.dll
regsvr32 /s wuwebv.dll
regsvr32 /s wucltux.dll
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > Uruchom ten plik

 

2. Zainstaluj najnowszą wersję Windows Update Agent: KLIK.

 

3. Zresetuj system. Historia aktualizacji będzie pusta. Ponów wyszukiwanie aktualizacji i spróbuj zainstalować partiami (a nie wszystkie na raz).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy zrobiłam cos żle bo po restarcie komputera aktualizacje w dalszym ciągu są

 

Wszystko się zgadza. To lista już zainstalowanych i ta pozostaje intactum po w/w operacji. Ja mówiłam o historii aktualizacji. Reset Windows Update wymazuje te informacje, jak i również usuwa pobrane ale jeszcze nie zainstalowane aktualizacje, oczyszczając w ten sposób pole do ich ponownego pobrania i instalacji. Reset wykonałaś, na czym więc stoimy, czy są nadal problemy z instalacją aktualizacji?

 

 

W podgladzie zdarzeń w Dzienniku "Aplikacje" występuje kilka błędów

Podobnie w dzienniku System kilka błędów Print. Nie wiem czy to potrzebne, ale wstawiam te opisy.

 

Błędy z oznaczeniem "Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia" nie są zupełnie jasne, brak tłumaczenia umożliwiającego wyświetlenie tego w języku polskim, aczkolwiek są na spodzie dołączone informacje, które w połączeniu z numerem zdarzenia pozwalają domyślić się o co chodzi. Idziemy po kolei, adresuję typ "Błąd" pomijając "Ostrzeżenie":

 

Typ zdarzenia:	Błąd

Źródło zdarzenia: Print

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 23

Data: 2012-05-14

Godzina: 15:42:32

Użytkownik: ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM

Komputer: NN-04FCDEF7E0AE

Opis:

Drukarka Microsoft XPS Document Writer nie została zainicjowana, ponieważ nie można było znaleźć odpowiedniego sterownika Microsoft XPS Document Writer.

 

Błąd wirtualnej drukarki XPS związany z deinstalacją / usunięciem sterownika XPS. Do usunięcia odpadków skorzystaj z narzędzia XPS Removal.

 

Typ zdarzenia:	Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7023

Data: 2012-05-14

Godzina: 01:08:05

Użytkownik: Brak

Komputer: NN-04FCDEF7E0AE

Opis:

(...) Następujące informacje są częścią zdarzenia: Usługa HP CUE DeviceDiscovery; %%2.

 

Zdarzenie 7023 to coś w deseń "usługa niespodziewanie zakończyła pracę". Nie typ błędu zwraca jednak uwagę, lecz nazwa usługi. Ta usługa Hewlett-Packard jest znana z wieszania się przy starcie, powodując nawet kilkuminutowe opóźnienie w załadowaniu Pulpitu. Dla porównania temat: KLIK. Postąp tak samo, czyli w services.msc Typ uruchomienia tej usługi przestaw na Wyłączony.

 

Typ zdarzenia:	Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7001

Data: 2012-05-14

Godzina: 01:08:05

Użytkownik: Brak

Komputer: NN-04FCDEF7E0AE

Opis:

(...) Następujące informacje są częścią zdarzenia: Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play; Usługa odnajdywania SSDP; %%1058.

 

Zdarzenie 7001 to błąd uruchomienia usługi na skutek zależności. Są podane dwie usługi związane z tym, Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play jest zależny od Usługa odnajdywania SSDP, i pewnie jest tu rozbieżność w ustawieniach startu. Ponownie, wejdź do services.msc i dla usługi Host uniwersalnego urządzenia Plug and Play przyznaj Typ uruchomienia Wyłączona.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W dzienniku system błąd print nadal występuje.Ale to chyba nie ma większego znaczenia dla pracy komutera, chyba,że się mylę.

W dalszym ciągu sa problemy z aktualizacjami.

