Skocz do zawartości

Sterowniki SATA do płyty głównej ASUS P5K


gacek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pobierz sterowniki stąd : http://pl.asus.com/M...5/P5K/#download (Intel_Chipset_V9111019_XPVistaWin7.zip).

Rozpakuj w dowolnym miejscu i przeczytaj plik readme.txt - masz tam opis wszystkich instalacji włącznie ze sposobem opisującym jak zainstalować sterowniki przed instalacją XP.

 

EDYTA

Sterowniki linkowane przez @MatiKa dotyczą generalnie RAID i tylko na konkretnych portach (nie tych, które wykorzystasz) co w Twoim przypadku nie ma zastosowania.

Potrzebujesz sterowników SATA do XP i te są w linkowanym przeze mnie pliku.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niezbyt dobrze rozumiem ostatni punkt z tworzeniem pliku instalacji nienadzorowanej. Do jakiego folderu mam go włożyć (do i386 czy jakiegoś innego). Zacytuję ten podpunkt:

 

 

5. Either modify the default Windows* XP installation

answer file, UNATTEND.TXT, located in <WINXP Setup

Directory>, or create a customized answer file. The

answer file must include the following information:

 

[unattended]

OemPreinstall = Yes

OemPnPDriversPath="drivers\IntelINF"

 

A sample answer file for preloading the Intel® Chipset

Device Software files is available:

<INF Extract Directory>\XXXX\All\INFAnswr.TXT

Odnośnik do komentarza
Skoro moje sterowniki są złe to trudno :)

@MatiK

Te sterowniki są odpowiednie ale dla kontrolera JMicron (RAID i tylko sciśle określone porty SATA) a gacek potrzebuje sterowników do kontrolera zintegrowanego z chipsetem.

 

BTW

Często piszesz (w innych tematach) o możliwości wybuchnięcia zasilacza. Jak to się objawia bo nigdy się z czymś takim się nie spotkałem.

Bo to, że pojawią się bengale to widziałem w czasie testów zasilaczy pod kątem kompatybilności z normami (EMC).

 

@gacek

W temacie integracji sterowników z instalką nie mam żadnego doświadczenia. Nie robiłem tego. Tu potrzebny jest @maggreg.

Sterowniki z mojego linka powinieneś rozpakować. Wg mnie (widzę zawartość paczki) po odpaleniu setupu program umożliwia przygotowanie pena i możliwe, że dyskietki do umieszczenia na nich sterowników SATA potrzebnych przy instalacji XP z opcją F6. Nie mogę tego przetestować z powodu odmiennej platformy i systemu.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Mówiąc o wybuchających zasilaczach rzeczywiście przesadzam (nie ma jakiejś eksplozji i grzybka po niej :) ) chodzi mi o zepsucie sie zasilacza które wygląda czasem po prostu tak od (1:30)

http://www.youtube.com/watch?v=DVqv5-vgDXk&feature=player_embedded#

a czasem jest tak niefajne jak

http://www.youtube.com/watch?v=zWt3St_MhSY&feature=related

Najczęściej to wynika z przegrzania się czegoś w środku zasilacza z powodu braku odpowiednich zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
i tak nie wiem do jakiego kontrolera podpięty jest dysk

 

@gacek

Wszystko masz w Manualu. W parametrach płyty oraz na stronie 2-30.

Chipset obsługuje porty SATA1/2 (red) oraz SATA3/4 (black).

W przypadku trybu kontrolera jako IDE dysk systemowy (BOOT) ma być podłączony pod SATA1 lub 2 - czerwone.

Dodatkowy dysk pod SATA3 lub 4 - czarne. Skoro te porty się różnią to również w innym trybie kontrolera zastosowałbym to zalecenie.

 

Kontroler JMicron obsługuje poza PATA i inne tylko port SATA_E2 umieszczony między slotami PCI-E oraz port ESATA na panelu tylnym płyty (str. 2-31).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...