Skocz do zawartości

Podzielona "home page"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje tak skonfigurowac mojego kompa z WinXP Prof + SP3 + Firefox zeby podczas startu otwieral

4 strony i pokazywal kazda w 1/4 wielkosci rownoczesnie z pozostalymi /multiscreen/ Otwieranie kilku stron to nie problem, ale zmniejszone do 25% oraz rownoczesnie i oczywiscie powtarzalnie - to jest haczyk. Taki multi screen potrzebuje do analiz ekonomicznych na poczatek kazdego dnia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chyba będzie z tym problem - kilka lat temu można by stworzyć stronę opartą o ramki i wstawić zawartość docelowych stron ale obecne standardy www to raczej uniemożliwiają (w każdym bądź razie większość portali się przed tym zabezpiecza). Jest co prawda dodatek do Google Chrome - ChromeSplit ale jego funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o tabelaryczne dane ekonomiczne(kursy walut etc.) to raczej korzystam z excela i wstawiania danych zewnętrznych.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Z prostej przyczyny: teraz wszystkie funkcje ramek można zrealizować PHP i JavaScriptem, co jest szybsze, bardziej zgodne ze standardami i bezpieczniejsze. Wstawianie jako iframe'a kawałka innej strony jest dosyć ryzykowne. Tamta może zawierać złośliwy kod, którym oberwie się także naszym użytkownikom, a to jest często wykorzystywane przy włamaniach (podstawiasz kawałek trefnej strony i ona jest przez iframe'a wczytywana). Poza tym, takie strony nie są przyjazne dla robotów wyszukiwarek, które indeksują zawartość sieci, np. Googlebot, a to się będzie odbijać na pozycji w wyszukiwarkach. Od ramek się odchodzi.

 

Swoją drogą, nie mogę patrzeć, jak zastępy nauczycieli informatyki w gimnazjach/liceach/technikach wpajają jeszcze większym zastępom uczniów, że najlepszym sposobem dzielenia strony są właśnie ramki. Raz, że to jest wredne w implementacji (przynajmniej mnie wygodniej zrobić to przy pomocy CSS/JavaScript i czasem PHP), dwa - o wiele więcej i wydajniej (Ajax) da się to zrobić nowszymi technologiami. Pomijam już fakt, że niektóre przeglądarki podchodzą do starszych standardów dosyć nonszalancko. Wystarczy wymienić silnik Trident w starszych wersjach (5.5 - 8.0) Internet Explorera.

Odnośnik do komentarza

Można by się pobawić w wymodzenie jakiegoś skryptu php z użyciem cURLa do pobierania danych z tych 4 stron i potem sformatować na poziomie html'a i zaprezentować w przeglądarce...

 

Albo... jakiś programik/skrypt vbs (czy jaki tam) co by otwierał 4 okna przeglądarki, każda na innym adresie i je kaskadowo(?) układał... problem pozostaje z skalowaniem i czy da się okienka pomniejszyć i je tak ułożyć...

Odnośnik do komentarza

Czy to chodzi o takie coś, bo nie bardzo rozumiem:

 

20120503232304.jpg

Zrobiłem to trochę chaotycznie ale nie chciało mi się przyłożyć, mam za dużo otwartych kart więc nie eksperymentowałem, w menu okno jest pozycja ustawienia kart kaskadowo ewentualnie w pionie czy poziomie, później mogę je ustawić dowolnie, można ustawić cztery karty z stroną startową, po zamknięciu przeglądarki i nowym uruchomieniu zaznaczam otwarcie ostatniej sesji i otwierają się te cztery karty które były otwarte.

Jest to Opera AC nie wiem czy jest to w normalnej Operze, czy w innych przeglądarkach.

 

PS. Mam w tej chwili mały monitor więc nie mogłem tego lepiej pokazać.

