Skocz do zawartości

Spowolnienie pracy komputera, przy korzystaniu z Mozilli wykorzystanie ramu 4gb


matixon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pewien problem a mianowicie komputer strasznie zwolnil kupilem cd keya z allegro do GTA 4, trzeba było mieć wlasną instalkę wiec sciagnalem z linku ktory podali na allegro i od momentu zainstalowania komputer wyraźnie zwolnił, było to już ponad miesiąc temu ale przyznaje nie znałem jeszcze tego forum i użyłem aktualnego combofixa, który usunął 3 wirusy, nie chce teraz ponownie tego używać bo od tamtego czasu streamy na justintv albo twitch.tv pod mozilląchodzą 5 ekund potem przeglądarka zawiesza się na 30 sekund i tak w kółko. Czy jest szansa aby to naprawić?

Mam aktualne flashe, silverlighty itd, reinstalka mozilli, dodatków nie pomogła. Skończył mi się 2 dni temu kaspersky, jaki antywirus bądź p. zabezpieczajacy polecacie? najlepiej darmowy aktualnie brak funduszy.

Wracając do problemu plugin-container.exe* 32 tych procesów podczas pracy w mozilli może być nawet kilkanaście, lagują kompa strasznie, komputer włącza się bardzo długo, od pewnego czasu mam problem czasami sterowniki nvidii przestają działac. Załączam logi i prosze o pomoc. Kaspersky nic nie wykrywał, używałem emsisoftemergencykit który wykrył wcześniej juz kilka infekcji

 

OTL: http://wklejto.pl/121393

GMER: nie odnalazł żadnych modyfikacji. Mam 64bit wiec niewiele mogłem skanować tylko 3 parametry: Usługi, rejestr pliki

 

czy jakieś narzędzie jeszcze użyć?

dzięki za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tworzyłeś log z OTL w oparciu o instrukcje z cudzego forum (wklejanie rzeczy do okna). Log z OTL niepełny, brakuje Extras, tzn. opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania". Jest wyrażnie napisane w zasadach działu oraz opisie GMER, że narzędzie nie jest przeznaczone dla systemów 64-bit.

 

W podanym logu nie widać żadnych oznak infekcji.

 

 

było to już ponad miesiąc temu ale przyznaje nie znałem jeszcze tego forum i użyłem aktualnego combofixa, który usunął 3 wirusy

 

Nawet go prawidłowo nie odinstalowałeś. I skąd wiesz, że to były "wirusy"? To co usuwa ComboFix musi być ocenione, ComboFix jest zawodny, może skasować prawidłowe obiekty. Poza tym, zaprezentuj co on wtedy robił. Nie uruchamiaj narzędzia ponownie, chodzi o log z tamtego uruchomienia. Czyli plik C:\ComboFix.txt.

 

 

mianowicie komputer strasznie zwolnil

 

Na początek to sprawdź czy problemu nie tworzy ... Kaspersky Anti-Virus 2012. Dla porównania tematy: KLIK + KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

http://wklejto.pl/121406

i tu jest kwarantanna

2012-03-14 16:54:44 . 2012-03-14 16:54:44			1,164 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\Registry_backups\AddRemove-Battlelog Web Plugins.reg.dat
2012-02-29 06:18:44 . 2012-02-29 06:18:44			  104 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\Registry_backups\Wow6432Node-HKCU-Run-zASRockInstantBoot.reg.dat
2012-02-29 06:18:44 . 2012-02-29 06:18:44			   95 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\Registry_backups\Wow6432Node-HKCU-Run-ASRockXTU.reg.dat
2012-02-29 06:14:41 . 2012-03-14 16:51:13			3,990 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\Registry_backups\tcpip.reg
2012-02-29 06:11:21 . 2012-03-14 16:48:43			  153 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\catchme.log
2012-02-16 15:32:10 . 2012-02-16 15:32:10		  262,144 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\C\ProgramData\ntuser.dat.vir
2012-02-16 15:19:35 . 2009-06-03 03:25:12		  809,496 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\C\Windows\SysWOW64\tmp7CBE.tmp.vir
2012-02-16 15:17:55 . 2009-06-03 03:25:12		  809,496 ----a-w-  C:\Qoobox\Quarantine\C\Windows\SysWOW64\tmp7CAD.tmp.vir

 

qrwa u mnie teraz cały rok na studiach puszcza tego combofixa bo powiedziałem że mi pomógł i teraz jak słucham to nawet 2-3 razy w tyg tego używają...........

