Skocz do zawartości

Brak dostępu do internetu/Nie można uruchomić usługi klient DHCP


slimik

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Konkretnie: które uprawnienia przywracałeś? Jeśli tylko wybiórczo dla usługi DHCP, to zapewne to jest zbyt mało (dla porównania, że to nie wystarczy: KLIK), jest o wiele więcej kluczy sieciowych, do których określone konta muszą mieć dostęp. Dostarcz materiały, które rozwieją wątpliwości: stwórz kopię rejestru za pomocą RegBack, z kopii wybierz plik SYSTEM, zapakuj do ZIP i shostuj gdzieś podając tu link. Sprawdzenie tego to większa robota, nie wspominając o stworzeniu pliku resetującego, jeśli się okaże, że szkody są tak masowe jak w tamtych tematach ...

Od razu pytanie: czy posiadasz punkt Przywracania systemu z okresu sprzed usterki? Jeśli tak, to najprostszy sposób rozwiązania tego.



.

Odnośnik do komentarza

Niestety próbowałem opcji przywracania, jakiś miesiąc-dwa wcześniej niestety to nie pomogło, przez ten czas radziłem sobie w sposób taki że podałem adres IP statycznie i działało to do wczoraj. Przywracałem usługi BFE, DHCP, DPS, DPS\Parameters, NlaSvc, NlaSvc\Parameters, NlaSvc\Security, W32Time, W32Time(Parameters, Config, TimeProviders).

 

Link do kopii rejestru.

 

http://hostuje.net/file.php?id=8452e9daa3a6a3631318952a4ef544a6

Odnośnik do komentarza

Uff. Plik zrobiony, mam nadzieję, że nie ma żadnej literówki .... Plik resetuje gałąź SYSTEM z wykluczeniem tego co nie wymaga napraw (podgałąź Enum okazała się nienaruszona, alternatywna kopia ControlSet00X i tak zostanie nadpisana po pomyślnym restarcie).

 

1. Na początek zastosuj AdwCleaner z opcji Delete, bo w rejestrze jest szczątkowa adware-usługa MyWebSearchService.

 

2. Zakładam, że posiadasz narzędzie C:\Windows\SetACL.exe. Pobierz plik resetujący: KLIK. Ów fix.txt połóż bezpośrednio na C:\. Uruchom cmd jako Administrator i wklej komendę:

 

SetACL -on "HKLM\SYSTEM" -ot reg -actn restore -bckp C:\fix.txt

 

Czekaj cierpliwie, dopóki nie ujrzysz komunikatu o zakończeniu operacji. To potrwa, jest przetwarzana potężna ilość kluczy.

 

3. Zresetuj system. Podaj wyniki czy ustąpiły błędy "Odmowa dostępu".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobione wszystko według instrukcji,

Komunikat końcowy wygląda następująco:

 

SetACL finished with error(s):

SetACL error message: A SD could not be converted to/from starting format

Operating error system message: Struktura listy kontroli dostępu (ACL) jest nieprawidłowa

 

Klient DHCP wystartował, niestety nie przydziela adresu IP poprawnie jest 169.254.35.176 i komunikat sieć niezidentyfikowana, brak internetu. Wpisanie adresu IP statycznie też nie rozwiązuje problemu.

Odnośnik do komentarza

Ten błąd w SetACL = ale w której linii? Może fiks się nie wykonał do końca i nie zostało wcale zresetowane wszystko.

 

EDIT: Tak, reset nie doszedł nawet do połowy. Zastopowało na jednej z linii, bo przez nieuwagę źle ją zamknęłam. Plik poprawiony, podstawiłam w linku powyżej. Pobierz od nowa, uruchom raz jeszcze. Tym razem powinno pójść bez błędu, bo sprawdziłam uruchamianie pliku na podmontowanej Twojej gałęzi rejestru.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...