Odnośnik do komentarza

Bardzo rzadko korzystam z FF więc się nie orientuję czy jest tam taka opcja, te strony mogą być dowolne nie koniecznie tak jak na obrazku, chodzi tu o otwarte karty, na każdej karcie może być inna strona, dowolna ilość kart, wielkość i kształt. Co do aktualizacji na bieżąco to nie wiem trzeba by chyba jakoś ustawić odświeżanie co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Chodzi ci o taki efekt?

 

obrazzeschowka.th.png

 

Jeżeli tak to można zbudować lokalny plik z ramkami pod warunkiem, że wklejana strona/strony nie zawiera skryptów z autoredyrekcją (teoretycznie można to zablokować ale za każdym razem przy ładowaniu i odmierzaniu będzie wymagało interwencji).

 

Co do bezpieczeństwa - mówimy tu o lokalnym pliku a nie czymś podawanym z serwera więc zakładając, że człowiek wie co wstawia w ramkę, niebezpieczeństwo nie istnieje.

Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości przeskalowania zawartości ramki (nie możemy wpływać skryptami czy stylami na zawartość ramki a co najwyżej na nią samą, można próbować ze skryptami użytkownika dla strony docelowej ale to już odrobinę zabawy).

 

Najprostszy kod to coś w tym stylu (użyte w przykładzie z obrazka):

<html>
<head>
<title>Hej</title>

</head>

<body>
<div width="50%" height='50%'>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; top:0; right:0;" src="https://www.fixitpc.pl/" frameborder="0" scrolling="yes" ></iframe>
</div>

<div>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; bottom:0; right:0;" src="http://www.frazpc.pl/" frameborder="0" scrolling="yes" ></iframe>
</div>

<div>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; top:0; left:0;" src="http://www.dobreprogramy.pl/" frameborder="0" scrolling="yes" ></iframe>
</div>


<div>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; bottom:0; left:0;" src="http://www.onet.pl/" frameborder="0" scrolling="yes" ></iframe>
</div>


</body>
</html>

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Rosyjskiego softu nawet kijem bym nie ruszyl. Sprawdz ja pod katem bezpieczenstwa.

 

Wierz mi pod względem bezpieczeństwa niczego się nie obawiam, w dziale pomocy doraźnej jestem raczej rzadkim gościem, ale np. pod względem wyświetlanych reklam zakładałem kiedyś temat jak można się tego pozbyć, a teraz od kiedy używam tej Opery zapomniałem jak wyglądają reklamy, wszystkie strony są czyściutkie i przejrzyste. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie obawiam się Rosyjskiego softu, bardzo często siedzę na rosyjskich stronach i mają oni bardzo często ciekawe rzeczy do zaoferowania czego nie można znaleźć na innych stronach.

Odnośnik do komentarza
Chodzi ci o taki efekt? (...)

 

Dokladnie o to tylko z 4 wykresami z Bloomberg.com odswiezanymi powiedzmy co godzine. Musze miec " jedno oko " caly czas na wartosciach wykresow.

 

Wierz mi pod względem bezpieczeństwa niczego się nie obawiam, w dziale pomocy doraźnej jestem raczej rzadkim gościem, ale np. pod względem wyświetlanych reklam zakładałem kiedyś temat jak można się tego pozbyć, a teraz od kiedy używam tej Opery zapomniałem jak wyglądają reklamy, wszystkie strony są czyściutkie i przejrzyste. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie obawiam się Rosyjskiego softu, bardzo często siedzę na rosyjskich stronach i mają oni bardzo często ciekawe rzeczy do zaoferowania czego nie można znaleźć na innych stronach.

 

Ja nie proznuje, podeslalem temat koledze ktory od wielu lat siedzi w sprawach bezpeczenstwa. Pewnie za pare dni poznam jego opinie. Ja tez jestem rzadkim gosciem w dziale bezpieczenstwa, ale nie jestem na tyle dobry zeby przeanalizowac kod programu przed jego uzyciem, nie mowiac juz o potrzebnym czasie.

Pytanie; jak ustawic odswierzanie np co 1 godz?