Picasso ja odkąd pamiętam to nawet jak miałem 15 lat to pamiętam jeszcze Twoje posty na forum jakimś innym i wiele razy były przydatne, wielkie dzięki dla Ciebie.

 

tutaj jeszcze raz log z OTL aha i moja siostra mała nacisnęła Sprzątanie przed logiem wyszedł komunikat że po ponownym uruchomieniu zostaną usunięte pliki, a nic żadne pliki nie nie pojawily nic sie nie stalo złego?

extras: http://www.wklejto.pl/121411

http://www.wklejto.pl/121412

 

aha! combofixa w ogole nie usuwałem, nie próbowałem usuwać, więc czy ten program caly czas działa?

Odnośnik do komentarza

PICASSO! nawet nie spróbowałem wyłączac kasperskiego! Pomogło, streamy działają! Dzięki wielkie, próbowałem wszystkiego: kilka przeglądarek wersje beta, flashe reinstalacja po kilka razy a tu wina kasperskiego. Wywalam dziada zaraz. Jeśli możesz polecić to chciałbym sie zapytać jakiego mixu używasz jakis pakiet zabepieczajacy oddzielnie firewall i av czy jak? dzieki przy normalnej pracy te pluginy w mozilli z kasperskim tak lagowały że brały nawet po 4gb ramu teraz jest super może nie mam wirusów tylko kaspersky mi lagował?

Odnośnik do komentarza

Temat, jako niewirusowy, przenoszę do działu Windows. A to co usuwał ComboFix to nie były "wirusy", znaczenia to naprawdę nie miało...

 

 

aha! combofixa w ogole nie usuwałem, nie próbowałem usuwać, więc czy ten program caly czas działa?

 

Program nie działa w tle, ale na dysku są jego składniki. A właściwie ... były:

 

 

tutaj jeszcze raz log z OTL aha i moja siostra mała nacisnęła Sprzątanie przed logiem wyszedł komunikat że po ponownym uruchomieniu zostaną usunięte pliki, a nic żadne pliki nie nie pojawily nic sie nie stalo złego?

 

Ten proces usuwa odpadki używanych narzędzi, czyli m.in. pliki ComboFix z dysku. Niestety już nie przeprowadzimy jego deinstalacji tak jak tu miało być zrobione przez parametr /uninstall ComboFix.

 

 

przy normalnej pracy te pluginy w mozilli z kasperskim tak lagowały że brały nawet po 4gb ramu teraz jest super może nie mam wirusów tylko kaspersky mi lagował?

 

Wątpliwe, by tu chodziło o te drobne wtyczki w Firefox. Tu raczej grały rolę sterowniki / procesy główne / osłona Web Kasperskiego.

 

 

Wywalam dziada zaraz.

 

Po deinstalacji Kasperskiego popraw jeszcze narzędziem Kaspersky Remover uruchomionym z poziomu Trybu awaryjnego Windows.

 

 

Jeśli możesz polecić to chciałbym sie zapytać jakiego mixu używasz jakis pakiet zabepieczajacy oddzielnie firewall i av czy jak?

 

Nie stosuję, ale nie bierz mnie w żadnym wypadku za wzór. To wynik tego, że używam swój system w taki sposób, że nie czuję potrzeby budowania twierdzy. To w wirtualnych maszynach robię eksperymenty z infekcjami / pobieranie podejrzanych plików / odwiedzanie wątpliwych URL / testy antywirusów i inne dziwaczne rzeczy, które owszem mogą coś "zepsuć".

 

A może taki skromniejszy darmowy antywirus Cię zainteresuje: Microsoft Security Essentials.

 

 

 

PS. I jeszcze w ramach oszczędzania zasobów systemowych, rozważ wymianę tego zasobożernego reklamodawczego potwora Gadu-Gadu 10 czymś znacznie lżejszym i przyjaźniejszym dla CPU/pamięci. W artykule Darmowe komunikatory poczytaj opisy aplikacji: WTW, Miranda, Kadu i ostatecznie AQQ (choć ten ma reklamy, a ostatnie zmiany w wyglądzie spowodowały podbicie poprzeczki dla zasobów...). Szczerze polecam WTW: portable, lekki, natywna wersja 64-bit, obsługa wszystkich ważnych cech GG10, możliwość modyfikacji wyglądu przez kompozycje oraz system wtyczek rozszerzających funkcje.

 

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
27.04.2012 - Brak dodatkowych komentarzy, temat rozwiązany, zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...