Skocz do zawartości

Zamrażanie dysków


Nella

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zwracalem uwage, ze robimy (wskazujemy do zrobienia) wiecej niz potrzeba i do tego wszystko na raz. Gdzie sie spieszycie, a potem takie komentarze

Pstrykaj w momentach gdzie pojawiają się UNC, Warning, itp. Zapisuj te momenty - % skanu i problemy.

Przypomnij sobie co miałaś na tym dysku (partycjach oznaczonych jako dyski w TC). Możesz dużo stracić.

Ale generalnie myśl o nowym dysku.

Nie martw się to nie jest test DESTRUKCYJNY.

Dobranoc.

wieslaw531 to nic osobistego do Ciebie, ale czy to jest destrukcyjne przy takich problemach dysku czy nie, nikt z nas nie wie.

 

Post 94 pisalem (pomyliwszy sie z botowaniem i dzieki za zwrocenie uwagi)

Jak juz uporasz sie z wypaleniem botowalnej plyty z MHDD to robisz co nastepuje;

- podpinasz pod SATA1 dysk 500GB i tylko ten, 320GB odstawiasz na polke

- ustawiasz kontroler SATA Configuration jako - Compatible, a Conigure SATA as - IDE tak jak na tym filmie

 

nastepnie botowanie na ten 500GB dysk i DVD odpalasz system.

- wybierasz nr2 w oknie MHDD i enter

- film dalej pokazuje jak wybrac dysk - naciskasz nr 1 na klawiaturze i enter, jesli dysk jest widoczny pod Nr1

- naciskasz F8 i robisz zdjecie SMART (pierwsz czesc i potem spacja i druga czesc danych do fotografi)

- nastepnie Shift+F3 nastepnie ponownie nr1 jesli (naciskasz nr 1 na klawiaturze, jesli dysk jest widoczny pod Nr1)

- tu dajesz sobie przerwe (nic nie wylaczasz) i wklejasz na lapka zdjecia SMART na forum - ocenimy czy nalezy zgrac dane przed nastepna operacja

- jak dostaniesz zielone swiatlo

- F4 i sprawdzasz czy wszystkie parametrt w oknie sa na OFF nic nie przestawiasz innego i ponownie F4 - rozpocznie sie skanowanie. Po zakonczeniu wklejasz zdjecie wyniku i czekasz na opinie.

 

Napisalem to przed skanowaniem nie bez powodu. Jestem na siebie zly, ze nie drazylem tematu dalej. Teraz tylko zywie nadzieje, ze pokierujecie poczynaniami dalej z rozwaga.

Czy mozesz stracic dane ? Wszystko jest mozliwe i nie ma zadnej gwarancji odzyskania danych bo ten dysk oceniony po innym SMART -cie juz na poczatku tematu kazalem Ci odpiac od komputera. SMART wykonany przez MHDD mogl pokazac dokladniejsze wyniki.

Najgorsze co mozesz teraz zrobic to proba naprawy tego dysku.

Dodatkowo

ustawiasz kontroler SATA Configuration jako - Compatible
nie przestawilas tej opcji.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, masz racje MareczkuB

 

ustawiasz kontroler SATA Configuration jako - Compatible, a Conigure SATA as - IDE tak jak na tym filmie

 

Oglądałam kilkakrotnie filmik .. ale emocje i sprężenie aby coś nie popsuć jednak zrobiło swoje, za co Ciebie bardzo przepraszam

 

Wyszły jeszcze inne problemy techniczne z komputerami, aparatem cyfrowym i z Internetem .. jakby wszystko sprzysięgło się u mnie na NIE .

Dziś dokończyłam skanowanie, ale jutro mogę wszytko powtórzyć od nowa ..nie umieram i nie spieszno mi, a raczej zależy mi aby dograć kompika na cacy.

