Skocz do zawartości

Zamrażanie dysków


Nella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Swój system miałam zainstalowany jakieś 3 lata temu, lecz od pewnego czasu bardzo spowolnił niektóre operacje

Podczas odpalenia katalogu z obrazkami zawieszał się na kilka minut, nawet tak, ze potrzeba było zrobić restart

Zawieszenie powtarzało się tak często, nawet podczas odpalenie Total Commander, gdzie katalogi otwierały się w identyczny sposób

Kiedy sytuacja pogarszała się i po każdym odpaleniu na nowym systemie pokazywało się już nawet na samym początku niebieski ekran gdzie następowało sprawdzanie plików z opisem - Jeden z dysków wymaga sprawdzanie spójności danych CHKDSK ..itd..

Sprawdzany był dysk C jeden raz n a następnie partycje D, H i J

Posiadam dwa dyski podzielone na partycje

Sprawdzanie spójności danych odbywało się za każdym razem łączenia komputera. Za każdym razem czekałam cierpliwie aż skanowanie się skończy - nigdy nie przerywałam

Zdecydowałam się na format

Zrobiłam szybki format

Po zainstalowaniu od nowa systemu wszystko wróciło do poprzedniej uciążliwej sytuacji, czyli zawieszenie katalogów, oraz niebieski ekran - dziś mija tydzień

Pomyślałam, że popełniłam błąd decydując i się na szybki format, więc po dwóch dniach zaś zrobiłam format systemu na dysku C, lecz tym razem już normalnie, czyli nie na szybki

Niestety wszystko wróciło do poprzedniego stanu

Czasem podczas takiego zamrożenia terkocze mi w skrzynce

Czasem coś trzeszczy a innym razem słychać tokowanie, jakby szukał płyty w nagrywarce

Ale kiedy ukazuje mi się taki komunikat to dyski zaczynają znikać i konieczny wtedy restart, lub dłuższy odpoczynek.

Podczas zapisywania pliku z JPG na PNG zapisuje mi się pól obrazka

Kiedy odpuszcza .... wszystkie ułożone ikony na pulpicie zmieniają miejsce i układają się według porządku w pionie

Od czasu do czasu ..do kolejnego restartu - podczas usuwania z kosza mam komunikat - w załączniku

Wyczyściłam skrzynkę, przedmuchałam sprężonym powietrzem odkurzyłam wszyściutko

Wiatraki działają

Temperatura z 19 podnosi się do 39 w ciągu paru minut

Jestem otwarta na wszelką pomoc

Mogę podać namiary na gadu oraz wejście przez Team Viwer

Nie jestem już młodą osóbką i być może nie podołam w udzielanych poradach, proszę więc o wyrozumiałość. Nie wszystkie nazwy komputerowe pojmuje

Jak tu czytam o wymyślnej terminologii to aż strach się bać odpowiedzi - czy będę w stanie odnaleźć dane polecenie i dany program

Nie mogłam tu na forum znaleźć i pobrać programu OTL ..chyba oślepłam

Wyszukiwarką na traxter znalazłam OTLPEStd i wysyłam wgląd, bo nie wiem co dalej - pisało że to program > OTL

Nie mniej poświęciłam dzisiaj całą nockę i znalazłam na hotfix.pl > OTL

Gdzie avast też zaszalał i pokazał mi odpowiedni komunikat

Zrobiłam logi według opisu Picasso, oraz porobiłam kilka screnów - przepraszam że w załączniku, na wklej.org paczka w rarze nie weszła ..a może też oślepłam

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Do pobrania

http://www.mediafire.com/?dtbmtlxaxq3gn36

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@Nella

Raportowałem ten temat do działu Hardware.

Z Twojego linka i danych w OTL wynika podstawowy problem.

Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń (Komputer - PPM - Właściwości - i chyba Menadżer Urządzeń - nie pamiętam dokładnie) oraz z zarządzania dyskami - (Panel sterowania - Narzędzia Administracyjne)

Po pokazaniu obrazków działania poniżej. Obrazki wklej na www.wklej.org.

Zacznij od instalacji SP3 do XP + wszystkie poprawki po instalacji SP3.

Zaktualizuj IE do wersji IE8 (tak być musi niezależnie od wykorzystywanej przeglądarki).

Odnośnik do komentarza

wieslaw531, alo kolezanka posze

Kiedy sytuacja pogarszała się i po każdym odpaleniu na nowym systemie pokazywało się już nawet na samym początku niebieski ekran gdzie następowało sprawdzanie plików z opisem - Jeden z dysków wymaga sprawdzanie spójności danych CHKDSK ..itd..

