Skocz do zawartości

Pliki i foldery na D (na C system)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dwie partycje C i D

 

Na C mam Windows i wszystkie instalowane rzeczy. Natomiast na D zauważyłem spory syf (nie formatowana partycja po przejściu z Xp).

"Syf" ten to

5eaad015a77bde50.png

 

 

Niepotrzebne czy potrzebne ?

Chodzi mi o:

- ukryte

- cmdcons (waży nie całe 8mb i ma 225plików),

- boot (pliki i foldery 33 z czego 23 foldery typu cs-CZ da-DK en-US itp)

- MSOCache (wazy nie całe 8 mb)

- System Volume Information (puste)

- $RECYCLE.BIN (Kosz, tyle że po co na d ?)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Można usuwać:

 

- Folder cmdcons + plik cmldr = to folder i plik startowy Konsoli Odzyskiwania XP.

- Pliki startowe XP: boot.ini, ntdetect.com, ntldr oraz powiązany plik czcionek bootfont.bin

- pliki typu install* i *.log oraz ta seria VC*

 

2. Nie usuwać:

 

- Folder Boot i plik bootmgr to są pliki startowe Twojego Windows 7, a po ich obecności na dysku D widać, że partycje C+D są ze sobą sprzężone. Po usunięciu w ogóle nie zastartuje system. Zostaw także w spokoju BOOTSECT.BAK. Stoją tu powiązane też nienatywne pliki gldr + winx.ld i tu nie jest wiadome do czego został użyty loader GRUB. Ten loader występować może na .... hmmm ... "legalizowanych" Windows 7.

- System Volume Information = Folder Przywracania systemu. Jest na każdej partycji.

- $RECYCLE.BIN = Kosze są tworzone na każdej partycji.

- Pliki AUTOEXEC.BAT, CONFIG.SYS, IO.SYS, MSDOS.SYS

 

Jeśli rzecz o MSOCache, to tu masz artykuł Microsoftu: Local Install Source (Msocache)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Heh, chciałem usunąć cały folder cmdcons ale nie mam uprawnień a siedzę na koncie admina.

 

Czy ta Konsola nie jest przypadkiem pochodną ComboFix? ComboFix blokuje przez uprawnienia usuwanie tego katalogu (Everyone ma Deny). Z PPM na folder > Właściwości > Zabezpieczenia i tu dla swojego konta upewnij się, że masz Pełną kontrolę, a jeśli konta nie ma, to go po prostu dodaj, oraz dla reszty grup sprawdź czy nie figurują ptaszki na Odmów.

 

EDIT: Dopisałeś z Unlockerem. To i po problemie.

Odnośnik do komentarza
to dobrze czy źle ?

 

To oznacza, że partycji D nie możesz usunąć, ponieważ jej charakterystyka (partycja podstawowa aktywna) jest odpowiednia dla plików startowych. Pliki startowe nie mogą być na innych typach partycji, a skoro nie powstały na C gdzie zainstalował się system, to znaczy, że C nie spełnia takich wymagań i nie jest niestety niezależna. Twój system korzysta z dwóch partycji a nie jednej. Możesz dodatkowo przedstawić tu sytuację z układu dysków: Start > w polu szukania wpisz diskmgmt.msc i przeklej obrazek układu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Przystawka Zarządzanie dyskami nie może uruchomić Usługi dysków wirtualnych (VDS) na komputerze DAWID-PC. Może się tak zdarzyć, jeśli komputer zdalny nie obsługuje Usługi dysków wirtualnych lub jeśli nie można nawiązać połączenia, ponieważ jest ono blokowane przez Zaporę systemu Windows.

 

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące diagnozowania i rozwiązywania tego problemu, zobacz Rozwiązywanie problemów z przystawką Zarządzanie dyskami w Pomocy przystawki Zarządzanie dyskami.

Wyłączałem ostatnio niepotrzebne mi do normalnego życia usługi według porad na innych stronach. Czy ta usługa która pozwoli na działanie tego co mi podałaś jest potrzebna ?

Odnośnik do komentarza
Czy ta usługa która pozwoli na działanie tego co mi podałaś jest potrzebna ?

 

Do działania przystawki dysków i operacji podpiętych pod tą przystawkę jest wymagana, a jeśli nie korzystasz z tego wcale, to nie znam innych skutków ubocznych. Po prostu możesz teraz tymczasowo tę usługę włączyć, a potem z powrotem sobie wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...