Skocz do zawartości

Długie wczytywanie systemu po wyborze użytkownika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch/trzech dni mam pewien problem z systemem. Mianowicie chodzi tu o długi start systemu po wyborze użytkownika. Po owym wyborze pojawia mi się tapeta i nic poza nią, dopiero po ok. minucie/dwóch pojawia się pasek zadań, potem ikony, potem dopiero wczytuje się AV i inne rzeczy typu sieć bezprzewodowa. Nie robiłem ostatnio nic co odbiegało by od tego, co normalnie robię, więc mnie to dziwi.

 

Tutaj logi:

 

Otl.txt: http://wklej.org/id/702913/

Extras.txt: http://wklej.org/id/702914/

GMER: http://wklej.org/id/702915/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows XP. Z raportów nic nie wynika, a śladów infekcji brak. Tylko wyczyść sobie drobne odpadki sponsoringowe Ask za pomocą AdwCleaner z opcji Delete. To akcja poziomu kosmetycznego i nie będzie mieć wpływu na ustąpienie usterki zasadniczej.

 

 

Od dwóch/trzech dni mam pewien problem z systemem. Mianowicie chodzi tu o długi start systemu po wyborze użytkownika. Po owym wyborze pojawia mi się tapeta i nic poza nią, dopiero po ok. minucie/dwóch pojawia się pasek zadań, potem ikony, potem dopiero wczytuje się AV i inne rzeczy typu sieć bezprzewodowa.

 

Do sprawdzenia:

 

1. Zachowanie startu po wyrzuceniu antywirusa Avast. Jeżeli brak rezultatów:

 

2. Zachowanie systemu w stadium tzw. czystego rozruchu: KB310353.

 

3. Z najnowszych błędów ewentualnie zwraca uwagę ten odnoszący się do Usługi inteligentnego transferu w tle:

 

Error - 2012-03-05 16:19:46 | Computer Name = TOMEK | Source = DCOM | ID = 10005

Description = Model DCOM odebrał błąd "%1058" podczas próby uruchomienia usługi

BITS z argumentami "" w celu uruchomienia serwera: {4991D34B-80A1-4291-83B6-3328366B9097}

 

Błąd sugeruje, że usługa jest wyłączona. Start > Uruchom > services.msc, na liście wyszukaj usługę, z dwukliku wejdź do Właściwości i Typ startowy ustaw na "Ręczny".

 

 

 

PS. I nie wysyłaj mi PW zwracających uwagę na temat. Ja to całkowicie ignoruję. Odpowiadam w temacie tylko wtedy, gdy spełnione są te dwa warunki równocześnie: mam czas i siły + mam coś do powiedzenia. PW nie pomoże, nie przyśpieszy sprawy i nie spowoduje, że wezmę się za temat, za który w normalnych okolicznościach i tak bym się nie zabrała.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Po wyrzuceniu Avasta tak samo.

2. Podczas czystego rozruchu wszystko w porządku.

3. Nie wiem skąd ten błąd, ta usługa jest ustawiona na "Ręczny".

 

Na wszelki wypadek zrobiłem nowe logi z OTL, w razie, gdyby coś się wgrało gdy przez te kilka minut nie było Avasta.

 

OTL.txt: http://wklej.org/id/703880/

Extras.txt: http://wklej.org/id/703881/

Jeszcze log z AdwCleanera: http://wklej.org/id/703882/

Odnośnik do komentarza
2. Podczas czystego rozruchu wszystko w porządku.

 

To teraz wykonaj proces cofania, włączając partiami (grupami wg producenta) + restart, aż wychwycisz który wpis tworzy problem.

 

 

3. Nie wiem skąd ten błąd, ta usługa jest ustawiona na "Ręczny".

 

Czy usługa reaguje prawidłowo na przycisk uruchomienia?

 

 

.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Czy usługa reaguje prawidłowo na przycisk uruchomienia?

 

Tak, wszystko w porządku, bez żadnych błędów.

 

To teraz wykonaj proces cofania, włączając partiami (grupami wg producenta) + restart, aż wychwycisz który wpis tworzy problem.

 

Nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy podczas sprawdzania co powoduje problem mam mieć zaznaczone "uruchamianie normalne" czy "uruchamianie selektywne"? Jeżeli selektywne to powyłączane mają być te elementy które były wyłączone podczas czystego rozruchu?

Próbowałem podczas uruchamiania normalnego, ale co restart to usługa była zaptaszkowana po restarcie, przed restartem nie była.

Odnośnik do komentarza
Nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy podczas sprawdzania co powoduje problem mam mieć zaznaczone "uruchamianie normalne" czy "uruchamianie selektywne"? Jeżeli selektywne to powyłączane mają być te elementy które były wyłączone podczas czystego rozruchu?

 

W karcie Uruchamianie oraz Usługi masz zacząć ptaszkować grupami (nie wszystkie na raz, na tym polega tu teraz diagnostyka wsteczna) wpisy tego samego producenta + restart, i tak powtarzasz rundy aż wyłowisz obiekt, który po włączeniu tworzy problem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

:ph34r: Darnovc

 

pojawia mi się tapeta i nic poza nią, dopiero po ok. minucie/dwóch pojawia się pasek zadań, potem ikony, potem dopiero wczytuje się AV i inne rzeczy typu sieć bezprzewodowa

Na początek:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters - 2

1. Zmień parametr Prefetch na 2 i restart.

2. Po uruchomieniu usuń wszystko co znajduje się w katalogu Prefetch i restart.

3. Po uruchomieniu sprawdż katalog Prefetch (odczekaj do momentu kiedy pojawi się jakiś plik).

4. Jeśli się pojawi wykonaj taką czynność:

Start / Uruchom / wpisz polecenie Rundll32.exe advapi32.dll , ProcessIdleTasks

5. Poczekaj spokojnie - (System operacyjny na podstawie informacji zawartych w katalogu Prefetch tworzy w okreslonym miejscu na dysku twardym specjalny obszar pamięci podręcznej).

6. Owocem Twojej cierpliwości jest utworzenie pliku Layout.ini w którym znajdują się pliki ładowane do pamięci podręcznej podczas startu Windows.

7. Zainstaluj PerfectDisk (wersja Trial) i wykonaj defragmentację:

  • defragmentacja podczas startu systemu - wszystkie partycje ff14f479df24080cm.jpg
  • defragmentacja partycji systemowej

8. Po tych operacjach możesz odinstalować PerfectDisk-a i używać do czyszczenia i defragmentacji systemu produktów firmy Piriform .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...