Skocz do zawartości

Zmodyfikowany explorer.exe


visser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie tych co pomagają i tych co pomocy potrzebują.

Posiadam problem z plikiem explorer.exe (Tak twierdzi combofix).System mi się wiesza i często pozostaje tylko twardy reset.Dodatkowo nie mogę uruchomić avasta,jest on wyłączony w usługach i za każdą próbą włączenia go na nowo wyskakuję komunikat iż nie posiadam dostępu.

Przepraszam że zastosowałem combofixa ale mnie poniosło i już po fakcie.Wrzucam logi.

OTL.Txt

comb.txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę znaków infekcji.

 

 

Posiadam problem z plikiem explorer.exe (Tak twierdzi combofix).

 

W ComboFix jest widzialna również seria plików para-backup:

 

2012-02-07 13:05 . 2011-10-19 19:21	2871808	----a-w-	c:\windows\explorer.exe

2012-02-07 13:05 . 2011-10-19 19:21 2871808 ----a-w- c:\windows\explorer_.exe.Back.0.528782538850225

2012-02-07 13:05 . 2011-10-19 19:21 2846208 ----a-w- c:\windows\explorer_.exe.Back.2.80836329926195

 

Mam pytanie: czy na pewno nie prowadziłeś ingerencji ręcznie, np. tweaker do wymiany przycisku mapy bitowej Orb? Jeśli nic takiego nie miało miejsca:

 

Wykonaj weryfikację poprawności plików systemowych. Przejdź w Tryb awaryjny z obsługą Wiersza poleceń Windows (tryb nie ładuje powłoki explorer.exe). W linii komend wpisz sfc /scannow, a następnie komendę filtrującą log do wystąpień znaczników [sR]: KLIK. Podaj tu wynikowy log.

 

 

Dodatkowo nie mogę uruchomić avasta,jest on wyłączony w usługach i za każdą próbą włączenia go na nowo wyskakuję komunikat iż nie posiadam dostępu.

 

Próbowałeś reinstalacji? Jeśli nie, odinstaluj go tradycyjnie, następnie z poziomu Trybu awaryjnego użyj Avast Uninstall Utility. Po przeprowadzeniu tych akcji spróbuj zainstalować Avast na nowo.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hej.A więc uruchomiłem system w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń,wpisałem komendę sfc/scannow i skanowanie ruszył ale na 30% wyskoczył komunikat:

"Funkcja ochrona zasobów systemu windows nie może wykonać żądanych operacji"

 

Usługa " Instalator modułów systemu Windows" posiada typ uruchomienia ręczny

Żadnej ingerencji sam nie przeprowadzałem,skanowałem tylko system skanerem online "eset" i usunął mi jakieś 6 zagrożeń.

dołączam log o który prosisz.

sfc.txt

Odnośnik do komentarza

Pomimo błędu SFC, narzędzie zdołało przejść określony etap i naprawiło plik explorer.exe:

 

2012-03-31 12:57:01, Info                  CSI    000000a3 [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:28{14}]"\??\C:\Windows"\[l:24{12}]"explorer.exe" from store

 

Natomiast jeszcze pozostał ten plik stylu wykryty jako naruszony:

 

2012-03-31 12:55:48, Info                  CSI    0000002c [sR] Cannot repair member file [l:34{17}]"aero.msstyles.mui" of Microsoft-Windows-aero.Resources, Version = 6.1.7601.17514, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture = [l:10{5}]"pl-PL", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-03-31 12:55:52, Info CSI 0000002f [sR] Cannot repair member file [l:34{17}]"aero.msstyles.mui" of Microsoft-Windows-aero.Resources, Version = 6.1.7601.17514, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture = [l:10{5}]"pl-PL", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-03-31 12:55:52, Info CSI 00000030 [sR] This component was referenced by [l:266{133}]"Microsoft-Windows-Client-Features-Package~31bf3856ad364e35~amd64~pl-PL~6.1.7601.17514.Microsoft-Windows-Client-Features-Language-Pack"

2012-03-31 12:55:52, Info CSI 00000033 [sR] Could not reproject corrupted file [ml:520{260},l:84{42}]"\??\C:\Windows\Resources\Themes\aero\pl-PL"\[l:34{17}]"aero.msstyles.mui"; source file in store is also corrupted

 

