Skocz do zawartości

Reinstalacja XP Home PL na Fujitsu-Siemens AMILO M1450G


cenart

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Mam kilka pytań w temacie przywrócenia w/w laptopie oryginalnego systemu.

Koleżanka prosi mnie abym przywrócił jej oryginalny system. Laptopa dostała od kogoś ale bez płyty Fujitsu-Siemens Recovery -> z tego co mówiła dysk ma 80 GB więc zakładam, że nie ma partycji recovery.

Laptop posiada COA z opisem: Windows XP Home pl i oczywiście klucz.

Pomyślałem, że zciągnę ISO z obrazem Fujitsu-Siemens Product Recovery Windows XP Home Pl -> taki znalazłem na jakimś chomiku.

Rozpakowałem go i zauważyłem, że są tam pliki do tzw instalacji nienadzorowanej czy jakoś tak to się określa w przypadku producentów laptopów.

Dodatkowo znalazłem na torrentach WIN_XP_HOME_OEM_PL_CZYSTY_SP0 -> pomyślałem: najwyżej zainstaluję na kluczu z COA.

I tu są pytania:

- czy mogę legalnie użyć Fujitsu-Siemens Produkt Recovery Windows XP Home Pl i system się aktywuje?

- czy stosując Fujitsu-Siemens Produkt Recovery Windows XP Home Pl sytuacja wygląda podobnie jak w DELL -> wkładam płytę i system już jest aktywowany tzw. kluczem korporacyjnym?

- czy ewentualnie instalując na kluczu z COA z WIN_XP_HOME_OEM_PL_CZYSTY_SP0 aktywuję system?

 

Dodam, że na zdjęciu koperty z Fujitsu-Siemens Produkt Recovery Windows XP Home Pl pisze min.:

" Do instalacji Windows niezbędny jest klucz programowy(product key). Klucz programowy(product key) jest wskazany na nalepce na jednostce systemowej( domniemuję, że chodzi o nalepkę COA)."

 

Z góry dziękuję za fachowe porady.

 

fujitsusiemensrecoveryw.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Koleżanka prosi mnie abym przywrócił jej oryginalny system. Laptopa dostała od kogoś ale bez płyty Fujitsu-Siemens Recovery -> z tego co mówiła dysk ma 80 GB więc zakładam, że nie ma partycji recovery.

 

Z tego co Ty z kolei mówisz rozumiem, że nawet nie sprawdziłeś osobiście i w ciemno zakładasz, że brak systemu Recovery. Dla porównania z innego modelu, że na dysku w granicach 80GB spokojnie mieści się system odzyskiwania XP: KLIK.

 

W związku z tym, zamiast szukać płyt w podejrzanych miejscach typu chomik / torrent, w pierwszej kolejności dokładnie sprawdź czym dysponuje system jako taki. Konkretnie: Start > Uruchom > diskmgmt.msc i zaprezentuj tu układ partycji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem Picasso. Żle się wyraziłem. Jutro mam dostać sprzęt do ręki więc pierwsze co to, to właśnie sprawdzę, bo może nie jest taki dramat jak podejrzewam. Narazie oparłem się na jej "zeznaniach": ktoś istalnął jej xp prof sp3 legalnego inaczej i twierdzi, że ten ktoś zczyścił dysk do zera stąd takie moje założenie.

Swoją drogą piszę z używanego DELL, którego sobie sprawiłem, ma dysk 80 GB i w nim np. nie było partycji recovery ale na szczęście kupiłem dellowym windowsem więc nie mam problemu.

Tak czy inaczej w/w zagadnienia bardzo mnie bardzo nurtują bo nie chcę dziewczyny wpuszczać w kanał tylko zrobić to porządnie.

Odnośnik do komentarza

Z tego co Ty z kolei mówisz rozumiem, że nawet nie sprawdziłeś osobiście i w ciemno zakładasz, że brak systemu Recovery. Dla porównania z innego modelu, że na dysku w granicach 80GB spokojnie mieści się system odzyskiwania XP: KLIK.

