Skocz do zawartości

lesio

Użytkownicy
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lesio

  1. Chłodzenie dobrze dokręcone (mocniej się nie da, bo coś ukręcę). Pasta nałożona wg załączonej do niej instrukcji. Sterowniki najnowsze, aktualizacje na bierząco. Laptop jak był nowy to sie tak bardzo nie grzał, teraz ma około 3-4 lat i zaczęły się problemy. Zaraz sprawdzę czy nie da sie czegoś podgiąć. Wygląda na to, że konstrukcja jest taka sama, albo bardzo podobna. Zobaczę najpierw czy pogięcie coś da a jak nie to ponawiercam otwory w obudowie. Mam jeszcze pytanie odnośnie zawieszania się laptopa. Ostatnio znowu zaczął (nie reaguje na żadne klawisze i myszkę). Jedynie twardy reset pomaga.
  2. Linki naprawione: CPUID --> http://www2.zippyshare.com/v/15546971/file.html SIW --> http://www2.zippyshare.com/v/54459880/file.html Na pozostałe pytania odpowiem jutro, bo teraz się do pracy spieszę. Pozdrawiam Leszek
  3. Problem nadal aktualny.
  4. Pprawione linki: SIW --> http://www10.zippysh...49397/file.html CPUID --> http://www10.zippysh...80236/file.html Zapomniałem o jeszcze jednym problemie, a mianowicie przy otwartym oknie przeglądarki i otwartym jakimkolwiek folderze, przy przesuwaniu tego folderu po ekranie występuje efekt jak załączniku (Bez tytułu.jpg) (nie wiem jak to nazwać) HWiNFO32 --> http://www7.zippysha...17023/file.html Wiatrak zatarty nie jest (kręci się delikatnie bez oporów), ciekawi mnie co można źle zrobić przy czyszczeniu radiatora oraz wymianie pasty i gumki przewodzącej ciepło. Zakładka sensors z obciążeniem i bez w załączniku.
  5. Wiatm. Mam problem z laptopem Asus F5. Otóż laptop dosyć mocno grzeje sie od spodu z tyłu. Martwi mnie temperatura karty graficznej 74 st.C i procesora po 71 st.C na każdym rdzeniu. (sprawdzone przy pomocy programu speedfan). Układ chłodzenia był wyczyszczony i przemyty (radiator wodą, układy alkoholem izopropylowym) oraz przedmuchany sprężonym powietrzem i wymieniona została przy tym pasta i gumka przewodząca ciepło. Jakiś czas temu dodałem kolejne 2GB pamięci RAM, ale miałem wrażenie, że to dodanie pogorszyło "osiągi" komputera, w związku z czym usunąłem dodatkową kość RAM. Czy to możliwe, że po zwiększeniu RAM-u jest gorzej niż przed? Po czyszczeniu komputera z syfu ( http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1 )włożyłem ponownie drugą kość pamięci (łącznie 4GB RAM-u) i nie widzę różnicy w szybkości pracy komputera. Link do raportu z SIW --> http://speedy.sh/k6y...509-231800.html Link do raportu z CPU-Z --> http://speedy.sh/GCdPU/GOSIA-PC.html Jeśli potrzebne są jeszcze jakies logi to dajcie znać napewno je dołącze. Pozdrawiam Leszek.
  6. Kasperski odinstalowany już dawno, w OTL właśnie posprzątałem, foldery przywracania wyczysściłem, programy zaktualizowałem. Póki co wszystkie obiawy zniknęły. Bardzo dziękuję Ci za poświęcony czas i pomoc. Mam jeszcze jedną prośbę. Czy zechciałabyś zerknąć i pomóc mi jeszcze raz w tym temacie? -> http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1 . Byłbym niezmiernie wdzięczny.
  7. Bardzo Ciebie przepraszam, że nie napisałem czy coś się zmieniło w pracy komputera, ale musiałem poczekać na opinie właścicielki laptopa (mojej drógiej połówki). Wygląda na to, że system wrócił do normy. Bardzo, ale to bardzo dziękuję za Twoja pomoc jesteś niesamowita. Komputer nie zawiesza się, nie resetuje. Martwi mnie tylko temperatura karty graficznej 74 st.C i procesora po 71 st.C na każdym rdzeniu. (sprawdzone przy pomocy programu speedfan). Mam jeszcze pytanie odnośnie RAM-u. Czy po dadaniu kolejnej kości 2GB pamięci RAM, mogą się pogorszyć "osiągi" komputera?