Sprawdzany był dysk C jeden raz n a następnie partycje D, H i J

Sprawdzanie spójności danych odbywało się za każdym razem łączenia komputera. Za każdym razem czekałam cierpliwie aż skanowanie się skończy - nigdy nie przerywałam

Pomyślałam, że popełniłam błąd decydując i się na szybki format, więc po dwóch dniach zaś zrobiłam format systemu na dysku C, lecz tym razem już normalnie, czyli nie na szybki

Niestety wszystko wróciło do poprzedniego stanu

Czasem podczas takiego zamrożenia terkocze mi w skrzynce

Czasem coś trzeszczy a innym razem słychać tokowanie, jakby szukał płyty w nagrywarce

Ale kiedy ukazuje mi się taki komunikat to dyski zaczynają znikać i konieczny wtedy restart, lub dłuższy odpoczynek.

Kierunek pomocy wydaje mi sie nastepujacy;

- dane techniczne wszystkich podzespolow, ale na nie startujacym systemie to problem spisz zatem oznaczenia plyty glownej, dyskow, oraz zasilacza

- sprawdzenie polaczen dyskow z plyta - PATA / SATA ?

- sprawdzenie polaczen z zasilaczem czyli kabli

- test dyskow czyli na poczatek SMART przynajmniej

Tu troche info jak co odnalesc; jesli wiedzialas to przepraszam http://imageshack.us/photo/my-images/535/wnetrzepc.jpg/

Po ustaleniu tych danych powiemy co robic dalej, oczywiscie jesli moderator nie znajdzie innych przyczyn problemow.

Odnośnik do komentarza

MarekB

Wiem, że tu jest problem Hard (głównie). Dlatego poprosiłem o minimum danych na początek.

Tam widać masakrę na dyskach. Nie wiadomo co jesy czym. Stąd prośba o obrazek.

A poniważ Pani pisze, że nie jest nastolatką i nie wszystkie sformułowania są dala Niej jasne to trzeba delikatnie. Dziadek to rozumie.

 

@Nella

Tak jak pisałem wyżej. Pokaż obrazki a dalsze działania później.

Odnośnik do komentarza

Tak już Wiesiu skarbie ..ramole się do Ciebie w pierwszej kolejności :)

Ociupinkę mi zeszło bo błyskotliwość u mnie już nie tak jak to było na przedwojennej uczelni :cheer:

 

Zrzut z Menadżera i zarządzanie dyskami poszedł jak masełko

Serwice Pack3, chyba sam się zaktualizował bo mam ustawione Konfigurowanie aktualizacji automatycznych, więc moja winda XP Home sama się aktualizuje, nawet po restarcie

Gorzej jest z zainstalowaniem IE 8

Zapisałam instalke - odpaliłam program i samoistny restart

Tak było 4-krotnie

Za 5 -tym razem dałam uruchom bez zapisywania …niby cos się zapisywało i kolejny restart komputera

No nie idzie i już, a mam wersje 6, hmm..może trza po kolei czyli najpierw zainstalować wersje 7 a potem 8 ?

 

Wiesiu na Wklej.org pokazuje mi ze jestem spamerem i za chiny nie umiem zapodać tam żadnego pliku-co trza nacisnąć aby wczytać ?

 

 

Wstawiam linki i wybacz :wub:

http://img21.otofotk...nie-dyskami.JPG

 

http://img21.otofotk...adzer-zadan.JPG

 

http://img21.otofotk...ki/uq832_SP.JPG

 

http://img21.otofotk...43_Serwice3.JPG

 

 

A teraz poczytam co tu napisane od Mareczka do mnie

Odnośnik do komentarza

Czy po instalacji SP3 aktualizowałaś wszystkie dodatkowe poprawki? Myślę, że nie. A to powinnaś teraz zrobić aby nie komplikować problemu.

 

Po tym fakcie:

Teraz pobierasz Crystal Disk Info KLIK i pokazujesz obrazki SMART dla obu dysków.

Nastepnie pobierasz HWINFO i pokazujesz dwa obrazki: System Summary oraz Sensors (tak aby było widać napięcia i temperatury).

 

EDYTA

 

Mój błąd. Obrazki na www.wstaw.org Przepraszam popieprzyło mi się.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Widzę że temat się rozwinął.

 

powtórzę z MarkiemB. Taśmy i dyski do sprawdzenia. Koniecznie. Moim zdaniem tu leży głowna przyczyna o czym mówi dziennik zdarzeń. Aż się prosi o diagnostykę MHDD i sprawdzenie w jakich trybach pracują dyski.

http://www.fixitpc.p...o-skanu/unread/

 

[ System Events ]
Error - 2012-03-02 17:02:53 | Computer Name = XX | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\D.