Zanim przejdę do ręcznej podmiany plików przy udziale fabrycznej kopii z Windows 7 SP1 x64, zadam pytanie ponownie: czy na pewno nie używałeś jakiegoś tweakera lub programu, który wykonuje określone modyfikacje wyglądu? Takie ingerencje skutkują podobnymi odczytami w SFC, narzędzie sklasyfikuje zmodyfikowany plik jako "uszkodzony", gdyż narzędzie bierze pod uwagę tylko i wyłącznie parametry domyślne plików.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

hmm......mam zainstalowany program "sunrise seven" i w nim kiedyś ustawiłem zmianę ekranu logowania(miał być inny obrazek) ale to nie zadziałało i wszystko uruchamiało się jak dawniej.Żadnego innego programu nie używałem do upiększania systemu itp.

 

Właśnie próbowałem odplić film z dysku zewnętrznego i okno które się otworzyło przestało działać,w górnym pasklu komunikat (program nieodpowiada) po jakiś dwóch minutach wszystko wraca do normy ale każda próba uruchumienia filmu powoduje ponownie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza

Temat nie został zdefiniowany jako wirusowy i przemieszczam do działu Windows 7 pod zmienioną nazwą. Nie wypowiedziałeś się tu na temat Avasta. A na koniec odinstaluj ComboFix w prawidłowy sposób, klawisz z flagą Windows + R i w Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\miki\Downloads\ComboFix.exe /uninstall

 

Użyłeś go niepotrzebnie, a jego diagnoza jest nieprawidłowa:

 

 

hmm......mam zainstalowany program "sunrise seven" i w nim kiedyś ustawiłem zmianę ekranu logowania(miał być inny obrazek) ale to nie zadziałało i wszystko uruchamiało się jak dawniej.Żadnego innego programu nie używałem do upiększania systemu itp.

 

No tak, a pytałam Cię przy explorer.exe:

 

Mam pytanie: czy na pewno nie prowadziłeś ingerencji ręcznie, np. tweaker do wymiany przycisku mapy bitowej Orb?

 

Ten "uszkodzony" explorer.exe to pochodna użycia jednej z opcji w Sunrise Seven, bo na dysku zostały utworzone szczególne pliki zapasowe modelu C:\Windows\explorer_.exe.Back.*, takie tworzy właśnie ten tweaker. Proszę, z mojej wirtualnej maszyny co się dzieje przy zmianie mapy bitowej Orb (i oczywiście narzędzie SFC wykrywa "uszkodzenie", bo plik jest zmodyfikowany):

 

sunrisesevenexplorer.th.png

 

W kwestii modyfikowanego aero.msstyles.mui: sądzę, że to też robota w/w. Jeśli chcesz przywrócić oryginalny plik stylu, to tu przesyłam: KLIK. Wymień plik C:\Windows\Resources\Themes\aero\pl-PL\aero.msstyles.mui moją kopią posługując się narzędziem Windows Se7en File Replacer. Po tym ponów sfc /scannow, już z poziomu Trybu normalnego, dla dowodu, że podmiana się wykonała.

 

Co do Sunrise Seven, uwaga: pod żadnym pozorem nie stosuj opcji czyszczenia FileRepository, tej opcji nie powinno w ogóle być w narzędziu (błędna procedura załączona). Po skasowaniu repozytorium sterowników zaczynają się poważne problemy z instalacją urządzeń np. nie można podpiąć nic z USB, będą błędy na temat niemożności instalacji sterownika, a naprawa jest niewdzięczna i wymaga rekonstrukcji całego skasowanego przez narzędzie folderu, co nie zawsze jest łatwe / działa.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Widzę, że on w kółko męczy tę reperację explorer.exe, nie wygląda to na wykonane wcale. Natomiast aero.msstyles.mui jeszcze gdzieś musi mieć wadliwą kopię w WinSxS. Podaj skany na kopie plików w systemie. Do SystemLook x64 wklej poniższy tekst, kliknij w Look i podaj wynikowy raport.

 

:filefind
explorer.exe
aero.msstyles.mui 

 

2. Pod kątem problemu narzedzia SFC: Przekopiuj na Pulpit cały katalog C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP kopię, shostuj np. na SpeedyShare.com i podaj tu link do paczki. Nie gwarantuję szybkiego przejrzenia materiału.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Widzę, że on w kółko męczy tę reperację explorer.exe, nie wygląda to na wykonane wcale. Natomiast aero.msstyles.mui jeszcze gdzieś musi mieć wadliwą kopię w WinSxS. Podaj skany na kopie plików w systemie.