Aktualizacje mam ustawione na "Pobierz dla mnie aktualizacje, ale pozwól mi wybrać kiedy maja być zainstalowane" Przy włączaniu sie komputera na moment pokazuje sie tarcza ,ale gdy na nia klikam to nie reaguje i nie wyświetla się okno z aktualizacjami tak jak dawniej bywało, a tarcza po króciótkiej chwili znika. Natomiast gdy zamykam komputer to mam do wyboru opcję wyłączenia z pobraniem aktualizacji lub wyłączenia bez pobrania.Oczywiście gdy wyłączam z pobraniem to nie mam żadnego wpływu co mi sie pobiera,Dopiero w dzienniku zdarzeń po ponownym włączeniu widzę co się zainstalowało, a co nie.Nie pomaga żadna zmiana opcji, albo ja nie potrafię tego zmienić aby mieć znów wpływ na pobieranie aktualizacji.

 

W załączeniu wklejam powody nie zainstalowania się aktualizacji z dziennika zdarzeń

Nowy Dokument tekstowy.txt

 

Z ciekawości podglądałam też inne pliki dziennika zdarzeń i w wielu wypadkach spotkałam się w opisie z informacją na końcu opisu"Plik dziennika zdarzeń jest uszkodzony." Dotyczy to przede wszystkim dziennika Aplikacji.

Ponieważ sie nie znam to nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, czy nie.

W tej chwili z małymi wyjątkami tj.od czasu do czasu chwilowym zamrażaniem sie wykonywania jakiejś czynności ( tzn kilkunastosekundowy widok klepsydry i brak jakiejkolwiek reakcji) komputer chodzi w miarę stabilnie. Na pewno nie będzie super szybki bo wiadomo jaki jest i ile ma lat.

Odnośnik do komentarza
Natomiast gdy zamykam komputer to mam do wyboru opcję wyłączenia z pobraniem aktualizacji lub wyłączenia bez pobrania.

 

Masz na myśli chyba: "opcję wyłączania z instalacją". Tarcza na dialogu zamykania to już jest pobrane i czeka na instalację. Tylko, że tu mamy błędy:

 

 

W załączeniu wklejam powody nie zainstalowania się aktualizacji z dziennika zdarzeń

 

Typ zdarzenia:	Błąd

Źródło zdarzenia: Windows Update Agent

Kategoria zdarzenia: Instalacja

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2539631).

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja zabezpieczeń dla programu .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 i 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2518864).

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja dla programów Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 i 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB982524).

 

Błędy 0x80070643 przy instalacji aktualizacji .NET Framework:

 

1. Zastosuj automatyczne narzędzie Fix-it z tego artykułu: KB976982. Jeśli nie pomoże, wstrzymaj tymczasowo Automatyczne aktualizacje, opróżnij ręcznie folder C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download i przejdź do:

 

2. Radykalnie pozamiataj .NET Framework. W Dodaj / Usuń Programy odinstaluj wszystkie wersje i pakiety językowe .NET Framework. Wg OTL są to:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Microsoft .NET Framework 2.0 Language Pack - PLK" = Microsoft .NET Framework 2.0 — pakiet języka polskiego

"Microsoft .NET Framework 3.5 Language Pack SP1 - plk" = Pakiet językowy programu Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 — PLK

"Microsoft .NET Framework 3.5 SP1" = Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

"Microsoft .NET Framework 4 Client Profile" = Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

"Microsoft .NET Framework 4 Extended" = Microsoft .NET Framework 4 Extended

 

Popraw narzędziem .NET Framework CleanUp. Pobierz i zainstaluj pakiety: .NET Framework 3.5 Service Pack 1 (zjedź na dół strony do linku "Full Package") + .NET Framework 4 Client Profile (Standalone Installer).

 

 

Typ zdarzenia:	Błąd

Źródło zdarzenia: Windows Update Agent

Kategoria zdarzenia: Instalacja

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja pakietu Office 2003 (KB907417).

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003 (KB2597035).

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003 (KB2553111).

 

Opis:

Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643:

Aktualizacja filtru wiadomości-śmieci programu Outlook 2003 (KB2598343).

 

Tu może być podobny problem naruszonej rejestracji / zdefektowania pakietu Office.

 

1. Sprawdź czy te łaty wejdą na zasadzie instalacji ręcznej z dysku. Do pobrania: KB907417, KB2597035, KB2553111, KB2598343.

 

2. Mam pytanie: czy ten przestarzały pakiet Office 2003 jest w ogóle używany / ważny / potrzebny?

 

 

W dzienniku system błąd print nadal występuje.Ale to chyba nie ma większego znaczenia dla pracy komutera, chyba,że się mylę.

