Skocz do zawartości

Skrypt automatycznie klikajacy "lubie to" na Facebook'u bez naszej wiedzy


maliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy istnieje coś takiego jak skrypt który można umieścić na jakiejś stronie internetowej i po kliknieciu w link automatycznie doda nam się "lubie to" na facebooku bez naszej wiedzy? Czy dotyczy to każdego? Czy tylko osoby które są aktualnie zalogowane na facebooku lub mają klikniete "zapamiętaj mnie"? A czy osoby które są wylogowane i nie mają zaznaczone "zapamiętaj mnie" ale w przeglądarce mają zapamietane hasło, tj. jak sie chcemy zalogować wpisujemy pierwszą literę maila i automatycznie przeglądarka dokańcza maila oraz haslo, są bezpieczne?

Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kilka miesięcy temu miała miejsce sprawa serwisu udostępniającego śmieszne obrazki, to wikary.pl, który podmontował na stronie skrypt, który po kliknięciu w dowolne miejsce strony włączał Lubię to na naszym koncie na FB (o ile klikający miał aktywną sesję = był zalogowany). Skrypt do tego można było kupić na allegro.pl, nie jest to zbyt trudny kod (sprzedawany za jakieś śmieszne pieniądze), wystarczy tylko podpatrzyć działanie wtyczek społecznościowych Facebooka.

 

Ukryte znaczniki Lubię to są niezgodne z regulaminem Facebooka i mogą skończyć się usunięciem takiej strony / fan page'u z serwisu. Mam wrażenie, że podobne praktyki podpadają także pod polskie prawo, ale nie jestem w tej dziedzinie specjalistą.

 

Jeśli chodzi o obejście logowania przy wykorzystaniu danych zapisanych w menedżerze haseł przeglądarki: z zewnątrz się tego raczej nie da zrobić. W przypadku, gdy masz zainfekowany komputer jest to jak najbardziej wykonalne, ale nie sądzę, by ktoś - mając dostęp do czyichś haseł - klikał Lubię to, zamiast kraść kasę z konta internetowego lub spamować ze skrzynki e-mail.

 

Jest taka strona: http://superlogout.com, która pozwala na wylogowanie z wielu serwisów na raz, ale nie obsługuje Facebooka (wydaje mi się, że jest to także niezgodne z polityką FB), a szkoda...

 

Więcej info tutaj: http://webhosting.pl/Kupujesz.fanow.na.Allegro.Moga.zablokowac.Ci.konto

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...