Skocz do zawartości

Usługa DHCP nie uruchamia się (nie tylko), błąd nr 5


Jaack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj przyszedł do mnie znajomy z laptopem, nie działało mu niby DHCP, ale po dłuższej chwili przeglądania systemu, usług, okazało się, że nie tylko.

 

Problemy wykazywały (z tych co rzuciły się w oczy):

- zapora systemu,

- dhcp,

- rozpoznawanie lokalizacji w sieci,

- usługa zasad diagnostyki.

 

Próba uruchomienia jakiejkolwiek z nich kończyła się słynnym błędem nr 5 (Odmowa dostępu).

 

Dzięki temu forum udało mi się uruchomić rozpoznawanie lokalizacji i zaporę, jednak dhcp nie chce wstać (na zasadach diagnostyki się specjalnie nie koncentrowałem).

 

W załączniku podrzucam raport z OTL oraz bazując na bardzo podobnym rozwoju akcji tego tematu link do kopii rejestru (plik SYSTEM) z programu RegBak.

 

Na koniec podam co dokładnie zrobiłem:

- odtworzenie kluczy zapory wg poradnika z tego forum (BFE, mpsdrv, MpsSvc) oraz ich uprawnień,

- odtworzenie uprawnień dla kluczy (SetACL): DHCP, DPS, FDResPub, NlaSvc, nsi, SecureAccess i może czegoś jeszcze, ale wszystkie pliki źródłowe z forum,

- ze swojego lapka odtworzyłem uprawnienia klucza Tcpip (też SetACL).

 

Oczywiście punkt przywracania czy kopia rejestru za czasów właściwego działania nie istnieje...

 

Z góry dzięki za pomoc

Jaack

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jaack, cóż, niestety jest to kolejny problem całkowicie zresetowanej gałęzi SYSTEM i naprawa polegać będzie na rekursywnym resecie uprawnień SYSTEM. Niestety ja tego nie dam rady zrobić szybko, to ogromna ilość danych a rejestry nieidentyczne, nadal przygotowuję plik dla slimika. Dla Ciebie plik mogę zrobić dopiero po ukończeniu tamtego tematu, jeśli to nie problem ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No niestety tego się obawiałem :/

Mogę poczekać, nie mam lepszego wyjścia i z góry dziękuję ;)

 

A czy możesz napisać jak Ty to właściwie robisz? Po czym poznajesz, że są niewłaściwe uprawnienia? Porównując rejestr ze swoim, ogólna wiedza, jakieś narzędzie?

Jeżeli umiałbym zlokalizować błędne wpisy (tylko usługi?) to same uprawnienia spokojnie umiałbym przerzucić z mojego lapka myślę ak tak jak zrobiłem z TCPIP...

Odnośnik do komentarza
A czy możesz napisać jak Ty to właściwie robisz? Po czym poznajesz, że są niewłaściwe uprawnienia? Porównując rejestr ze swoim, ogólna wiedza, jakieś narzędzie?

 

Via SetACL zrzucam rekursywnie uprawnienia całego SYSTEM w moim Windows 7 (system intactum, czysta wirtualna maszyna bez żadnych modyfikacji, jest wzorem nienaruszonych ustawień), następnie zrzucam rekursywne bieżące uprawnienia SYSTEM z kopii rejestru użytkownika. Dostosowuję liczbę kluczy (jak mówiłam: rejestry nieidentyczne, usługi wtórne u użytkownika, różne osprzętowanie, różne identyfikatory sieciowe etc.) oraz uprawnienia porównując oba zestawy. Akcja jest bardzo prosta z technicznego punktu widzenia, ale bardzo czasochłonna.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A to mogę prosić o uprawnienia SYSTEM z takiego czystego systemu (szkoda mi czasu na instalację 7 na virtualce itd.)? całość? Bo rozumiem, że później porównujesz i usuwasz zbędne uprawnienia dla rzeczy które w aktualnym systemie zwyczajnie nie istnieją? Jak byś dała mi parę praktycznych porad, to myślę, że ze spokojem sobie poradzę :)

Albo jakiś krótki tutorial :)

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...