Skocz do zawartości

System nie startuje z powodu uszkodzonego pliku "SYSTEM"


zxc

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonane przez Ciebie działanie:

 

przed chwila zrobilem operacje (kopiowanie) na pliku config i pisze juz ze starego laptopa

 

W zestawieniu z przykładowym wpisem:

 

Dołożę swoje trzy grosze.

Plik config został uszkodzony (system nie startuje) i przywracanie go nie ma sensu - szczególnie jeśli nie ma wersji sprzed uszkodzenia.

Dysk ma wady.

 

 

Cóż, skutki ścibolenia z ratowaniem Windows za wszelką cenę, akcja wygląda na poziom czysto sportowy. Stan bieżący sugeruje w rejestrze jedno z dwóch: duże rozbieżności lub gnojowisko. Scenariusz dyktowany rodzajem użytej kopii, a nie mogę nigdzie wyczytać czy finalnie zastosowałeś kopię z Repair (goła post instalacyjna = rejestr nie posiada danych wprowadzonych już po zainstalowaniu Windows), czy odzyskową z DMDE (jej spójność i zgodność nie zostały potwierdzone, to że Windows startuje po jej podstawieniu nie jest tautologiczne z wiernością i 100% poprawnością informacji w tym pliku).

W aktualnej sytuacji należy wykonać pełną deinstalację wszystkich wadliwych urządzeń i skorelowanego z nimi oprogramowania (a nie tylko same "aktualizacje sterownika") + nieodpalających się aplikacji bazujących na usługach / sterownikach (klasyczny przykład to ESET), ponadto zresetować cały konfig sieciowy w gałęzi SYSTEM. I nie wiadomo co jeszcze. Jest możliwe, że inicjacja napraw oznacza "odpalenie" kolejnych ciekawostek i brnięcie w dalsze majstrowanie, aż do zdania sobie sprawy, że praktycznie większość w SYSTEM musi zostać skorygowana / odświeżona. Poza tym, padł plik SYSTEM, nie wiadomo czy to tylko jeden który został uszkodzony, mogą być i inne babole.

 

Nie rozwijam wątku. Napraw się podejmę na żądanie, za zasadne uznając prowadzenie ich na materiale który pochodził z katalogu Repair (gwarancje braku śmieci przyrostowych i uszkodzeń naniesionych używaniem Windows). Jeśli to była kopia wyciągnięta przez DMDE, to postaw krzyżyk na systemie. Ogólnie rzecz biorąc, naprawy zdają mi się nieopłacalne, tak ze względu na czasokres bez gwarancji sukcesu, jak i wyniki końcowe, a do bieżącej postaci systemu nie mam zaufania (i pole szersze = dysk). Moim zdaniem przy pierwszych defektach po siłowym cofnięciu config należało brać nogi za pas i nie tracić po prostu czasu (3 dni już się modlisz nad usterkami). Czyż właśnie nie uzyskaliśmy statusu "kupa mozolnej roboty" a efektów pozytywnych brak?

 

 

podaje sztywne linki bo nie moge wstawic zdjecia - "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum."???

 

Tak, bo to jest niedopuszczalny tu na forum link dynamiczny:

 

http://img275.imagevenue.com/img.php?image=06076_2_122_520lo.jpg

 

Należy podać linki formuły:

 

http://img275.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-28281/loc520/06076_2_122_520lo.jpg

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

przyjmuje krytykę i obiecuje poprawę - system i tak byl/jest na tyle zamulony ze wietrzenie mu sie przyda ale z wielu względów nie jest to dla mnie prosta operacja i muszę nieco ja w czasie przesunąć (szczególnie ze zgodnie z zaleceniami z forum trzeba jeszcze pobawić sie w "naprawę" dysku) Dlatego w tej chwili chciałbym na szybko usunąć ta najważniejsza bolączkę (wi-fi) tak żebym nie musiał siedzieć przy ścianie z przypiętym metrowym kablem :(

 

W aktualnej sytuacji nalezy wykonac pelna deinstalacje wszystkich wadliwych urzadzen

co znaczy pełna deinstalacja? jeżeli jest to usuniecie urządzenia z device menager to już to próbowałem - odpaliłem potem najnowsze sciagniete sterowniki ale nic to nie dalo

i skorelowanego z nimi oprogramowania

czyli czego dokładnie? chodzi o Intel® PROSet/Wireless Software? zawsze mi sie wydawało ze on jest jakoś zintegrowany z windowsem - czy to jest samodzielny program?

ponadto zresetowac caly konfig sieciowy w galezi SYSTEM

jak? zupełnie nic mi to nie mowi :(

Napraw sie podejme na zadanie, za zasadne uznajac prowadzenie ich na materiale który pochodzil z katalogu Repair

config skopiowany został w folderu REPAIR (chociaż ten odzyskany DMDE miał taka sama wage i datę).

Odnośnik do komentarza

Nie została tu podana ta informacja:

 

Jesli sie zdecydujesz to podaj dane techniczne lapka, numery, oznaczenia. trzeba sprawdzic jakie ma wsparcie dla OS-a.

 

... co pozwoli się zorientować czy są dostępne sterowniki do pobrania.

 

 

system i tak byl/jest na tyle zamulony ze wietrzenie mu sie przyda

 

Problemem może być już dysk i inne pliki. Skoro idziemy w te naprawy tymczasowe, to w pierwszej kolejności odinstaluj ESET i popraw z poziomu Trybu awaryjnego za pomocą narzędzia ESET Uninstaller.

 

 

co znaczy pełna deinstalacja? jeżeli jest to usuniecie urządzenia z device menager to już to próbowałem - odpaliłem potem najnowsze sciagniete sterowniki ale nic to nie dalo

 

Tak. Poza tym, zgłaszasz problem touchpada, czy reinstalowałeś jego oprogramowanie?

 

 

czyli czego dokładnie? chodzi o Intel® PROSet/Wireless Software? zawsze mi sie wydawało ze on jest jakoś zintegrowany z windowsem - czy to jest samodzielny program?

 

Owszem, jest zintegrowany w obrazach systemów dostarczanych przez producentów określonej marki lapków. To nie jest jednak część standardowego Windows. W aktualnej sytuacji należy: odinstalować tę aplikację, pobrać instalator ze strony producenta, zainstalować.

 

 

jak? zupełnie nic mi to nie mowi

 

Dopiero po wykonaniu czynności z ESET i reinstalacją Intel Wifi.

 

Start > Uruchom > regedit i przejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network

 

Skasuj wartość Config i zresetuj system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

uff, wielkie dzieki :)

 

eset juz odinstalowany - żadnych problemów

 

soft do karty juz przeinstalowany - wifi działa :)

 

config z rejestru osunięty

 

touchpada nie przeinstalowałem bo nie mogę go znaleźć - w menadzerze mam tylko wylistowana myszke ?

 

to jest dell inspiron 6000

jakie inne dane sa potrzebne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...