 

Nie rozumiem powyższego polecenia,przepraszam ale komputery to totalnie nie moja dziedzina.Możesz mi tak bardziej łopatologicznie to wyłożyć???chyba że chodzi o raport z systemlook.

raport z systemlook w załącznikach.katalog postaram się uszykować w poniedziałeki dorzucić.

SystemLook.txt

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem powyższego polecenia

 

Tu tylko komentuję po prostu te częściowe wyniki sfc /scannow: pozoruje podmianę explorer.exe (ten wynik "repairing" cały czas powraca) oraz po podmianie aero.msstyles.mui sfc nadal zwraca komunikat o modyfikacji, tylko że zwrot jest krótszy o lokalizację, którą już poprawiłeś ręcznie (wnioski: jest w systemie jeszcze jedna niepoprawna kopia). I po to tu był skan z SystemLook, tworzący listę wystąpień tych plików.

 

Do przeprowadzenia ręczna wymiana plików za pomocą Windows Se7en File Replacer w następujących miejscach:

 

1. Plikiem:

 

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7601.21669_none_b0333b22a99da332\explorer.exe (poprawny)

 

Zamieniasz główny plik C:\Windows\explorer.exe (modyfikowany)

 

2. Plikiem:

 

C:\Windows\Resources\Themes\Aero\pl-PL\aero.msstyles.mui (poprawny, podmieniony)

 

Zamieniasz plik:

 

C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_pl-pl_97b4d3dcdece47d6\aero.msstyles.mui (modyfikowany)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam ponoewnie.A więc powyższe instrukcje zastosowałem i udało się w połowie.Tzn explorer.exe ok natomiast drugi plik zwrócił okienko z czerwonym kółkiem i krzyżykiem.Katalogu C:\Windows\Logs\CBS

nie mogę spakować ponieważ podczas pakowania wszystko się zawiesza.Wszelakie operacje wymagające większej wydajności zawieszają komputer.Wczoraj pół dnia nie mogłem korzytstac win7 ponieważ za każdym razem jak się uruchomił to się zawieszał i działał tylko kursor.Na ubuntu działa bez problemu ale mam ten system awaryjnie i nie znam tego systemu wcale.

 

A może tak by podmienić plik explorer.exe??jak by mi ktoś wysłał poprawny??

Nie wiem już co mam robić,chciałem reinstalować system ale nie mogę uruchomić partycji recovery(pewnie już jej nie posiadam)

 

Dzisiaj dodatkowo w dolnym prawym rogu wyskoczył mi komunikat iż moja wersja win7 jest nie oryginalna......ale to nie prawda.

ehh......komedia

Masz jeszcze jakieś pomysły??mogą byc drastyczne...

Odnośnik do komentarza
natomiast drugi plik zwrócił okienko z czerwonym kółkiem i krzyżykiem

 

Ten drugi plik C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-aero.resources_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_pl-pl_97b4d3dcdece47d6\aero.msstyles.mui wymień ręcznie, tylko wtedy musisz zresetować również ręcznie jego uprawnienia, by dało się go podstawić: KLIK.

 

 

Tzn explorer.exe ok (...) A może tak by podmienić plik explorer.exe??jak by mi ktoś wysłał poprawny??

 

Po co? W systemie jest poprawna kopia (dokładnie przeze mnie porównana przez sumę kontrolną = to właśnie ten plik u mnie jest) i tę kopię wskazałam do podmiany. Mówisz, że plik teraz podmieniłeś. I nie sądzę, by problem stanowił akurat explorer.exe, wyniki SFC nie są sprawdzone do końca, bo narzędzie się zacina na 30% i chcę w CBS.LOG sprawdzić na czym:

 

 

Katalogu C:\Windows\Logs\CBS

nie mogę spakować ponieważ podczas pakowania wszystko się zawiesza.

 

Czy na pewno katalog skopiowałeś na Pulpit (nie próbuj go pakować w obszarze lokalizacji oryginalnej C:\Windows\Logs)? Poza tym, skoro pakowanie katalogu wiesza system, wejdź w Tryb awaryjny Windows i spróbuj ponownie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hej Picasso.Jeszcze napiszę co zaobserwowałem i może pomoże nam to w dalszej naprawie.

