Skocz do zawartości

Getpopupinfo.exe i zwolnienie pracy komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą odwiedziłem pewną stronkę...

Kiedy kliknalem, ESET Nod wyświetlił ostrzeżenie o zablokowanym koniu trojańskim (kilka razy) a potem Opera się całkowicie zawiesiła. Próbowałem zabić zadanie z menadżera zadań, ale Opera nie odpowiadała więc przytrzymując przycisk laptopa, wygasiłem go.

Zaraz po wystartowaniu komputera, uruchamiam menadżera procesów i sprawdzam co "chodzi" w tle. Jest proces który chowa się i czasem pojawia "Getpopupinfo.exe".

 

Oprócz tego komputer spowolnił swoją pracę.

 

 

Windows 7/64bit, aktualizowany na bierząco - ESET NOD - hmm. architektura lekko stara ;)

Załączam pliki do diagnozy.

 

Proszę o pomoc,

 

z góry uprzejmie dziękuję za poświęcony czas :)

OTL.Txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z OTL niepełny, brakuje Extras (opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania"). W podanym tu materiale nie widzę żadnych oznak infekcji ...

 

 

Zaraz po wystartowaniu komputera, uruchamiam menadżera procesów i sprawdzam co "chodzi" w tle. Jest proces który chowa się i czasem pojawia "Getpopupinfo.exe".

 

Oprócz tego komputer spowolnił swoją pracę.

 

To wygląda na proces dBpowerAMP: KLIK. Proces odpowiada za info plików medialnych pokazywane po najechaniu myszką. Nie dodałeś OTL Extras, by potwierdzić instalację tego, ale ślady obecności są:

 

[2011/06/28 16:20:00 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Aadvark\AppData\Roaming\dBpoweramp

[2011/06/25 10:06:27 | 006,904,040 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\SpoonUninstall.exe

[2011/06/25 10:06:27 | 000,017,852 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\SpoonUninstall-dBpoweramp Music Converter.dat

 

Swoją drogą, system 64-bit a cudo zdaje się być 32-bitowe. Wnioski: to "info" o plikach nie powinno nawet działać na eksploratorze 64-bit ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam już Service Pack 1. Czy muszę go instalować jeszcze raz?

 

Ale co Ty! Przecież doskonale wiem, że masz SP1 (nagłówki logów). Logiczne, że podaję link, byś samodzielnie porównał jakie programy dodatkowe są w wersjach wymagających aktualizacji, a nie by instalować w kółko już rzeczy posiadane. :P Np. na Twojej liście zainstalowanych widać przestarzały Flash 32-bit w wersji dla Internet Explorer czy starawe wystąpienia Firefox:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ========== 

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"FileZilla Client" = FileZilla Client 3.5.2

"Mozilla Firefox (3.6.14)" = Mozilla Firefox (3.6.14)

 

========== HKEY_USERS Uninstall List ==========

 

[HKEY_USERS\S-1-5-21-3595348222-1430447603-2233241379-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Mozilla Firefox 9.0.1 (x86 en-GB)" = Mozilla Firefox 9.0.1 (x86 en-GB)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...