 

Wstawię kilka fotek za chwile ze skanowania

 

 

http://img21.otofotk...8_Schowek01.jpg

 

http://img21.otofotk...7_Schowek01.jpg

 

http://img21.otofotk...55_PICT0023.jpg

 

http://img21.otofotk...63_PICT0021.jpg

 

 

Atu już po podłączeniu wszytko jak ma być

 

http://img21.otofotk...i/bo256_356.jpg

 

 

 

Jak na złość uratowały się z mojego aparatu tylko te sztuki .. w miarę normalne

Odnośnik do komentarza

Nie, niczego nie powtarzaj; om..g :) ta pomylka niczego juz nie zmieni.

- wersja optymistyczna; podpinasz ten dysk jako dodatkowy na SATA2, a ten z systemem na SATA1. Odpalasz system (nie istotne czy muli czy nie) i jesli mamy szczescie to zgrywasz dane na ten z 320GB ile wlezie i reszte na nosnik zewnetrzny.

- wersja pesymistyczna; bedzie problem z przegraniem danych. Jesli tak sie zdarzy to nic nie skanuj i nie kombinuj. Pomyslimy.

Za nic nie przepraszaj :) - pomagamy tu wszyscy "spolecznie" i z wolnej woli. Czasem sie mylimy - my lub "uzyszkodnicy" to ludzka rzecz ^_^ .

Odnośnik do komentarza

MareczkuB, tak oczywiście, przeczytałam ..posłuchałam się i podpięłam dwa dyski tak jak napisane

Podmieniłam z powrotem na dysk z systemem do Sata1

Wszystkie partycje ukazały się jak na dłoni...na dodatek nic nie muli i nic się nie zawiesza

 

Postaram się jak najszybciej poprzenosić moje dane i mam pytanko

Jak długo ten zapasowy może wytrzymać?

Rozumiem, że w sytuacji jak padnie to poprostu nic się nie wyświetli ?

Odnośnik do komentarza

Nie ma pewnosci czy zasilacz nie powodowal (powoduje dalej) problemow. Brak sterownikow Chpsetu (byl). BIOS w wersji prawdopodobnie BETA (byl). To wszysko razem lub czesciowo lub z osobna bylo problemem. Dysk 500GB mogl padac nie zaleznie od wymienionych czynnikow.

Zorganizuj jakis nosnik jesli danych jest duzo i czym predzej przegrywaj. Pasc moze w kazdej chwili. Zalecenia? Uzywaj tego PC jak najmniej do momentu zabezpieczenia danych.

Odnośnik do komentarza

[ciach]

 

Na dzień dzisiejszy przenoszę ze swoich dysków ( wszystkich ) swoje ważne i najwartościowsze dane i zabezpieczam gdzie się da....więc pracy mam na kilka dni i modle się aby w tym czasie nic mi nie przepadło

 

Muzykę przenoszę na chomika i w związku z tym mam pytanko kochani wizjonerzy

Czy żywotność chomika jest przewidziany na najbliższe pięciolecie ? i czy warto tam coskoliwk przechowywać - ten serwer to niby zapasowy dysk dla użytkowników ?

 

Co dalej ...

acha ...

 

Podczas usuwania śmieci z kosza mam ten sam problem, który istniał poprzednio

Ten monit powtarza się dwukrotnie

 

http://img21.otofotk...i/tx321_rty.JPG

 

Coś mi mówi ze RECYCLER ma związek z koszem i wstawiam fotkę

Jakie mam pliki na C a jakie na każdym następnym

 

http://img21.otofotk...i/og619_rec.JPG

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i posyłam ciepłe buziaki w stronę dobry ludzików :wub: :cheer: :)

Edytowane przez picasso
"Konflikty" powycinane. Ciach = treści odpowiednie na PW //picasso
Odnośnik do komentarza

Do tematu;

- jak skonczysz zgrywanie to mozesz w warunkach domowych wyzerowac ten dysk 500GB

- czy to uleczy twardziela?

