Skocz do zawartości

Przycinki systemu


Myszor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja. Tym razem problem polega na tym że system się przycina. Chodzi o to że np. słuchają muzyki w AIMP3 muzyka się przycina, filmy w VLC się przycinają, gry także. Nawet przycina się jak nie mam włączonych programów i ,,latam'' kursorem od myszki po pulpicie to widać jak się na sekundę zatrzyma w miejscu i leci dalej. Proszę o pomoc.

Windows XP SP 3

Procek : Athlon 2000+ 1.6GHz

Pozdrawiam

Myszor23

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz błędy:

Error - 2012-05-11 08:07:11 | Computer Name = MIKOLAJ | Source = atapi | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego

limitu czasu.

 

Error - 2012-05-11 10:05:46 | Computer Name = MIKOLAJ | Source = atapi | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego

limitu czasu.

 

Error - 2012-05-11 10:06:30 | Computer Name = MIKOLAJ | Source = atapi | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego

limitu czasu.

Nie podałeś pełnego konfiga kompa. Nie wiadomo jaka to płyta, jaka wersja BIOS itp.

 

A te chipsety to dysku ??

 

To m.in. sterownik kontrolera dysku.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, że te błędy atapi się prawdopodobnie nie liczą, ze względu na sztuczne środowisko ich wygenerowania. Dnia 11 był robiony skan GMER (https://www.fixitpc.pl/topic/8379-dziwne-dzialanie-systemu/). Skanowanie GMER powoduje często takie zgłoszenia w Dzienniku ze źródłem kontrolera dysku. Czas podawany w OTL Extras może mieć przesunięcia, właściwa data zdarzeń tylko w oryginalnym Dzienniku.

Odnośnik do komentarza

1. Dysk ma już swoje lata i zaczyna mieć problemy.

2. Czy wykonujesz porządne defragmentacje dysku a wcześniej oczyszczanie?

3. W uruchom wpisz cmd + Enter i wklep chkdsk /f /r + Enter + Restart. Obserwuj rezultaty czy nie wyświetli problemów.

4. Jeżeli tak to podaj info wg. tego tutka @picasso.

5. Pokaż obrazek z HWInfo32 z zakładki Sensors oraz pełną informację nt. zasilacza.

6. Dalsze działania to Oczyszczanie dysku - PPM na C: - właściwości - Oczyszczanie dysku oraz finalnie p. 1 i 2 z TEGO tematu.

7. Możesz również spróbować wyłączyć indeksowanie dysku (też we właściwościach dysku).

8. Jeżeli to nie pomoże to problemem mogą być zainstalowane odtwarzacze i kodeki.

Odnośnik do komentarza

1. Dysk jak i cały komputer ma już 9 lat, wszystkie części poza zasilaczem są od nowości.

2. Właśnie co do tych defragmentacji to masz racje, wykonywałem je rzadko albo jak mi się przypomniało, że przydało by to się zrobić

3. i 4. 0 problemów

5. obrazek w załączniku

6. Wszystko wykonane, ale zbytnie nie pomogło

7. Indeksowanie wyłączone i też delikatna poprawa

8. Reasumując to wszystko trochę pomogło, gry się delikatniej mniej przycinają ale w dalszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z postu #17

Do sprawdzenia miernikiem przy obciążeniu napięcia +3,3 V i + 5.0 V.

Dodatkowo dokładnie obejrzyj kondensatory na płycie głównej (ma swoje lata). Jeżeli są wybrzuszne któreś to może być problem ich a nie zasilacza.

 

W dziale Hardware zaraz napiszę post jako ciekawostkę przyrodniczą z którą spotkałem się wczoraj (temat Brthzz).

Odnośnik do komentarza

Dales scrina z MHDD. Dysk nadaje sie do zerowania. Po zerowaniu nalezy zrobic remapowanie. Jesli zrobisz format , a parametr

C4 - Reallocation Event Count - Ilość operacji remapowania (realokacji). Nieprzetworzona wartość zawiera liczbę wszystkich tego typu operacji, zarówno tych które zostały zakończone sukcesem, jak i tych, które się nie powiodły. 

czyli problemy zostana. ?

 

Nie mam pojecia czy problem z jakim walczysz od 15 maja minie. Wiem natomiast, ze to co widze naprawia sie takim dzialaniem. Inaczej - usuniesz jedna niedogodnosc.

 

A format przed instalacją i zainstalowanie go na nowo nic nie da ??
wzgledem problemu traktowanego parametrem C4 nic nie da.

 

O zasilaczu przeczytales. Zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...