Mianowicie chcąc odtworzyć jakiś film(formaty różne) podejmuję następujące kroki: dwuklik komputer-dwuklik dysk d - dwuklik katalog z filmami - dwuklik konkretny katalog z filmem - katalog się otwiera i w tym momencie zaczynają się schody,plik z filmem,ikona,ma kolor biały i nie przedstawia loga żadnego odtwarzacza itp,tak jakby zwykła biała karta.Stosując dwuklik lub prawy i odtwórz wszystko staje i pozostaje twardy reset.

Ale znalazłem sposób aby to ładnie ominąć,mianowicie robię tak: dwuklik na odtwarzaczu(próbowałem na dwóch),menu-otwórz plik-wskazuję na dysk d-katalog z filmami-film i wszystko gra jak należy,w takiej opcji ikony filmów mają normalny wygląd.

 

Może to pomoże jakoś w szukaniu problemów ;-)

 

Pozdrawiam i wesołych świąt

 

kurcze wywaliło cały system ;-( już nic nie działa mi w windowsie.Wszystko się zawiesza na amen a działa tylko tryb awaryjny.Teraz operuję na linuxie ale potrzebuję windowsa.

Czy jeśli użyję funkcji recovery "naprawa windowsa" to usunie mi wszystko z dysku??czy tylko naprawi??

Odnośnik do komentarza
Mianowicie chcąc odtworzyć jakiś film(formaty różne) podejmuję następujące kroki: dwuklik komputer-dwuklik dysk d - dwuklik katalog z filmami - dwuklik konkretny katalog z filmem - katalog się otwiera i w tym momencie zaczynają się schody,plik z filmem,ikona,ma kolor biały i nie przedstawia loga żadnego odtwarzacza itp,tak jakby zwykła biała karta.Stosując dwuklik lub prawy i odtwórz wszystko staje i pozostaje twardy reset.

 

To sugeruje jedno z dwóch:

 

1. Problem kodeków. Na Twojej liście zainstalowanych widnieją pozycje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"x64 Components_is1" = x64 Components v2.9.1

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{7BE15435-2D3E-4B58-867F-9C75BED0208C}" = QuickTime

"{8C0CAA7A-3272-4991-A808-2C7559DE3409}" = Win7codecs

"RealAlt_is1" = Real Alternative 2.0.1

 

Spróbuj odinstalować wszystkie kodeki z systemu.

 

2. Problem rozszerzeń powłoki. Pobierz ShellExView x64, w programie posortuj wg producenta, zaznacz z wciśniętym CTRL wszystkie różowe (czyli niedomyślne rozszerzenia) i wyłącz. Zresetuj system dla zatwierdzenia zmian.

 

Kroki w punktach 1 i 2 wykonuj po kolei przedzielając restartami, by było jasnym czy któraś z operacji ma pozytywne skutki.

 

 

kurcze wywaliło cały system ;-( już nic nie działa mi w windowsie.Wszystko się zawiesza na amen a działa tylko tryb awaryjny.Teraz operuję na linuxie ale potrzebuję windowsa.

Czy jeśli użyję funkcji recovery "naprawa windowsa" to usunie mi wszystko z dysku??czy tylko naprawi??

 

Skoro działa Tryb awaryjny, to ja się jednak skłaniam do testowej całkowitej deinstalacji Avasta, by sprawdzić czy coś tu nie miesza. Był zdefektowany, robiłeś jego naprawę, ale nie całkowitą deinstalację.

 

Co to za funkcja "Recovery", gdzie ją widzisz?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem usunąć z systemu wszystkie pliki z rozszeżeniem *.ax (podobno to kodeki) ale się nie da..........

Odinstalowałem revounistalerem wszystkie odtwarzacze i pliki z nimi powiązane.

Problem występuje nadal.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

punkt 2,pobrałem ShellExView x64,,zrobiłem jak kazałaś,restart.

problem występuje nadal

--------------------------------------------------------------------------------------------------

usunąłem avasta,skorzystałem z avast unistal utility

 

problem występuje nadal.

 

 

Dzisiaj rano mogłem uruchomić system i do tej pory sie uruchamia normalnie i działa ale tylko do czasu gdy próbuję otworzyć katalog w którym jest jakiś film,i dzieje się to tylko na dysku D. Na C nie mam jak sprawdzić bo filmów tam żadnych nie posiadam.Podpięty dodatkowy dysk też działa bez problemu.