 

Korygowałam tu typ "Błąd" ze źródłem Print, pomijając to "Ostrzeżenie":

 

Typ zdarzenia:	Ostrzeżenie

Źródło zdarzenia: Print

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 8

Data: 2012-05-13

Godzina: 23:14:24

Użytkownik: NN-04FCDEF7E0AE\Private

Komputer: NN-04FCDEF7E0AE

Opis:

(...) Następujące informacje są częścią zdarzenia: HP Deskjet F2200 series.

 

 

Z ciekawości podglądałam też inne pliki dziennika zdarzeń i w wielu wypadkach spotkałam się w opisie z informacją na końcu opisu"Plik dziennika zdarzeń jest uszkodzony." Dotyczy to przede wszystkim dziennika Aplikacji.

 

Jak to wygląda? Przeklej przykładowy błąd.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Masz na myśli chyba: "opcję wyłączania z instalacją". Tarcza na dialogu zamykania to już jest pobrane i czeka na instalację. Tylko, że tu mamy błędy:

 

Masz rację żle sie wyraziłam, aktualizacje były pobrane i chodziło o ich instalację podczas zamykania

 

 

1. Zastosuj automatyczne narzędzie Fix-it z tego artykułu: KB976982. Jeśli nie pomoże, wstrzymaj tymczasowo Automatyczne aktualizacje, opróżnij ręcznie folder C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download i przejdź do:

 

Nie pomogło Wyczyściłam. Wyłączyłam aktualizacje automatyczne

 

 

2. Radykalnie pozamiataj .NET Framework. W Dodaj / Usuń Programy odinstaluj wszystkie wersje i pakiety językowe .NET Framework.

 

Nie dało sie odinstalować NetFrameworks 3.5 SP1- Informacja -"Napotkano problem podczas ładowania składników instalacji. Instalacja została anulowana"

Pod tym programem był Hotfix Microsoft Net Frameworks 3.5 SP1(KB953595) nie ma opcji usuń jedynie uwagę "Tej aktualizacji nie można usunąć"

Nie odinstalował ich też NET Frameworks CleanUp.

Czy w związku z tym mam instalowac wskazane przez Ciebie pakiety, czy trzeba jeszcze coś z tym zrobić ?

 

 

Tu może być podobny problem naruszonej rejestracji / zdefektowania pakietu Office.

 

1. Sprawdź czy te łaty wejdą na zasadzie instalacji ręcznej z dysku. Do pobrania: KB907417, KB2597035, KB2553111, KB2598343.

 

2. Mam pytanie: czy ten przestarzały pakiet Office 2003 jest w ogóle używany / ważny / potrzebny?

 

Pobrane na dysk łatki nie weszły z ręcznej instalacji

Ja nie za często używam pakietu Office. Ta wersja ma jednak pewne opcje których brak w póżniejszych wersjach i nie chciałabym jej stracić. Rozeznawałam sytuację w internecie i chyba można zainstalować nowszą wersje np 10 na innym dysku z inną nazwą, aby nie podmieniła plików 2003, ale nie zdążyłam do końca przeanalizować tego tematu. Jeśli nie ma innej opcji i muszę usunąc te wersję to usunę, a zainstaluje nowszą. A może ją odinstalować i zainstalować ponownie.

 

 

Jak to wygląda? Przeklej przykładowy błąd.

 

Występuje to w trzech przypadkach po każdym uruchamianiu komputera. Wszystkie 3 przykłady załączyłam w pliku tekstowym

Nowy Dokument tekstowy.txt

Odnośnik do komentarza
Plik dziennika zdarzeń jest uszkodzony.

 

Mam pytanie, czy w tym punkcie:

 

1. Wejdź do folderu C:\WINDOWS\system32\config i ze środka skasuj wszystkie pliki z rozszerzeniem EVT.

 

... na pewno został usunięty plik AppEvent.Evt? Może prosta akcja na początek: z prawokliku na te gałęzi Dziennika, w których są adnotacje o "uszkodzeniu", zastosuj opcję czyszczenia, a po tym sprawdź czy w nowych nagraniach ponawiają się te błędy.

 

 

Nie odinstalował ich też NET Frameworks CleanUp.

 

Co się dzieje podczas próby wyrzucenia .NET Framework 3.5 SP1 za pomocą tego narzędzia?

