Skocz do zawartości

router dsl i duża ilość przekierowanych portów


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam routera dsl na którym będzie można zrobić większą ilość przekierowań portów. W większości routerów można ustawić około 20 takich przekierowań a ja na ten moment potrzebuję około 30 i nie było by źle by był jeszcze jakiś zapas. Przekierowania potrzebuję w stylu: PORT_zewnętrzny -> IP_wewnętrzne:PORT_wewnętrzny. W routerach znajduję taką opcję jak Port Forwarding ale nie wiem czy to jak dla mnie jest przydatne bo nie wiem jak takie coś ustawić bym osiągnął to co potrzebuję. Na swoim starym routerze mam takie coś jak Virtual Server i bez najmniejszego problemu idzie takie przekierowania porobić, na nowych urządzeniach najczęściej tego nie ma (albo może tego nie potrafię znaleźć). Oczywiście wiem ze można by było postawić jakiś komp z linuksem i nie było by problemu ale jeszcze trzeba by było znać linuksa. Czy może ktoś coś doradzić albo podpowiedzieć w czym szukać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A znasz może takie coś jak SmoothWall Express, znajomy podpowiedział mi że to powinno rozwiązać mój problem. System jest darmowy, komputer jakiś na pewno znajdę tym bardziej że nie musi to być nic wielkiego. Rozwiązanie tanie tylko kwestia czy zda egzamin. Mam zamiar właśnie to ściągnąć, zainstalować i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajne narzędzie. łatwa instalacja, co nieco się pyta ale każdy kto ma choć trochę pojęcia o sieciach to powinien bez problemu sobie z tym poradzić. Dużo możliwości konfiguracji i niezłe logi. Jak ktoś się nie zna na linuksie to zamiast bawić się w jakieś routery to warto się z tym zapoznać. Rano zainteresowałem się tym programem a teraz już mam to uruchomione w sieci i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...