Skocz do zawartości

Czyszczenie z "balastu" Samsung - co można bezpiecznie usunąć?


raff

Rekomendowane odpowiedzi

Używam notebook Samsunga (w domu z zewnętrzną kalwiaturem i "normalnym" monitorem) i przy okazji rozwiązywania "problemu" z antywirusem, zajrzałem do zainstalowanych programów i... wydaje mi się, że trochę z tego czym producent mnie uszczęśliwił ;) mógłbym wyrzucić. Ale pytanie - co? i czy nie zaburzymy mi to pracy komputera? Poniżej lista moich wątpliwości (które wynikają przede wszystkim z tego, że nie wiem do czego dany program służy i na ile jest on potrzebny?)

 

Easy Display Manager

Easy Network Manager

Easy Resolution Manager

Easy SpeedUp Manager

Easy Battery Manager

Samsung Recovery Solution

Samsung Support Center

Samsung Update Plus

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Poniżej lista moich wątpliwości (które wynikają przede wszystkim z tego, że nie wiem do czego dany program służy i na ile jest on potrzebny?)

 

Poszukaj w supporcie Samsunga opisów narzędzi, co ułatwi Ci podjęcie decyzji co z tym zrobić. Tu przykładowe opisy dla pierwszego z brzegu modelu: KLIK.

Żadna z tych aplikacji nie wygląda na kluczową (choć poziom przydatności różny), ale być może są funkcje, których używasz i usunięcie oprogramowania będzie zaskoczeniem. A jeśli masz zamiar polegać na firmowych kopiach zapasowych, to "Samsung Recovery Solution" zostaw. Tak poza tym to w logach z poprzedniego tematu nie wygląda na to, że start jest upakowany wpisami tych aplikacji. Widzę w procesach zaledwie:

 

PRC - [2010/06/08 08:39:00 | 000,847,360 | ---- | M] (Samsung Electronics Co., Ltd.) -- C:\Program Files\Samsung\Easy Display Manager\dmhkcore.exe

PRC - [2010/01/19 03:34:48 | 002,201,192 | ---- | M] (SEC) -- C:\Program Files\Samsung\Samsung Recovery Solution 4\WCScheduler.exe

PRC - [2009/10/26 12:53:14 | 000,091,136 | ---- | M] (SAMSUNG Electronics) -- C:\Program Files\Samsung\Samsung Support Center\SSCKbdHk.exe

MOD - [2006/08/12 04:48:40 | 000,049,152 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Samsung\Easy Display Manager\HookDllPS2.dll

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tu: http://www.softpedia.com/progMoreBy/Publisher-Samsung-Electronics-Co-Ltd-17016.html masz full listę narzędzi Samsung'a, którymi można uszczęśliwić posiadacza sprzętu tej firmy.

Krótki opis wraz z zrzutami SS poszukaj na tej liście (są też te wymienione przez Ciebie). Jak coś usuniesz a później chciałbyś do tego powrócić/rozszerzyć listę narzędzi - to szukaj w linku jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...