Skocz do zawartości

OC procesora a jego temperatura


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Że tak powiem nadzienie trzeba wymieniać całe na raz.
MatiK - że tak powiem skończ waść i wstydu sobie oszczędź, o ile z przyczyn obiektywnych w przypadku intela (ale na przestrzeni dość długiego czasu) jest poniekąd prawdą to w przypadku AMD to wierutna bzdura. Zawsze i wciąż podstawą budowania domowego zestawu do giercowania jest płyta główna, potem zmienia się tylko procesor ewentualnie dokłada ramu i tyle, na długi czas można się cieszyć wydajnym zestawem. Nie wiesz o tym? Bo ja wiem, też na własnym przykładzie, nie po to OC-uje się procki aby wpierniczały tylko więcej prądu. W pierwszej kolejności w ten sposób modernizuje większość zestawów gdzie ograniczony jest budżet.
a ja dalej twierdzę że te płyty główne mają wydajność nie różniącą się o P67 proszę udowodnijcie że się mylę wtedy przeproszę
wbij sobie raz na zawsze do głowy, nie o wydajność w syntetykach tu chodzi dla zwykłego zjadacza chleba, przez co kolejny badziew biurowy proponujesz, a zwróciłeś chociaż uwagę na ilość slotów rozszerzeń, czy to też nie jest istotne dla ciebie?

W zasadzie tracę tylko siły, do ciebie to jak do betonu.

Odnośnik do komentarza

Wiem że nie umiesz dyskutować bez epitetów nawet jak dajesz argumenty logiczne - mała ilość slotów. Więc teraz pytanie do petera - ile masz kart rozszezeń na PCI? Względnie czy zamierzasz inwestować w karty PCI/PCI-E? Bo jak nie zamierza to po co mu te sloty? Ile Marku Ty wykorzystujesz slotów kart rozszerzeń w swojej płycie głównej? Jeżeli peter powie że potrzebuje slotów postaramy się znaleźć coś innego. Co do modernizacji późnie na Ivy Bridge - wtedy karta będzie za słaba. Bo to w końcu komp do gier.

Zresztą Marku skoro mówisz że w przypadku AMD dobrze jest wymieniać procki a nie całość to dlaczego tutaj się nie da? A wiem zła płyta główna. Lepiej nic nie ruszać, nie odczuć różnicy z 9500 GT i czekać na perspektywiczne rozbudowanie które może się potem okazać nieopłacalne. Ale to nie jest wywalenie pieniędzy na grafikę w błoto, skądże.

Odnośnik do komentarza
Wiem że nie umiesz dyskutować bez epitetów
dla wyjaśnienia epitet: http://zapytaj.onet.pl/Category/015,006/2,80944,co_to_jest_epitet.html , http://portalwiedzy.onet.pl/39604,,,,epitet,haslo.html
Ile Marku Ty wykorzystujesz slotów kart rozszerzeń w swojej płycie głównej
teraz? Żadnego prócz rzecz jasna PCI-E, ale było multum sytuacji, że potrzebowałem kilku, od PCI po PCI-E 1x, nie jest ważne ile jest potrzebnych na dzień dzisiejszy, bo nigdy nie wiesz co będzie potrzebne w przyszłości, a takie właśnie ograniczenia stawia płyta stricte biurowa.
Co do modernizacji późnie na Ivy Bridge - wtedy karta będzie za słaba
ile wtedy straci dwie, cztery klatki, a może dziesięć z 60-ciu ? :lol:

Do reszty odnosił się nie będę bo to swoiste kuriozum to co piszesz, autentyczny brak możliwości perswazji w Twoim przypadku. Kurna człeku o jakim przedziale czasowym Ty piszesz, zdecyduj się może. Na koniec: u ciebie to jest upór dla samego uporu czy piszesz to co piszesz z pełnym przekonaniem? Bo jeśli to drugie to niestety żal mi ciebie ale potwierdzasz tym samym regułę "gimbusa".

EOT.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę uważam że modernizacja samego procesora w zestawach jest pozbawiona sensu. Uważam że trzeba zmieniać płytę główną, procka, RAM i kartę graficzną razem. Rzeczy za które można więcej zapłacić bo są długowieczne to monitor, obudowa, napęd DVD i dysk twardy. Resztę się zmienia. Jak przestanie ten zestaw wystarczać (G620/840+R6850) to trzeba będzie zmienić całość. Zreszta popatrz na aktualne możliwości rozbudowy zestwu który masz w sygnaturce albo zestawu który ja posiadam (Socket 775). Po prostu nie opłaca się zmieniać procka nawet na najmocniejszy (lepiej wybrać ten w nowej technologii). Przykład zamiast zmieniać E4300 na Q8300 w tej samej płycie głównej lepiej kupić nowego Sandy z płytą główną i RAM-em bo w grach to jest szybsze.

Odnośnik do komentarza
Naprawdę uważam że modernizacja samego procesora w zestawach jest pozbawiona sensu.
Zaprawdę powiadam ci, że polemika z tobą staje się męcząca ba, kładziesz na łopatki wszelkie testy procków na wszystkich portalach komputerowych. Większość dobrych płyt 775 obsługuje proce od starych allendale po ostatnie wolfdalle, a różnica w klatkach pomiędzy najsłabszym, a najmocniejszym obsługiwanym wynosi nawet i ponad 20 klatek w kategorii średnia ilość. Weź jeszcze pod uwagę, że każda dobra płyta daje dodatkowego kopa każdemu z tych procków w postaci OC, czasem bez konieczności jego wymiany.

Zweryfikuj może zanim jeszcze coś napiszesz.

teraz to już naprawdę EOT, nie widzę sensu prowadzenia dalszego dialogu.

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

Tutaj mamy porównanie najszybszego Core2Duo z budżetowym Sandy http://www.anandtech...oduct/54?vs=405 . Powidziałbym że Sandy czasem przegrywa (nawet o te 20 klatek z podkręcania) a czasem wygrywa. Tyle tylko że kupując proponowany przez mnie zestaw mamy nowe nadzienie z gwarancją. Wg tego http://www.purepc.pl...55_potwierdzona do proponowanego przeze mnie zestawu Ivy też będzie pasować. Jak martwimy się o wsparcie Asrocka w kwestii BIOS-ów to w tej cenie są Asus-y i Gagabyte-y.

Odnośnik do komentarza

Sorry chłopaki że mnie nie było ale brak czasu, niestety. No nie wiem, co wybrać, gdybym miał pewność że OC coś da to bym od razu brał chłodzenie i do roboty.... ale kto mi to da. Nowe nadzienie wydaje się dobrym rozwiązaniem, ale mówicie znowu że dobra płyta jest droższa, a 550zł na drodze nie leży. Zastanowię się.

 

A i mam pytanie: czy montaż tego tzn. płyty głównej i procka jest trudny? Przyznam szczerze, wymieniałem już wszystko oprócz tych dwóch :P

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...