  8. Skrypt wykonany, przeskanowane kasperskim, ale on nic nie znalazł poza dwoma błędami przetwarzania (nie wiem dlaczego wystąpiły te błędy na wszelki wypadek zapisałem raport z tymi błędami) OTL po wykonaniu skryptu.txt raport kaspersky.txt OTL.Txt
  9. Oto logi: PS: czy mógłbym cię też poprosić o dalszą pomoc w tym temacie: http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1 Gmer.txt OTL.Txt Extras.Txt
  10. Problem nadal jest aktualny. Proszę o jakieś wskazówki jak naprawić komputer. Dzisiaj MBAM wykrył rootkita 0akcess w kilku plikach w folderze system32. niby wszystko usunął ale może jest jeszcze jakiś inny program który mógłby to zweryfikować.
  11. Problem nadal jest aktualny. Proszę o jakieś wskazówki jak naprawić komputer.
  12. Teraz przy uruchamianiu komputera po zawieszeniu się i twardym resecie doszło jeszcze sprawdzanie spójności danych. Nie wiem o co tu chodzi. Wcześniej tego nie było. Nie bardzo wiem jakie logi dołączyć.
  13. Witam. Mam problem z laptopem Asus F5 SL. Podczas przeglądania internetu i graniu w gry przeglądarkowe, bardzo wolno otwierają się strony, trzeba długo czekać aż się strona załaduje, odświeży,przewinie. Co jakiś czas występuje całkowite zawieszenie sie systemu (nic nie można zrobić, komputer nie reaguje na myszkę, klawiaturę, nie da się uruchomić menedżera zadań). Muszę resetować komputer przyciskiem włączania. Przy otwartym oknie przeglądarki i otwartym jakimkolwiek folderze, przy przesuwaniu tego folderu po ekranie występuje efekt jak załączniku (Bez tytułu.jpg) (nie wiem jak to nazwać) Trzeba też długo czekać na reakcję po kliknięciu w ikonę START i jego zawartość. W załączniku dodaje logi. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Leszek. OTL.Txt Extras.Txt
  14. C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\atapi.sys C:\WINDOWS\system32\storprop.dll EDIT: We wszyskich kanałach podstawowych i pomocniczych w szczegółach sterownika są wymienione tylko te dwa pliki. EDIT 2: W końcu udało mi się zmienić PIO na DMA. Zaktualizowałem sterownik od Podstawowego kanału IDE tylko musiałem to zrobić z opcji "nie wyszukuj, wybirę sterownik do zainstalowania". Teraz jest ustawione na DMA. Wydaje się, że transfer wrócił do normy. Zastanawia mnie jedno. Chciałem sprawdzić dysk programem MHDD. Posługiwałem się instrukcją z tego tematu http://www.fixitpc.p...rukcja-obslugi/. Ściągnąłem plik iso. wypaliłem go na płycie, wszysko ładnie się uruchomiło tylko że program nie znalazł mojego dysku C. Znalazł inne dyski a tego nie. Wiem że program nie wykrywa dysków Slave. Przy uruchamianiu programu są 2 opcje wyboru bez wspacia i ze wsparciem SSCI czy jakoś tam. W obu przypadkach nie widzi mojego dysku. Sprawdzałem w BIOS-ie i dysk jest ustawiony jako master. W załączniku dodaje log z xpbootlog Mam też problem z drugim komputerem Laptop asus f5sl, ale opiszę go w dziale vista https://www.fixitpc.pl/topic/7817-wolny-internet-wieszanie-sie-systemu/page__fromsearch__1 EDIT 3: Pojawił się dziwny skrót na pasku ulubionych o nazwie "Sugerowane witryny", ale co go usunę to on sie pojawia sam z siebie i jak widac na załączonym obrazku pojawia się wielokrotnie zdarzało sie że nawet po było 6 zakładek. Po kliknięciu w zakładkę nic sie nie dzieje, żadna strona się nie otwiera (w załączniku fotka oraz logi z OTL) EDIT 4: Pobrałem dzisiaj najnowsze sterowniki do grafiki i podczas konfigurowania drugiego monitora w panelu sterowania NVIDIA pojawił się BSOD STOP: 0x1000008E (0xC0000005, 0xBF81BFE7, 0xB0AAB264, 0x00000000) Win32k.sys Address BF81BFE7 base at BF800000 DateStamp 4F2ba740 W załączniku sygnatura błędu. Niestety program Debugging Tools for Windows nie chciał się zainstalować. Przy próbie instalacji, po kliknięciu na ikonę programu kursor zmieniał wygląd na kursor z klepsydrą i nic się więcej nie działo. Przy okazji nie było też możliwości kliknięcia w jakąkolwiek ikonę na pulpicie. Jedyne co działało to ikona Start. Ściągnąłem alternatywny program BlueScreenView i w załącznikach zamieszczam to co pokazał program (zaznaczył na czerwono) xpbootlog3.txt OTL.Txt Extras.Txt BSOD.txt BSOD 1 BlueScreenView.txt BSOD 2 BlueScreenView.txt
  15. Właśnie jestem po ponownej próbie odinstalowania "Podstawowy kanał IDE" oraz restarcie. Niestety bez sukcesu. Ponownie taki sam BSOD.
