Skocz do zawartości

Spowolnienie, zamykanie folderów partycji D, pliki hs_err_pid


foreman

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu wyraźnie spowalniło się działanie systemu w komputerze. Poza tym istnieją takie usterki:

 

1. Przy wchodzeniu w Mój Komputer, następnie w dysk D (partycja z danymi) i dalsze jego podfoldery pojawia sie nagle komunikat o błędzie i koniecznosci zamkniecia wszystkich otwartych okien folderów - wtedy albo takie otwarte okna zamykają sie same szybko albo system zawiesza się, nie mogę ich zamknąć (x) i muszę zamknąć takie foldery z Menadżera Zadań (tam w dziale Aplikacje te foldery figurują jako BEZ ODPOWIEDZI). Dzieje się tak nieregularnie ale systematycznie - około raz na 10 wejść w dysk D i podfoldery. Przy tym okna przeglądarki IExplorera pozostają nienaruszone i są nadal otwarte (choć, co ciekawe - po zakmnięciu okien folderów - zmienia się ich kolejność ustawienia na pasku u dołu).

 

2. Outlook Express długo odbiera nowe wiadomosci po włączeniu go. Następnie wiesza się i wyskakuje okno z komunikatem o błędzie 0x800CCC0F. Po chwili sobie znika. A podczas kończenia pracy i zamykania Outlooka, zamykanie zatrzymuje się i program nie zamyka się.

 

3. Pojawiają się na pulpicie regularnie generowane pliki tekstowe notatnika (dotyczące chyba Java). Ich nazwy to zawsze hs_err_pid3488 (numery na końcu zmieniają się). Dodaję dwa przykładowe w załącznikach wraz z zapisem OTL I GMER. (Co ciekawe nie udało mi się ich dodac tu jako załączniki i musiałem przekopiowac tresc do nowego pliku notepad.)

 

Dzięki z góry za wskazówki!

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

hs_err_pid3488.txt

hs_err_pid400.txt

post-1462-0-19182900-1328538282_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Od pewnego czasu wyraźnie spowalniło się działanie systemu w komputerze.

 

Nie bruździ aby Avira? Nie wykluczone jednak, że to inna postać tego samego problemu:

 

 

1. Przy wchodzeniu w Mój Komputer, następnie w dysk D (partycja z danymi) i dalsze jego podfoldery pojawia sie nagle komunikat o błędzie i koniecznosci zamkniecia wszystkich otwartych okien folderów - wtedy albo takie otwarte okna zamykają sie same szybko albo system zawiesza się, nie mogę ich zamknąć (x) i muszę zamknąć takie foldery z Menadżera Zadań (tam w dziale Aplikacje te foldery figurują jako BEZ ODPOWIEDZI). Dzieje się tak nieregularnie ale systematycznie - około raz na 10 wejść w dysk D i podfoldery. Przy tym okna przeglądarki IExplorera pozostają nienaruszone i są nadal otwarte (choć, co ciekawe - po zakmnięciu okien folderów - zmienia się ich kolejność ustawienia na pasku u dołu).

 

Wykłada się powłoka explorer.exe:

 

Error - 2012-01-30 11:52:35 | Computer Name = LAP | Source = Application Hang | ID = 1002

Description = Aplikacja zawieszająca explorer.exe, wersja 6.0.2900.5512, moduł zawieszenia

hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

 

Error - 2012-02-05 10:45:09 | Computer Name = LAP | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Aplikacja powodująca błąd explorer.exe, wersja 6.0.2900.5512, moduł

powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x07959290.

 

Formuła nieprecyzyjna, moduł przyczynowy niezdefiniowany. Jednak takie błędy przy nawigacji po dysku to zwykle wadliwe rozszerzenia powłoki lub kodeki. Jaki typ danych jest zlokalizowany na dysku? Czy to aby nie jest materiał multimedialny? Sugeruję od razu porządki i wywalenie wszystkich doinstalowanych kodeków. Na liście zainstalowanych widzę:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{1451DE6B-ABE1-4F62-BE9A-B363A17588A2}" = QuickTime

"Cole2k Media - Codec Pack" = Cole2k Media - Codec Pack (Advanced) 7.9.0

"DivX Setup.divx.com" = DivX Setup

"ffdshow_is1" = ffdshow [rev 2925] [2009-04-29]

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 6.2.0 (Basic)

"QuicktimeAlt_is1" = QuickTime Alternative 3.1.0

"RealAlt_is1" = Real Alternative 1.9.0

 

Przesada, dwa paki kodeków. Poza tym, wszystko jest ogólnie stare. Usuń wyliczone, potem doinstalujemy jeden świeży zestaw. Podaj rezultaty czy błąd podczas otwierania dysku D nadal występuje.

