Skocz do zawartości

Wolny internet, wieszanie się systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z laptopem Asus F5 SL.

Podczas przeglądania internetu i graniu w gry przeglądarkowe, bardzo wolno otwierają się strony, trzeba długo czekać aż się strona załaduje, odświeży,przewinie. Co jakiś czas występuje całkowite zawieszenie sie systemu (nic nie można zrobić, komputer nie reaguje na myszkę, klawiaturę, nie da się uruchomić menedżera zadań). Muszę resetować komputer przyciskiem włączania.

Przy otwartym oknie przeglądarki i otwartym jakimkolwiek folderze, przy przesuwaniu tego folderu po ekranie występuje efekt jak załączniku (Bez tytułu.jpg) (nie wiem jak to nazwać)

Trzeba też długo czekać na reakcję po kliknięciu w ikonę START i jego zawartość.

 

W załączniku dodaje logi.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Leszek.

OTL.Txt

Extras.Txt

post-2276-0-10650900-1333119702_thumb.jpg

Edytowane przez picasso
Usuwam zbędne raporty, ograniczając do zestawu wykazującego infekcję, a także wątki które już są w dziale sprzętowym //picasso
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Są tu składniki sugerujące infekcję:

 

O2 - BHO: (HelloWorldBHO Class) - {4224271D-4751-463A-AD82-D94B7AD8EAFA} - C:\Windows\System32\wvUnKaYO.dll (TODO: )

 

[2012-03-15 15:12:24 | 000,124,928 | ---- | C] (TODO: ) -- C:\Windows\System32\wvUnKaYO.dll

[2012-03-15 15:12:08 | 000,124,928 | ---- | C] (TODO: ) -- C:\Windows\System32\awTKdCtR.dll

[2012-03-15 15:11:18 | 000,124,928 | ---- | C] (TODO: ) -- C:\Windows\System32\opnkLeCt.dll

 

Dorzuć log z GMER oraz nowe logi z OTL zrobione z bieżącej chwili, gdyż dużo czasu upłynęło od ostatnich.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę nic więcej poza tym co zakreśliłam. Przejdźmy do usunięcia tych obiektów i zobaczymy jakie to będzie mieć wyniki.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O2 - BHO: (HelloWorldBHO Class) - {4224271D-4751-463A-AD82-D94B7AD8EAFA} - C:\Windows\System32\wvUnKaYO.dll (TODO: )
[2012-03-15 15:12:08 | 000,124,928 | ---- | C] (TODO: ) -- C:\Windows\System32\awTKdCtR.dll
[2012-03-15 15:11:18 | 000,124,928 | ---- | C] (TODO: ) -- C:\Windows\System32\opnkLeCt.dll
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

2. Przeskanuj system za pomocą Kaspersky Virus Removal Tool. W konfiguracji skanera zaznacz wszystkie sekcje. Skan będzie długotrwały.

 

3. Przezentujesz: log z wynikami przetwarzania skryptu z punktu 1, raport z Kasperskiego (tylko wyniki typu infekcyjnego, inne mnie nie interesują) oraz wykonany na końcu nowy log z OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie wypowiadasz się nic na temat czy miało to jakiekolwiek odbicie w pracy systemu.

 

Bardzo Ciebie przepraszam, że nie napisałem czy coś się zmieniło w pracy komputera, ale musiałem poczekać na opinie właścicielki laptopa (mojej drógiej połówki). Wygląda na to, że system wrócił do normy. Bardzo, ale to bardzo dziękuję za Twoja pomoc jesteś niesamowita. Komputer nie zawiesza się, nie resetuje. Martwi mnie tylko temperatura karty graficznej 74 st.C i procesora po 71 st.C na każdym rdzeniu. (sprawdzone przy pomocy programu speedfan).

Mam jeszcze pytanie odnośnie RAM-u. Czy po dadaniu kolejnej kości 2GB pamięci RAM, mogą się pogorszyć "osiągi" komputera?

Odnośnik do komentarza

Dokończ sprawy porządkowe po infekcji:

 

1. Odinstaluj Kaspersky Virus Removal Tool. Być może to już nastąpiło, gdyż deinstalacja odbywa się poprzez zamknięcie okna.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie likwidujące z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Drobne aktualizacje do wykonania:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish

 

 

 

Martwi mnie tylko temperatura karty graficznej 74 st.C i procesora po 71 st.C na każdym rdzeniu. (sprawdzone przy pomocy programu speedfan).

 

To już problematyka do działu Hardware, wymagany inny zestaw danych / raportów. W razie potrzeby załóż tam nowy temat skoncentrowany na tych wątkach. Przeczytaj przyklejone co należy podawać.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie RAM-u. Czy po dadaniu kolejnej kości 2GB pamięci RAM, mogą się pogorszyć "osiągi" komputera?

 

To również pytanie do działu Hardware. Nieznana pełna specyfikacja sprzętowa, nie wiadomo co to za kość w rozumieniu jej parametrów i spójności z resztą kości.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kasperski odinstalowany już dawno, w OTL właśnie posprzątałem, foldery przywracania wyczysściłem, programy zaktualizowałem. Póki co wszystkie obiawy zniknęły. Bardzo dziękuję Ci za poświęcony czas i pomoc. Mam jeszcze jedną prośbę. Czy zechciałabyś zerknąć i pomóc mi jeszcze raz w tym temacie? -> http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1 . Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Edytowane przez picasso
Temat ukończony na poziomie infekcji. Zamykam. W kwestii drugiego tematu: nie wypowiadam się, jeśli nie wiem / nie mam pomysłu. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...