Skocz do zawartości

Nadanie sobie uprawnień wbudowanego konta administratora


m3mx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje możliwość nadania sobie praw takich samych jak posiada wbudowane konto administratora, tak żebym miał święty spokój z komunikatami "brak uprawnień" i "odmowa dostępu", wyłączenie UAC czy przejmowanie na własność folderów (łączenie z podfolderami i plikami) jest bezużyteczne, i tak nie mogę edytować plików tekstowych w katalogach 'program files' czy nawet utworzyć nowego (nie mam takiej opcji w menu kontekstowym), przenieść do tej lokalizacji czy usunąć z niej plik mogę, w tym przypadku jest to dla mnie całkowity brak logiki tego "zabezpieczenia".

 

Mógłbym oczywiście przenieść się na konto administratora ale nie wiem czy jeśli przeniosę pliki i foldery z "C:\Users\Michal" do "C:\Users\Administrator" to wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jaki masz obecnie typ konta?

 

Panel sterowania -> Konta użytkowników - Swoje konto -> Zmień typ konta - Wybierz Administrator. To jest konto Usera z prawami administratora.

Inny temat to ustawienie UAC.

To jest inne konto niż Administrator.

Czy masz spersonalizowane konto Administratora? To warto zrobić. Bo na tym koncie zawsze masz pełny dostęp do wszystkiego ale nie należy na nim pracować.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Przy założeniu, że Twoje konto ma uprawnienia administracyjne (pytania wieslaw531), widzę tu jakieś dziwne "komplikacje":

 

 

wyłączenie UAC czy przejmowanie na własność folderów (łączenie z podfolderami i plikami) jest bezużyteczne (...) i tak nie mogę edytować plików tekstowych w katalogach 'program files' czy nawet utworzyć nowego (nie mam takiej opcji w menu kontekstowym), przenieść do tej lokalizacji czy usunąć z niej plik mogę, w tym przypadku jest to dla mnie całkowity brak logiki tego "zabezpieczenia"

 

To w jaki sposób to wyłączasz? Po wyłączeniu UAC:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"EnableLUA"=dword:00000000

 

... da się przeprowadzić wymieniane operacje "z palca" bez elewacji uprawnień, a menu kontekstowe Nowy root dysku systemowego oraz Program Files rozszerza zestaw m.in. o pozycję tworzenia plików tekstowych:

 

lual.th.png

 

Bez wyłączania UAC: wystarczy zastartować Notatnik przez Uruchom jako Administrator, wtedy zapis plików w chronionych katalogach jest możliwy bezpośrednio, a także w tak otworzonym Notatniku można otwierać pliki do edycji i zapisać zmiany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...