 

 

Pobrane na dysk łatki nie weszły z ręcznej instalacji (...) A może ją odinstalować i zainstalować ponownie.

 

Skoro masz instalator Office 2003, to bym się nie patyczkowała. Odinstaluj Office 2003 przez Dodaj / Usuń Programy. Następnie popraw specjalizowanymi usuwaczami linkowanymi w punktach 2+3 w tym artykule: KB2639197. A co dalej to wiadomo. Apropos:

 

 

Rozeznawałam sytuację w internecie i chyba można zainstalować nowszą wersje np 10 na innym dysku z inną nazwą, aby nie podmieniła plików 2003, ale nie zdążyłam do końca przeanalizować tego tematu.

 

Lokalizacja na innym dysku i pod inną nazwą i tak nie jest kompletną barierą dla "skrosowania" elementów (pierwszy z brzegu element: rejestr). Microsoft wyjaśnia aspekt wielu wersji Office na tym samym systemie: KB2121447. W skrócie: niezalecane lecz możliwe, ale wymogiem jest ścisła kolejność instalacji zgodnie z nowością wersji, czyli 2003 jako pierwsza i po tym kolejne. W artykule są rozpisane rozmaite niuanse pobytu równoległego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, czy w tym punkcie: (...) na pewno został usunięty plik AppEvent.Evt? Może prosta akcja na początek: z prawokliku na te gałęzi Dziennika, w których są adnotacje o "uszkodzeniu", zastosuj opcję czyszczenia, a po tym sprawdź czy w nowych nagraniach ponawiają się te błędy.

 

Tak wszystko co miało rozszerzenie EVT zostało usunięte. Obecnie w pliku > config sa tylko 3 pliki z rozrzerzeniem EVT

Applicat.evt

SeeEvent.EVT

System.evt

 

Wyczyszczenie dziennika aplikacji nic nie dało. Po restarcie komputera pliki te ponownie istnieją.

 

 

Co się dzieje podczas próby wyrzucenia .NET Framework 3.5 SP1 za pomocą tego narzędzia?

 

Poprzednio czyściłam z opcją .NetFramevork - Allversion

Teraz wybrałam opcję .Net Framework3,5

 

Po czyszczeniu otrzymałam komunikat "Product cleanup succeseded

Ponieważ program nadal tkwił na swoim miejscu zresetowałam komputer, ale nic to nie dało.

W załączeniu zrzut jak to wygląda w Dodaj/usuń programy

 

post-4454-0-53644000-1337157696_thumb.png

 

Tak na marginesie dla informacji bo nie wiem co ważne, a co nie, wiec staram się poinformować o wszystkich - moim zdaniem anomaliach - oprócz tego programu bez opcji " usuń "mam jeszcze UniblueDriverScaner2009, który został po odinstalowaniu i którego nie mogę usunąć niczym, a próbowała rożnymi programami z opcją deinstalacji i który wisi juz kilka lat.

Market Research - byc może pozostałość po kilkakrotnej nieudanej próbie zainstalowania oprogramowania do HP ( Mam tylko sterownik - bo reszta nie chce sie prawidłowo zainstalować, ani z płyty, ani ze strony HP więc przestałam się z tym męczyć)

i MSXML6Service4 :Pack2 (KB973686) nie wiem dlaczego bo nigdy nic Microsoftu nie usuwałam

Przy tych trzech programach po podświetleniu nie ma wielkości pliku, a tylko informacja : Używano rzadko.

 

Skoro masz instalator Office 2003, to bym się nie patyczkowała. Odinstaluj Office 2003 przez Dodaj / Usuń Programy. Następnie popraw specjalizowanymi usuwaczami linkowanymi w punktach 2+3 w tym artykule: KB2639197. A co dalej to wiadomo. Apropos:

 

Lokalizacja na innym dysku i pod inną nazwą i tak nie jest kompletną barierą dla "skrosowania" elementów (pierwszy z brzegu element: rejestr). Microsoft wyjaśnia aspekt wielu wersji Office na tym samym systemie: KB2121447. W skrócie: niezalecane lecz możliwe, ale wymogiem jest ścisła kolejność instalacji zgodnie z nowością wersji, czyli 2003 jako pierwsza i po tym kolejne. W artykule są rozpisane rozmaite niuanse pobytu równoległego.

 

Skorzystam z rady jak sie uporam z tym Frameworkiem

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...