  16. Odpiąłem DVD-ROM od dysku twardego, ale nie zmieniło to ustawień w menedżerze urządzeń. Nadal PIO
  17. Czyli mam go podłączyć na osobnej taśmie. Jak mam rozumieć "Wyizoluj napęd DVD-ROM przepinając go na Pomocniczy" gdzie mam to przepiąć?
  18. Odinstalowałem AdwCleaner. W załączniku obrazek z menedżera w widoku wg kolejności połączeń. Jest to kontroler od dysku C. Po odistalowaniu go i restarcie systemu pojawił się BSOD z informacją: STOP: 0x0000007B ( 0xB84C7524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000 ). Po resecie pojawia mi się ekran z wyborem metody uruchamiania systemu. 1. tryb awaryjny 2. tryb awaryjny z obsługą sieci 3. tryb awaryjny z wierszem poleceń 4. ostatnia znana dobra konfiguracja 5. uruchom system windows normalnie Wybór pozycji 5 skutkuje ponownym pojawieniem się BSOD. Jak wybiore 4 system się uruchamia (tak samo wolno jak się uruchamiał)
  19. Usunięte i poprawione zgodnie z instrukcją. Tweaker Vtune oraz Akamai NetSession Interface pousuwane 2. Błędy w Dzienniku zdarzeń: Drukarki Microsoft XPS Document Writer i PDF Writer usunięte. Usługa "Logowanie do sieci" ustawiona na Wyłączona. Usługi BsHelpCS i BsMobileCS nie wyłączałem i nie wiem dlaczego są wyłączone. Nie mam możliwości włączenia go. wyglada na to, że trzeba będzie przeinstalować program. Niestety powyższe akcje nie wpłynęły na poprawę kondycji systemu. Dodatkowo: CIS - został odinstalowany (kondycja bez zmian) Tryb awaryjny Windows oraz w stadium tzw. "czystego rozruchu" - może odrobinę szybciej się to wszystko uruchamia ale nieznacznie Co do degradacji szybkości transferu dysku z DMA do PIO - to w jednym podstawowym kanale IDE jest ustawione PIO i nie mogę nic z tym zrobić (w załączniku print screen) Log z AdwCleaner w załączniku Faktycznie, moje niedopatrzenie. Już naprawione (log w załączniku) Zrobiłem jeszcze chkdsk c: /f /r log w załączniku. Wieczorem 27.03 około 23 uruchomiłem chkdsk, system zakończył operację 28.03 przed 11 (prawie 12 godzin !!). Dysk systemowy C ma rozmiar 80GB nigdy wcześniej chkdsk nie pracował tak długo. Zazwyczja zajmowało mu to nie więcej jak 2 godz. AdwCleanerR1.txt xpbootlog.txt chkdsk.txt
  20. Witam. Mam problem z bardzo wolnym startem i działaniem systemu (pliki 1GB kopiuje z dysku na dysk prawie 20min). Wydaje mi się, że zaczęło się to po tym jak usunąłem wirusy zlalezione przez Malwarebytes' Anti-Malware (log w załączniku). Podczas kolejnego skanowania program nic już nie znalazł. Od tamtej pory system startuje ponad 796 sek. (log xpbootlog1 z boot log w załączniku). Po defragmentacji czas startu systemu zmniejszył się do 403 sek. (log xpbootlog z boot log w załączniku). Obowiązkowe logi z OTL w załączniku. Logi z autoruns przed defragmentacją (autoruns1) i po defragmentacji (autoruns). Defragmentację robiłem systemowym derfragmentatorwem dysku i przy pomocy programu Ashampoo HDD Control. EDIT: Dodatkowo dzisiaj jak chciałem sprawdzić aktualizacje systemu po kliknięciu na Windows Update wyświetliła mi się taka strona: http://support.micro....com/kb/2497281 sugerująca, że nie mam najnowszego SP3. Zgodnie ze wskazówkami podanymi na stronie system zgłasza mi posaiadanie dodatku SP3. Pobrałem i uruchomiłem Microsoft Fix It, ale to nie rozwiązało problemu. EDIT 2: Problem WU rozwiązany przy pomocy tego narzędzia "MicrosoftFixit.wu.LB.234256304493499895.2.1.Run.exe" Proszę o pomoc i wskazówki jak doprowadzić system do używalności. Jeśli potrzebne są jeszcze jakies logi to dajcie znać napewno je dołącze. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam leszek. mbam-log-2012-03-19 (17-14-36).txt mbam-log-2012-03-19 (17-18-02).txt xpbootlog1.txt OTL.Txt Extras.Txt AutoRuns1.txt AutoRuns.txt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...