Error - 2012-03-02 17:03:48 | Computer Name = XX | Source = atapi | ID = 262159
Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort3 nie jest jeszcze przygotowane do dostępu.

Error - 2012-03-02 17:03:48 | Computer Name = XX | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\D.

Error - 2012-03-02 17:07:16 | Computer Name = XX | Source = atapi | ID = 262153
Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort3 nie odpowiedziało w ramach ustalonego
limitu czasu.

 

Service Pack 3 zdążył mi się doinstalować jak już porobiłam screny, czyli dokończył się - dziś w nocy na chwilkę przed aktualizacją

 

Nic sie nie pobrało bo nie mogło sie pobrać. Obecnie masz SP2.

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation
Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)
Locale: 00000415 | Country: Polska | Language: PLK | Date Format: yyyy-MM-dd

Odnośnik do komentarza
Wiesiu, ja myśle, że aktualizacja nic nie zmieni

Tego nie jestem pewien. A dodatkowo SMART powinien pokazać wstępne problemy.

Potem MHDD, memtest i inne takie włącznie ze sprawdzaniem kabli, zasilacza itp.

Tylko myślę, że skoro Nella pisze o swojej niedoskonałości (kompy) to róbmy porady z zachowaniem kolejności działań. Nie wszystko na raz.

Ja nie twierdzę, że moje porady są najlepsze. Pomagajmy wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Tylko myślę, że skoro Nella pisze o swojej niedoskonałości (kompy) to róbmy porady z zachowaniem kolejności działań. Nie wszystko na raz.

Ja nie twierdzę, że moje porady są najlepsze. Pomagajmy wspólnie.

Ależ oczywiście. Nic na temat twoich porad nie powiedziałem.

Uważam, że Nelka ma świetnych doradców i jeszcze jeden Belfegorek nie jest tu potrzebny. :)

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być źle zrozumianym ale ten wpis:

Tylko myślę, że skoro Nella pisze o swojej niedoskonałości (kompy) to róbmy porady z zachowaniem kolejności działań. Nie wszystko na raz.

Ja nie twierdzę, że moje porady są najlepsze. Pomagajmy wspólnie.

absolutnie nie dotyczył tylko @Belfegora. Wydaje mi się, że tak można było to odebrać. Szczególnie to: Pomagajmy wspólnie. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza

No wiec tak

Pomimo, że Awast teraz ma opcje wyłączenia się całkowicie (nawet po restarcie ta opcja jest aktywna) to i tak musiałam go odinstalować

Weszłam w stan awaryjny. SP3 nadal nie dało się zainstalować bo otrzymałam taki komunikat

http://img21.otofotk.../jc22_admin.jpg

 

Belfegor - dzięki za radę

 

Więc weszłam w Aktualizacje automatyczne i ustawiłam na równą godzinę, która zbliżała się za 4 minuty

Jak można było przewidzieć nastąpiła aktualizacja ..sporo jej było, bo restartował się kilkakrotnie

W między czasie udało mi się doinstalować nowszą wersje przeglądarki IE do wersji 8 ..ufff..

 

http://img21.otofotk...zki/ve600_8.JPG

 

Tak długo mi zeszło bo aktualizacja pojawiała się za aktualizacją

 

http://img21.otofotk.../bo89_aktua.JPG

 

Co teraz zauważyłam ..

Restart w szybkim tempie.

Kompik odpala się błyskawicznie …ale ..

Obecnie zamiast niebieskiego ekranu z napisem - Sprawdzanie spójności danych ..mam czarny ekran,który trwa od 1 min do 1.5 min.

Pojawia się logo windusia i muzyczka plum … plum > tu czarny ekran ....potem - ZAPRASZAMY

 

Terkotanie i zamrażanie nie minęło, tak warczy, że mam wrażenie iż mój kompiczek spali się żywcem :(

Zaraz zabieram się za dalsze instrukcje - zamontuje Crystal Disk Info i HWINFO

 

Wiesławie, myślę, że tu jest zachowany porządek - każdy z panów stara się podpowiedzieć i każdy sugeruje co innego, a myśleć głośno wielce wskazane ..nie nerwujsia, ja jestem Ci bardzo posłuszna bo w Ciebie wierzę

Staram się wszystko po kolei robić jakie mam wskazówki i cieszy mnie fakt, że sporo osób chce mi tu pomóc, bo wiele się naczytałam jak traktuje się nieudolnie pytających

 

Karolek i co z tego testera wywnioskowałeś ?

 

Dzięki Mareczkowi za fotkę na taśmy i dyski …postaram się tam zakukać jutro

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...