Skocz do zawartości

Samoczynny restart komputera


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatniego czasu mam parę problemów z swoim komputerem mianowicie Samoczynnie się wyłącza i przez jakiś okres nie mogę go uruchomić dopiero po paru minutach gdy wyłączę i włączę zasilacz po naciśnięciu reset komputer się uruchamia . To może być wina zasilacza napięć bądz temperatur ale ostatnio mam temp Gpu 75 stopni a pamiętam czasy gdy miał 90 i się nie wyłączał oczywiście chłodzę go domowym wentylatorem i temp spada do 45 stopni. Dodam że kiedyś przez przypadek w tym zasilaczy przełączyłem z 220 v na to drugie i znajomy elektryk go naprawiał i działa puki co .

 

50794236.jpg

 

 

 

 

Kolejna Sprawa są to problemy z Java oraz Adobe Flash nie chcą sie włączać znaczy niby google chrome ma wbudowany flash ale i tak gdy wchodzę an strony pyta czy uruchomić zezwalam i nic . Java również zaskakuje za 10 razem np przy włączaniu gry dodam że aktualizowana java.

Ostatnią kwestią jest sprawdzenie wirusów i niepotrzebnych plików ponieważ podczas skanowania przez Gmer i Root Repeal przy jednym był Crash Blue error a drugim błędy ale mam log i Dump w razie czego za to udało mi się zrobić log trzecim program ale to wszystko będzie w logach dodam że wyłączyłem sterowniki i robiłem w trybie awaryjnym .

http://wklej.to/FPBWh < Root Error

 

 

 

http://wklej.to/2pLlO < malware tutaj czysty skan .

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Samoczynnie się wyłącza i przez jakiś okres nie mogę go uruchomić dopiero po paru minutach gdy wyłączę i włączę zasilacz po naciśnięciu reset komputer się uruchamia . To może być wina zasilacza napięć bądz temperatur

 

Temat przenoszę. Sprawy sprzętowe do działu Hardware, a dane wymagane działem to: KLIK.

 

O HDD Regenerator (widzę zainstalowany), dlaczego nie jest tu polecany: KLIK. Do solidnej diagnostyki używa się np. MHDD.

 

 

Kolejna Sprawa są to problemy z Java oraz Adobe Flash nie chcą sie włączać znaczy niby google chrome ma wbudowany flash ale i tak gdy wchodzę an strony pyta czy uruchomić zezwalam i nic . Java również zaskakuje za 10 razem np przy włączaniu gry dodam że aktualizowana java.

 

Zacznij od aktualizacji całej przeglądarki (deinstalacja + usunięcie folderów Google z dysku + instalacja najnowszej). W logu widać ścieżkę przestarzałej wersji:

 

========== Chrome ==========

 

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\gcswf32.dll

CHR - plugin: Chrome PDF Viewer (Enabled) = C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\pdf.dll

CHR - plugin: Chrome NaCl (Disabled) = C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\ppGoogleNaClPluginChrome.dll

CHR - plugin: Google Gears 0.5.33.0 (Enabled) = C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\gears.dll

 

========== Modules (No Company Name) ==========

 

MOD - [2011-05-06 20:21:40 | 000,327,224 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\ppGoogleNaClPluginChrome.dll

MOD - [2011-05-06 20:21:38 | 004,125,752 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\pdf.dll

MOD - [2011-05-06 20:20:18 | 000,496,184 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\libglesv2.dll

MOD - [2011-05-06 20:20:17 | 000,106,040 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\libegl.dll

MOD - [2011-05-06 20:20:06 | 000,102,472 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\avutil-50.dll

MOD - [2011-05-06 20:20:04 | 000,194,632 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\avformat-52.dll

MOD - [2011-05-06 20:20:03 | 001,823,304 | ---- | M] () -- C:\Users\Rafal\AppData\Local\Google\Chrome\Application\11.0.696.65\avcodec-52.dll

 

Aktualna wersja Google Chrome to sporo wyżej, czyli 17.0.963.79.

 

 

Ostatnią kwestią jest sprawdzenie wirusów i niepotrzebnych plików ponieważ podczas skanowania przez Gmer i Root Repeal przy jednym był Crash Blue error a drugim błędy

 

Temat nie ma kwalifikacji na pobyt w dziale diagnostyki infekcji, wirusów nie szukaj, BSOD przy uruchamianiu narzędzi diagnostyki rootkit nic nie oznacza. Do korekty tylko drobnostki:

 

1. Odinstaluj QuickStores-Toolbar. Pozostały w wyszukiwarkach IE "dostawca qooqlle" zejdzie po edycji rejestru, otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
"DisplayName"="@ieframe.dll,-12512"
@="Bing"
"URL"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&FORM=IE8SRC"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
"Version"=dword:00000001
"KnownProvidersUpgradeTime"=hex:16,c8,26,b3,c9,96,cc,01
"DownloadRetries"=dword:00000000
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
"DisplayName"="Bing"
@="Live Search"
"URL"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&src=IE-SearchBox&FORM=IE8SRC"
"TopResultURLFallback"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&src=ie9tr"
"SuggestionsURLFallback"="http://api.bing.com/qsml.aspx?query={searchTerms}&maxwidth={ie:maxWidth}&rowheight={ie:rowHeight}&sectionHeight={ie:sectionHeight}&FORM=IE8SSC&market={language}"
"FaviconURLFallback"="http://www.bing.com/favicon.ico"
"FaviconPath"="C:\\Users\\Rafal\\AppData\\LocalLow\\Microsoft\\Internet Explorer\\Services\\search_{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}.ico"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > z prawokliku Scal

