Skocz do zawartości

VaultDweller

Użytkownicy
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Wyłączanie nagłe systemu zazwyczaj jest spowodowane wadliwym/padającym zasilaczem, przegrzaniem się lub zbliżającym się padem płyty głównej(sprawdź kondensatory).
  2. Możesz zainstalować program MSI Afterburner, tam możesz stworzyć wykres prędkości do temperatury GPU. Do procesora jest raczej optymalnie jeżeli to boksowy i tam bym nic nie zmieniał, jedynie coś w stylu deklarowana temperatura ustaw jak najniżej, w razie potrzeby sam zacznie kręcić się szybciej.
  3. Czym regulujesz głośność? Jaka karta dźwiękowa?
  4. Aktywne okno eksploratora jest zawsze na wierzchu chyba, że jakaś aplikacja ma wymuszoną opcję "zawsze na wierzchu" coś jak menadżer zadań lub jakieś inne aplikacje. Dla okien w eksploratorze można doinstalować takie małe menu http://www.abstractpath.com/powermenu/ w którym jest do ustawienia parę dodatkowych opcji takich jak "allways on top", przeźroczystość.
  5. Mam podobnie tyle, że po instalacji z RC10 na 10 z update, IE znika całkowicie.
  6. Możesz jeszcze sprawdzić czy zrobiła się kopia rejestru w folderze system32/config/regback i próbować nią zastąpić obecny rejestr ale robiąc gdzieś kopie tego niedziałającego.
  7. Jest tam trochę starszych logów https://skydrive.liv...AKAz1SlQiKGZuS4 Jakie typy plików można wysyłać przez menadżera gdyż co bym nie wybrał to nie mam uprawnień? Może warto dodać adnotacje jakie pliki są dozwolone w menu dodawania, chyba że po jakimś czasie się uzyskuje "moc urzędową" dodawania wszystkiego :>
  8. Sprawdziłbym pamięć ram przez jakąś godzinkę czy dwie np, memtestem. Odpal też system na czysto i sprawdź czy dalej się zawiesza po jakimś czasie.
  9. Spróbuj dostosować folder jako elementy ogólne. Właściwości->dostosowanie
  10. Prędzej za mało :> Jeżeli nie korzystasz z kompozycji W7 to możesz wyłączyć usługę sesji menadżera okien pulpitu (wyłączy dwm.exe). Masz tak mało ramu czy aż tak powyłączane inne usługi?
  11. Z góry przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Problem obszedłem przywracając pliki rejestru z folderu config/regback, był około tygodnia do tyłu ale udało się przywrócić go do życia. Prawdę mówiać na własną ręke zmieniłem nazwy tych plików od V-PC (nie wiem czy to zablokowało przed ładowaniem czy by przyspożyło kolejnego problemu) ale nic z tego nie wynikło. Po załadowaniu rejestru SOFTWARE pod "registry editore PE" zauważyłem ogromnie wybrakowaną ilość wpisów co mogło by wskazywać na jakieś duże uszkodzenie rejestru(ten z regback był dużo bardziej wypełniony). Po przywróceniu rejestru zrobiłem sfc /verifyonly(wykazało duuużo problemów w logu) i potem /scannow po czym naprawiło masę błędów, które były zapewne spowodowane instalacją około 3-4 aktualizacji, nowego IE i nieoczekiwanym przywróceniem rejestru sprzed paru dni(mam logi osobno do tego). Dziękuje za informacje na temat tych punktów przywracania oraz zeroacces. Drugi system miał być szybkim sposobem na diagnoze i naprawe w wyniku wypadku, a przyczynił się do pogorszenia sytuacji... Czyli wyłączenie przywracania w XP, dysku z W7 także usunie punkty z owego systemu tak? Proszę o ocene działań poczynionionych właśnie "na własną rękę" oraz informację czy mam się czegoś obawiać w związku z tym powrotem do przeszłości rejestru. Czy mogę bez obaw instalować aktualizacje, które już czekają w kolejce?
  12. Hej! Kilka dni temu po instalacji paru aktualizacji (IE10 z rc na ten oficjalny, jakaś poprawka z dx11, później tryb xp mode oraz virtual pc- możliwy winowajca) system następnego dnia rano się nie uruchomił ukazując błąd z tytułu tematu (the initial session process or system process terminated unexpectedly with a status of 0x000000(jakieś 2 inne kody)). Co ciekawe dzień wcześniej przeszedł wiele restartów i jedyny problem jaki miał to z zainstalowaniem virtual pc po instalacji xp-mode, mianowicie wycofywało poprzednie zmiany i teoretycznie nic nie powinno być uszkodzone. Czytałem poprzednie tematy o tym błędzie lecz niestety nie udało mi się przywrócić go do życia. Na 1 dysku mam 3 partycje (W7, XP, magazyn), po próbie przywracania systemu(po paru minutach informacja o niemożności przywrócenia) jakimś cudem zniknęły punkty przywracania z W7(prawdopodobnie przez to, że w systemie XP ten dysk ma wyłączone punkty przywracania :/ ), ostatnia znana konfiguracja także nie przynosi rezultatu. Narzędzie do naprawy nie jest w stanie naprawić problemu ale raportuje, że to może być instalacja jakiegoś sterownika lub aktualizacji. -Komenda sfc /scannow z przełącznikami na obraz offline zwraca błąd niemożności wykonania skanowania bez podania jakiś specjalnych przyczyn.(partycja zarezerwowana przez system nie jest widoczna w narzędziu naprawy) -dism zwraca nieznaną komende /cleanum-image -w winsx brak pliku pending.xml jest tylko reboot.xml Przygotowałem parę logów z systemu (niepokoi mnie to zeroacces w logu frst) nie mogłem wysłać jako załącznik więc daje link do pobrania: https://skydrive.liv...ALobpGtBXxNed9I plik z logami zawiera : FRST.txt 64 bitowy, ntbtlog.txt, cbs.log, windowsupdate.log, ie10_main.log Edit: Jeżeli nikt nie ma pomysłu to niech piszę od nowa po kolei co sprawdzać.
  13. Jeżeli posiadasz 2 dyski to na pierwszej partycji drugiego dysku też możesz utworzyć jakiś mniejszy plik SWAP, zawsze powinno to odciążyć pierwszy dysk.
  14. Podziałaj na systemie bez poszczególnych sterowników, zacznij od karty graficznej potem chipset. Sprawdź dziennik zdarzeń czy nie sypie jakimiś błedami, w menadżerze urządzeń zaznacz opcje żeby było widać wszystkie urządzenia i sprawdź czy przy którymś nie ma pytajnika albo znaczka uwagi.
  15. Jeżeli używałeś sunrise seven i pomimo przywrócenia modyfikowanych plików dalej coś się dzieje, to spróbuj utworzyć nowy profil w systemie i sprawdź wtedy działanie systemu. Wydaje Mi się, że warto było by też zerknąć do podglądu zdarzeń w narzędziach administracyjnych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...