Skocz do zawartości

WLAN nie chce się połączyć


Diomedes

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem, zachęcony dobrymi wspomnieniami z używania wersji 2000, Windows Server 2008 32 bit (Standard) z zamiarem przetestowania kilku rozwiązań (wszystko legalne- system z konta "studenckiego"). Ale nic z tego- nie mogę za żadne skarby połączyć się z siecią bezprzewodową (trasownik Thomson U-TWG870; nie włączono filtrowania MAC).

Sieć pokazuje się pod prawidłową nazwą, sygnał jest dobry, kiedy wciskam "Połącz" otrzymuję komunikat: "System nie może nawiązać połączenia z siecią <nazwa_sieci>". Wciśnięcie "Diagnozuj problem" nie daje nic.

Proszę o jakieś wskazówki (mało diabła nie zjadłem, przy włączaniu obsługi WiFi- jednak ten system trochę bardziej się różni od Win 2000). Z góry dziękuję.

 

Załączam logi:

NetLog:

net-log.txt

 

Autoruns:

AutoRuns.txt

 

OTL (+extras)

OTL.Txt Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Karta bezprzewodowej sieci LAN PoˆĄczenie sieci bezprzewodowej:

 

Stan no˜nika . . . . . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony

Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia :

Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8187 Wireless 802.11g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter #2

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-15-AF-5B-F0-11

DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak

 

To mi wygląda na bezprzewodówkę na USB a jeśli tak to sytuacja mi wygląda jakby ktoś wyjął kartę z portu i podłączył poźniej pod inny port. (stąd indeks #2 -indeks ten też jest widoczny w menadżerze urządzeń) .Wyjjmij tę kartę i podłącz pod pierwotny port albo odinstaluj sterowniki do karty i zainstaluj je jeszcze raz.Prawidłowo podłączona karta nie powinna mieć indeksów w menadzerze urządzeń

Odnośnik do komentarza

USB ? Rzeczywiście, osobliwa sprawa, nie zwróciłem wcześniej uwagi, ale karta nie wydaje się być usuwalna- siedzi gdzieś w czeluściach komputera, bez dostępu z zewnątrz (i nikt jej nie ruszał).

NIe wiem czemu zainstalowało ją z indeksem, ale usunięcie urządzenia pomogło. Przepraszam, że nie pomyślałem o tym wcześniej. Dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

USB ? Rzeczywiście, osobliwa sprawa, nie zwróciłem wcześniej uwagi, ale karta nie wydaje się być usuwalna- siedzi gdzieś w czeluściach komputera, bez dostępu z zewnątrz (i nikt jej nie ruszał).

Eh to dlatego że wewnątrz pudła było wewnetrzne USB - istnieją nie tylko USB zewnętrzne ale wewnętrzne do których nie masz dostępu też...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...