Skocz do zawartości

Wolne uruchamianie, spowolnione działanie, uciekający lub znikający kursor


malutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problemy z laptopem, często mi się zawiesza ostatnio, długo włącza, aktualizacje nie chcą się zainstalować, znika kursor na kilkanaście sekund lub sam się przemieszcza. Nie wiem o co może chodzić, przedstawiam logi. Z góry dziękuję za pomoc... Pozdrawiam

 

OTL:

http://wklej.org/id/719654/

http://wklej.org/id/719651/

 

GMER:

http://wklej.org/id/719669/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System 64-bit = GMER nie działa poprawnie na tych platformach. W OTL nie widać nic szczególnego, poza resztkami sponsoringowych pasków / wyszukiwarek. Na razie to zostawiam, bo nie powinno to mieć znaczenia dla problemów głównych:

 

 

mam problemy z laptopem, często mi się zawiesza ostatnio, długo włącza, (...) znika kursor na kilkanaście sekund lub sam się przemieszcza.

 

Na początek sprawdź czy problemu nie tworzy Avast. Widzę, że był instalowany niedawno.

 

 

aktualizacje nie chcą się zainstalować

 

Na czym to polega, jakie błędy widzisz? Podaj te dane oraz więcej konkretów:

 

1. Log z "Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK.

 

2. Pełny CBS.LOG. Przekopiuj folder C:\Windows\Logs\CBS na Pulpit.

 

3. Pełne Dzienniki zdarzeń. Przekopiuj folder C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs na Pulpit.

 

Log z punktu 1 wklej wprost do posta. Materiały z punktów 2+3 zapakuj do ZIP, shostuj np. na SpeedyShare i podaj tu link do tego. Analiza tego potrwa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Avast działa poprawie w sumie. Nie wiem czy to jego wina.

 

Nie chodzi o to czy on działa poprawnie tylko o to, że może mieć wpływ na spowolnienie systemu. Na próbę go odinstaluj i sprawdź czy to ma jakieś skutki.

 

 

1. Jak mam to zrobić

 

Przecież wszystko jest tam opisane. Cytuję:

 

Microsoft udostępnia specjalną aplikację naprawczą Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu / System Update Readiness tool, opisaną w KB947821. Narzędzie weryfikuje integralność wyżej wymienionych zasobów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości podejmuje próbę korekcji.

 

1. Narzędzie jest kolportowane metodą Windows Update. Jeśli automatyczne Windows Update nie działa lub nie oferuje tego narzędzia, zastępczo można pobrać pliki do procesu ręcznego z dysku. W artykule są wszystkie linki dla Vista / 2008 / 7. Od razu podaję strony do wersji z lutego 2012:

 

[buttons=http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=20858]Narzędzie dla Windows 7 64-bit[/buttons]

 

 

2. Pobrany plik należy uruchomić. Odbywająca się w tle "instalacja" nie jest prawdziwym instalowaniem poprawki, lecz jednorazowym mechanizmem skanowania sprawdzającym niespójności. W Menedżerze procesów pojawi się tymczasowa seria: checksur.exe, checksurlauncher.exe, checksurpackage.exe. Przewidywany czas procesu to do 15 minut, aczkolwiek czas może się znacznie wydłużyć (na moim systemie ponad 2 godziny). Pas postępu nie jest aktualizowany i może ulec zamrożeniu w określonym punkcie (np. przy 60%), co jest spodziewanym zachowaniem i nie należy anulować działania, czekając cierpliwie do finałowego komunikatu "Instalacja zakończona".

 

checksur.png

 

3. Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu wynikowo tworzy pliki Dziennika w następujących lokalizacjach:

 

folder_mini.gif %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.log (Bieżący log. Przy ponawianiu skanów zawartość jest zastępowana najnowszym wynikiem.)

folder_mini.gif %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.persist.log (Historia skanowania, log budowany przyrostowo)

 

Do posta przeklejasz zawartość pliku C:\Windows\Logs\CBS\CheckSUR.log.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...