- nie ma zadnej gwarancji, ale i tak masz tyle wolnych sektorow i bad-ow, ze nie znasz dnia ani godziny

- zerowanie po czym natychmiast remapowanie po czym sprawdzenie powierzchni

- wybor oczywiscie nalezy do Ciebie

- jak sie zdecydujesz napiszemy krok po kroku

Edytowane przez picasso
Konsekwentnie, ciach na epitety, trzymać się tylko tematu. //picasso
Odnośnik do komentarza

Widzę że cięcia jak w budżecie

Moje podziękowanie wcięło :blink:

 

Mareczku powiedz tak z ręką na sercu, czy sam byś ratował to co widzisz u mnie..czy jest sens ?

Czy raczej zdecydować się na nówkę

Zauważyłam, że im więcej danych usuwam z zapasowego dysku to już częściej zaczyna mi się zawieszać kompik

 

Jestem na etapie szukania dobrego zasilacza

Edytowane przez Nella
"Budżetowe cięcia", bo do tejże treści odnosił się następca, którego post wyleciał. //picasso
Odnośnik do komentarza

Zasilacz; temat rzeka. Osobiscie moge polecic tylko nowy np. http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/432160

Nie kupuje z Allegro nic uzywanego, taki psychiczny uraz. Oczywiscie sa uzywki po 50, 60, 70 zloty. Wybor ogromny. Twoja decyzja. Niczego nie sugeruje.

Dysk mozna zerowac - pisalem o tym, ale osobiscie szukalbym jakiegos na miejsce tego 500GB. Szanse, ze bedzie pracowal sa marne, a stracic wszystko mozesz w kazdej chwili. Gdybym mial decydowac to do smietnika lub odsprzedac za kilka zloty jak trafi sie kupiec. Oczywiscie z informacja o jego stanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powrócę do tego tematu za jakiś czas, teraz mam go naprawdę malutko.

Przenoszę wszystko jak się da i gdzie się da, lecz z tym moim zapasowym dyskiem są problemy.

Na samym początku po tej całej operacji skanowania poprzez Bios'a, było super, lecz po jakimś czasie zaczął powoli sypać się

Po odpaleniu systemu od nowa bardzo muli, ale myślę, że to wszystko poprzez ten mój zapasowy, uszkodzony dysk.

 

Bywa tak, że znikają całkowicie niektóre partycje i zostają tylko te >

http://img21.otofotk...8_Schowek01.jpg

 

Nasuwa mi się pytanie, gdzie w takim razie jest dysk D ?

Kolejna moja strata to dysk J, który istnieje lecz nie mogę do niego wejść - a bardzo mi na nim zależy, aby odzyskać swoje cenne pliczki.

 

Pousuwałam z dysku zapasowego już sporo, ale nie można niektórych plików całkowicie usunąć, bo wychodzi monit, że nie można

 

Chciałabym całkowicie wyzerować ten zapasowy dysk, lecz już po przeniesieniu i skopiowaniu moich plików i całkowicie go wyczyścić, aby go odpiąć i na przykład komuś podarować - lecz nie chciałabym aby tam cośkolwiek pozostało.

Obecne najlepiej mi się pracuje w trybie awaryjnym. Na razie tylko i wyłącznie wymiatam swoje pliki, mało co pracuje na kompiku, ponieważ obawiam się, że całkiem mi wszystko padnie.

 

Czy mam założyć osobny temat aby powrócić do tego tematu ?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Wiesławie, cały czas chodzi mi właśnie o ten drugi dysk ..zapasowy

On cały czas jest podpięty i raz do widzi system a drugi raz nie widzi

Jak jest taki czas, że go widzi to ja szybko kopiuje swoje pliki..a od wczoraj już wcale system nie odczytuje, dlatego go nie widać

Nie odpinałam go od czasu tego skanowania w Biosie, bo zależy mi na szybkim skopiowaniu plików, które znajdują się na tym zapasowym dysku

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, że raz są widoczne wszystkie partycje, a teraz nie ... :blink:

Jak przyjdzie tak czas, że system go odczyta to zrobię szybko zrzut

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...