 

W związku z tym, zamiast szukać płyt w podejrzanych miejscach typu chomik / torrent, w pierwszej kolejności dokładnie sprawdź czym dysponuje system jako taki. Konkretnie: Start > Uruchom > diskmgmt.msc i zaprezentuj tu układ partycji.

 

 

No więc mam już tego laptopa. Jest na min dysk mniejszy niż mówiła moja znajoma. Jest dysk 40 GB. W zarządzniu dyskami widać 2 partycje: C - system i D- pusta a na nim jest tylko jakiś folder związany z Office.

Odnośnik do komentarza

Generalnie jeśli instalator chwyci klucz COA to możesz spokojnie XP-ka z płyty instalacyjnej z torrenta (o ile nie ma żadnych dodatków) zainstalować plus ze strony producenta dograć sterowniki. Będzie to legalne działanie.

 

@Edit najłatwiej było by spróbować z oryginalną płytą od laptopa (wspomniałeś że masz obraz z chomika). Wtedy przy instalacji zapewne zapyta cię o klucz i w 90% go chwyci.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Generalnie jeśli instalator chwyci klucz COA to możesz spokojnie XP-ka z płyty instalacyjnej z torrenta (o ile nie ma żadnych dodatków) zainstalować plus ze strony producenta dograć sterowniki. Będzie to legalne działanie.

 

@Edit najłatwiej było by spróbować z oryginalną płytą od laptopa (wspomniałeś że masz obraz z chomika). Wtedy przy instalacji zapewne zapyta cię o klucz i w 90% go chwyci.

 

Instalowanie z obrazu xp-ka z torrentów to dla mnie osteczność bo nie wiem czy wnim coś nie siedzi. Skanowałem co prawda i nic nie znalazło, no ale...

Bardziej licze na obraz z chomika....no ale u tu wielka niewiadoma....Że też cholera nie mam nikogo znajomego u którego mógłbym zrobić sobie

obraz...

No dobrze, ale co do zasady: jeżeli założę, że obraz z chomika jest OK i to pomyślnie instalnę, to będzie to legalny system?

Dlaczego uważasz, że ten obraz z chomika na 90% przyjmie klucz z COA a nie na 100%?

Odnośnik do komentarza

Tak będzie legalne. (Jeśli płyta ma klucz wszyty w sobie i nie zapyta przy instalacji można go później łatwo zmienić).

Bo na 100% to tylko Bóg a na 99.8% Picasso jest pewna ;))

 

Tak na poważnie. Nie wiem jak to wydaje producent pewnie jedna płytka do wielu modeli ale nóż widelec jakieś serie były etc..trzeba spróbować inaczej to gdybanie.

Plus pozostaje pytanie czy to wersja ze sterownikami czy bez (stawiam że sam system). Bo jeśli ze sterami do konkretnego modelu to może być zonk..ale mówię to jest gdybanie.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Tak będzie legalne. (Jeśli płyta ma klucz wszyty w sobie i nie zapyta przy instalacji można go później łatwo zmienić).

Bo na 100% to tylko Bóg a na 99.8% Picasso jest pewna ;))

 

Tak na poważnie. Nie wiem jak to wydaje producent pewnie jedna płytka do wielu modeli ale nóż widelec jakieś serie były etc..trzeba spróbować inaczej to gdybanie.

Plus pozostaje pytanie czy to wersja ze sterownikami czy bez (stawiam że sam system). Bo jeśli ze sterami do konkretnego modelu to może być zonk..ale mówię to jest gdybanie.

Rozumiem....Nie widzę tam żadnych sterowników. Chyba to goły system.

Dodałbym zrzut folderów z tego recovery ale nie wiem jak dodać w odpowiedzi.

 

 

No Ok, wrzuciłem zrzut tego co jest w recovery.

post-486-0-63182000-1335728543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...