 

 

2. A co do tego co Ci kiedyś mówiłam, że system przedstawia się nieprawidłowo jako "SP3":

 

Windows Vista Home Premium Edition Service Pack 3 (Version = 6.0.6002) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

 

Prawdopodobnie historia podobna do: KLIK. Czyli należy skorygować wartość CSDVersion na zgodną ze stanem faktycznym Service Pack (widać w nagłówku 6.0.6002 = Vista SP2):

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows]

"CSDVersion"=dword:00000200

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ok dziękuje picasso jak zwykle można na tobie polegać :)

Ok tak więc podaje resztę info na temat komputera ale skoro to nie wina wirusów zapewne przegrzewa się GPU lub zasilacz bo jak wspominałem kiedyś przełączyłem z 220 v na tą drugą opcje i znajomy elektryk naprawił . Dodam zasilacz to szajs ale działa 3 lata hehe :)

Zasilacz Xilence 500 w

 

http://wklej.to/Qdn9Z < HWiNFO32

procekj.jpg

 

 

Jeżeli będzie potrzeby smart dysk też mogę później dodać , to chyba na tyle .

Odnośnik do komentarza

Raz że szajs to jeszcze był naprawiany. Męczysz PC takim zasilaczem ;)

 

Skoro masz znajomego elektryka to pożysz miernik i zmierz napięcia.

Pamięci przetestuj Memtest86+

Pokaż SMART. HDTune / CrystalDiskInfo.

Te 75stopni na GPU to w spoczynku? Przy jakiej temp się komp restartuje?

Można przetestować grafikę Furmarkiem a cpu OCCT ale najpierw spr zasilacz.

Odnośnik do komentarza
75 stoponi w spoczynku
nie możesz wymienić chłodzenia na tej grafice?

Zasilacz nie dość, że naprawiany to na linii 12V ma zaledwie 240W, przy tym dość prądożernym procku to bardzo niewiele,

jest jakiś program do sprawdzania ramu bez bootowania

przy tym zasilaczu w testy czegokolwiek raczej bym się nie bawił.

 

W speedfana nie wierzę, wklej kompletnego screen'a z sensors z HWiNFO.

Odnośnik do komentarza
komputer mi piszczy
no piszczy bo słabe jest też chłodzenie procka, widać po OCCT, ledwo 50sek a temperatura procka dochodzi do 75 st. przy OCCT zapewne też się wyłączy, graniczna maksymalna dla SLACR to 71 st. Słowem masz ogólny i spory problem z chłodzeniem newralgicznych podzespołów. Domowy wiatrak nie na wiele się tu zda.
Odnośnik do komentarza

Cóż wypada zacytować w takim razie jedno zdanie z linkowanego arta: "....Zamiast pisać w komentarzu, że nie jesteś nauczycielem języka polskiego (lub jak piszesz forum j. polskiego), pomyśl, że pisząc to, pogrążasz się jeszcze bardziej."

 

Co do tego piszczenia faktycznie masz rację - nie pamiętam ale na gigusiach tak jest, na mojej zaś płycie komp się wyłącza ( funkcja "shutdown temperature").

Odnośnik do komentarza

piszesz, że piszczy, a sprawdź no w biosie ustawienia zabezpieczenia czyli jak jest ustawione to: "CPU Warning Temperature" pewnie jest w stanie "disabled" prawda?

 

Tak wyłączony , ale na razie nie chce ustawiać bo by mi się wyłączał cały czas Pc. Dodam zdjęcie wnętrza , jeżeli chodzi o Gpu wiem że producent karty zaleca w niej chłodzenie tak aby wiatrak był z przodu i z tyłu komputera ale ja wmontowałem tam tylko jeden wentylatorek i na dodatek jeszcze nie podłączyłem . Jeżeli chodzi o piszczenie to tylko gdy włączam grę Minecraft ona ciągnie dużo ram i Cpu no ale przy teście OCCT nic nie piszczało tak więc nie wiem .

 

 

zdjcie0366f.jpg[/img]

 

 

 

Dodam również że chyba w złych warunkach robiłem Test z OCCT i postanowiłem od nowa teraz zrobić owe testy i wszystko dać aktualne.

 

cpujh.jpg[/img]

27070633.jpg[/img]

http://speedy.sh/KmQB4/2012-03-16.rar < OCCT Test

http://wklej.to/A7htx < Hwinfo

 

 

To chyba tyle z mojej strony ciekawe co teraz wyniknie z podanych danych :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

gruby - co tu dużo gadać,

 

1. grafika - pasywnie chłodzona i wszystko jasne

2. proc - masz stockowy radiator procka ale czy to jest wersja z miedzianym rdzeniem? (na zdjęciu nie widać nawet który to, wysoki czy niski), reasumując na pewno jedno czyli na grafie do wymiany, a drugi najlepiej też.

 

EDIT

 

Komp zakupiony w markecie. :P Mocny procek do badziewnej reszty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...