Ale po powyższych operacjach jest pewna poprawa.Mianowicie po odczekaniu jakiegoś czasu folder się otwiera,ale przed tym obraz zachodzi jakby "mgłą" i na górnym pasku komunikat (program nieodpowiada).Po jakimś czasie folder się otwiera.

ogólnie system wygląda teraz jak windows 98.

 

Co to za funkcja "Recovery", gdzie ją widzisz?

 

Jak się system uruchamiał wstukałem f8 i wyskoczyło narzędzie do naprawiania myślałem że to recovery.Naprawa się nie powiodła.

Odnośnik do komentarza

Gdy nikt jeszcze nie odpisał, zamiast tworzyć X postów w serii stosuje się opcję Edytuj. Posty łączę.

 

 

Dzisiaj rano mogłem uruchomić system i do tej pory sie uruchamia normalnie i działa ale tylko do czasu gdy próbuję otworzyć katalog w którym jest jakiś film,i dzieje się to tylko na dysku D. Na C nie mam jak sprawdzić bo filmów tam żadnych nie posiadam.Podpięty dodatkowy dysk też działa bez problemu.

 

Mówię: odinstaluj wszystkie kodeki. Na razie mówisz tylko o usunięciu:

 

Odinstalowałem revounistalerem wszystkie odtwarzacze i pliki z nimi powiązane.

 

A to nie jest deinstalacja i prawidłowa metoda usuwania kodeków:

 

Próbowałem usunąć z systemu wszystkie pliki z rozszeżeniem *.ax (podobno to kodeki) ale się nie da..........

 

Zakreśliłam we wcześniejszym poście dokładnie pozycje widoczne na liście zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"x64 Components_is1" = x64 Components v2.9.1

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{7BE15435-2D3E-4B58-867F-9C75BED0208C}" = QuickTime

"{8C0CAA7A-3272-4991-A808-2C7559DE3409}" = Win7codecs

"RealAlt_is1" = Real Alternative 2.0.1

 

Masz odinstalować wszystkie te paczki z poziomu Panelu sterowania a nie ręcznie rżnąć pliki z dysku. Tylko wtedy, gdy nie będzie się dało odinstalować, robi się usuwanie ręczne, które na dodatek nie polega na usuwaniu plików na żywca (pliki muszą zostać w pierwszej kolejności wyrejestrowane z systemu). Jeśli do tego dojdzie, to dopiero wtedy otrzymasz instrukcje prawidłowego ręcznego usunięcia kodeków.

 

 

ogólnie system wygląda teraz jak windows 98.

 

Czy Ty na pewno prawidłowo zamieniłeś plik aero.msstyles.mui?

 

 

Jak się system uruchamiał wstukałem f8 i wyskoczyło narzędzie do naprawiania myślałem że to recovery.Naprawa się nie powiodła.

 

Pod F8 jest WinRE.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Eh Picasso......ja naprawdę się nie znam na komputerach.Chciałem dobrze i wyszło jak zawsze ;-( nie mam pojęcia jak odinstalować kodeki i próbuję robić tak jak mi karzesz,ale dla Ciebie to wszystko jest proste a dla mnie odkryciem była komenda win+r........

 

Te pozycje które podałaś do usunięcia

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"x64 Components_is1" = x64 Components v2.9.1

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{7BE15435-2D3E-4B58-867F-9C75BED0208C}" = QuickTime

"{8C0CAA7A-3272-4991-A808-2C7559DE3409}" = Win7codecs

"RealAlt_is1" = Real Alternative 2.0.1

to znalazłem w rejestrze i usunąłem(zrugaj mnie znowu). Potem próbowałem usunąć z panelu sterowania dodaj usuń programy ale tam znalazłem tylko win7codecs i nie można tego odinstalować(jest tylko opcja napraw).

 

plik aero.msstyles.mui podmieniłem poprawinie...

Odnośnik do komentarza
nie mam pojęcia jak odinstalować kodeki i próbuję robić tak jak mi karzesz,ale dla Ciebie to wszystko jest proste a dla mnie odkryciem była komenda win+r........

 

Problem w tym, że Ty dośpiewujesz treść. Otrzymałeś banalne instrukcje, słowo "odinstaluj" i podane nazwy programów. I nic więcej.