Odnośnik do komentarza

Można w podanym powyżej kodzie umieścić skrypt odświeżający stronę,np coś takiego:

<script>
setTimeout("location.reload(true);",30000);
</script>

 

Czas standardowo dla js podajemy w milisekundach, w przykładzie strona jest odświeżana co 30s.

Oczywiście w src="" musisz podać linki do konkretnych podstron z wykresami, bloomberg nie stosuje redyrekcji więc nie powinno być problemu.

Efekt wygląd mniej więcej tak:

obrazzeschowka.th.png

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Zapisz na dysku jako html/htm i wskaż plik lokalny jako stronę startową, można też odpalić przeglądarkę podając ścieżkę do pliku jako argument:

np.

d:\programy\firefox\firefox.exe d:\doki\ramka.html

 

Jedno ale, jak już wcześniej pisałem ramki odpalą się w pełnej skali wiec efekt zależy od rozdzielczości monitora, ew. trzeba przeskalować.

Jest też dodatek do firefoxa którym można (tak zakładam) ustawić domyslny zoom startowy dla otwieranych witryn:

https://addons.mozil...fullzoom-level/

 

Jeszcze raz, żeby nie było wątpliwości, przykład użyty do wygenerowania obrazka:

<html>
<head>
<title>Hej</title>

<script>
setTimeout("location.reload(true);",30000);
</script>

</head>

<body>
<div width="50%" height='50%'>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; top:0; right:0;" src="http://www.bloomberg.com/quote/CCMP:IND" frameborder="0" scrolling="yes" id="greg_api"></iframe>
</div>

<div>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; bottom:0; right:0;" src="https://www.fixitpc.pl/" frameborder="0" scrolling="yes" id="greg_api"></iframe>
</div>

<div>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; top:0; left:0;" src="http://www.bloomberg.com/quote/DAX:IND" frameborder="0" scrolling="yes" id="greg_api"></iframe>
</div>


<div>
<iframe width="50%" height='50%' style="position:absolute; bottom:0; left:0;" src="http://www.bloomberg.com/quote/INDU:IND" frameborder="0" scrolling="yes" id="greg_api"></iframe>
</div>


</body>
</html>

 

ps

id="greg_api" informuje u mnie filtry żeby elementu nie wycinać, można pominąć.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Zapisalem, wskazalem, otworzylem, i niiic - gdzies musialem zrobic blad. Za kolejnym odpaleniem przegladarki dostalem takie okno - okno 4.

Jestesmy coraz blizej. Problemem jest ze nie otwiera automatycznie przy starcie systemu i wtedy pojawiaja sie bledy jak w miniaturach 1 - 4 natomiast jak jestem w folderze Mozilla i z prawokliku daje polecenie " otworz w Firefoks " to efekt jest jak na miniaturce 5 tzn O,k.

post-1018-0-16000100-1336246311_thumb.jpg

post-1018-0-94671800-1336246430_thumb.jpg

post-1018-0-67106100-1336246497_thumb.jpg

post-1018-0-09340100-1336247803_thumb.jpg

post-1018-0-18927400-1336249167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dodatkowe info: Zasugerowana przez Ciebie wtyczka Default FullZoom Level 4.6.1 zmniejsza rozdzielczosc ekranu, ten sam efekt mozna uzyskac natywna metoda, drugim efektem ubocznym jest uniemozliwienie otwierania wykresow.

Podsumowujac, jestesmy coraz blizej tego nowatorskiego rozwiazania, zostaly do poprawienia takie sprawy jak:

a/ - zapewnienie automatycznego /tj podczas startu systemu - nie z prawokliku/ otwierania wszystkich 4 stron domowych.

b/ - plynna aktualizacja danych na wykresach - odswierzanie co 30 sec powoduje ze ekran ciagle miga./ jak ustawic na co 1 godz?/

I to by bylo na tyle.

 

Znowu probowalem automatycznie - po restarcie / sciezka bez spacji/ otworzyc te 4 strony i nie zadzialalo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...