 

 

to znalazłem w rejestrze i usunąłem(zrugaj mnie znowu).Porem próbowałem usunąć z panelu sterowania dodaj usuń programy ale tam znalazłem tylko win7codecs i nie można tego odinstalować(jest tylko opcja napraw).

 

Mówiłam wyraźnie:

 

Masz odinstalować wszystkie te paczki z poziomu Panelu sterowania a nie ręcznie rżnąć pliki z dysku. Tylko wtedy, gdy nie będzie się dało odinstalować, robi się usuwanie ręczne, które na dodatek nie polega na usuwaniu plików na żywca (pliki muszą zostać w pierwszej kolejności wyrejestrowane z systemu). Jeśli do tego dojdzie, to dopiero wtedy otrzymasz instrukcje prawidłowego ręcznego usunięcia kodeków.

 

Miałeś tylko i wyłącznie wejść do Panelu sterowania > Odinstaluj program > na liście wyszukać 4 pozycje (x64 Components v2.9.1 + QuickTime + Win7codecs + Real Alternative 2.0.1) i za pomocą przycisków odinstalować w naturalny dla systemu sposób, a jeśli czegoś by się nie dało, to zawiadomić mnie, bym dobrała metodę ręczną. Co zaś Ty przeprowadziłeś? Jakieś podejrzane usuwanie w rejestrze i nie wątpię, że nie była to żadna deinstalacja tylko co najwyżej usuwanie klucza deinstalacyjnego (co powoduje tylko brak pozycji w Panelu sterowania, kodeki nadal zainstalowane). I być może ta akcja ma skutek, że widzisz tylko jedną pozycję, bo sam odciąłeś drogę do deinstalacji reszty przez Panel:

 

Potem próbowałem usunąć z panelu sterowania dodaj usuń programy ale tam znalazłem tylko win7codecs i nie można tego odinstalować(jest tylko opcja napraw).

 

Wygeneruj raport za pomocą narzędzia Codec Tweak Tool przy udziale opcji "Generate log".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odpalając dzisiaj laptopa nie miałem dzwięku oraz nie mogłem uruchomić internetu.Wyskakiwał że jakieś usługi są wyłączone,więc je włączyłem poprzez cervices.msc. Ja tych usług sam nie wyłączałem.

 

Dopiero w poprzednim poście napisałaś mi jak zrobić odinstalowanie i gdyby tak było w pierwszym to bym zrozumiał ;-)

Nie krzycz już na mnie proszę,wiem że jestem nic nie warty,rodzice mi na każdym kroku o tym przypominają..........żona.........nawet dzieci........

klcp_codec_log.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

visser

 

Dzisiaj rano mogłem uruchomić system i do tej pory sie uruchamia normalnie i działa ale tylko do czasu gdy próbuję otworzyć katalog w którym jest jakiś film,i dzieje się to tylko na dysku D.

 

win7codecs i nie można tego odinstalować(jest tylko opcja napraw).

 

Dokończ sprawę pozornie odinstalowanych kodeków, które niewątpliwie nadal są w systemie i to nie tylko jako wpis na liście usuwania. Na początek spróbuj odblokować deinstalację win7codecs i zobaczymy czy to odinstaluje i kodeki, a nie tylko usunie wpis z listy zainstalowanych.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{8C0CAA7A-3272-4991-A808-2C7559DE3409}]
"NoModify"=dword:00000000
"NoRemove"=dword:00000000

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > z prawokliku Scal

 

2. Przejdź do Panelu sterowania i sprawdź czy pozycję Win7codecs można odinstalować w normalny sposób. Poza tym, czy na pewno odinstalowałeś x64 Components v2.9.1? Te dwie pozycje należą do kodeków Shark. Zresetuj system.

 

3. Wygeneruj nowy log z narzędzia Codec Tweak Tool.

 

Jeśli w nim nadal będą widoczne zarejestrowane kodeki z tej paczki, trzeba będzie ręcznie wyrejestrować wszystko i podam jak.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzękuję Wam za pomoc, lecz już kurcze mój laptop poszedł do komputerowego nieba ;-)

Podłączyłem do niego bezpośrednio 24v i się wszystko spaliło ;-(

 

Teraz mam drugiego z nowym systemem więc jeszcze bezproblemowy ;-)

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc i proszę o zamknięcie tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...