 

 

2. Outlook Express wiesza się i wyskakuje okno z komunikatem o błędzie 0x800CCC0F. Po chwili sobie znika. A podczas kończenia pracy i zamykania Outlooka, zamykanie zatrzymuje się i program nie zamyka się.

 

Wstępnie artykuł MS: KB813514.

 

 

3. Pojawiają się na pulpicie regularnie generowane pliki tekstowe notatnika (dotyczące chyba Java). Ich nazwy to zawsze hs_err_pid3488 (numery na końcu zmieniają się).

 

Owszem, błędy Java. Nic z tego dla mnie nie wynika. Aczkolwiek możesz Java zaktualizować. Najnowsza wersja linii 6 to numerek 30: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie bruździ aby Avira? Nie wykluczone jednak, że to inna postać tego samego problemu:

Avira sie nie odzywa. Skanują ją regularnie ale nie ma od niej sygnalow

 

Na dysku są pliki typu: audio, tekstowe word. pdf, jpeg, DNG (odmiana plików RAW z aparatów fotogr), kilka avi oraz pliki instalacyjne programow uzywanych w systemie.

 

W takim razie odinstalowuję kodeki i następnie javę i zainstaluję nową wersję.

 

1. Jakie kodeki będą odpowiednie w jednej paczce?

2. Czy wersja Aviry jest aktualna? A może inny antywirus z firewallem w wersji free byłby odpowiedniejszy?

Odnośnik do komentarza
Avira sie nie odzywa. Skanują ją regularnie ale nie ma od niej sygnalow

 

Nie rozumiemy się. Nie chodzi mi o infekcje, chodzi mi o wpływ Aviry (to przecież zestaw sterowników silnie ingerujących w system) na pracę Windows. W pierwszej kolejności jednak wykonaj to:

 

 

W takim razie odinstalowuję kodeki i następnie javę i zainstaluję nową wersję.

 

Należy na 100% zdiagnozować czy kodeki to przyczyna dla błędów przy otwieraniu dysku (sądzę, że tak), a możliwe że zmieni się także ogólnie sytuacja z ociężałym systemem (kodeki to jednak obiekty mające związek z powłoką). Potem zajmiemy się instalacją zamiennika.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Avira nie sprawiała mi problemów. Jedyne co zauważyłem po zainstalowaniu od nowa jej nowej Wersji to fakt że aktualizacje nie dokonują sie juz automatycznie, a trzeba je wykonywac recznie. (na moim drugim kompiuterze po takiej samej reinstalacji Aviry aktualizacje nadal dokonuja sie automatycznie). Przy czym nie ma w Avirze funcji gdzie moge wybrac sposob aktualizacji.

 

Pozbylem sie kodeków i Javy. Póki co widzę że system ładuje sie szybciej po restarcie. Co do zamykania okien folderow musze obserwowac bo to nieregularny objaw.

 

Usiluje zaistalowac podaną nową wersję Java ale plik pod nazwą "jre-6u30-windows-x64" (wersja JRE) nie moze byc zainstalowany w systemie Win32. Jak to pokonać?

Odnośnik do komentarza
Przy czym nie ma w Avirze funcji gdzie moge wybrac sposob aktualizacji.

 

Nie pamiętam opcji Aviry. Ale czy na pewno konfiguracja przestawiona na tryb zaawansowany nie udostępnia opcji związanych ze sposobem aktualizacji?

 

 

Pozbylem sie kodeków i Javy. Póki co widzę że system ładuje sie szybciej po restarcie. Co do zamykania okien folderow musze obserwowac bo to nieregularny objaw.

 

Sądzę, że będzie OK z folderami, ale poczekam. Na razie nie instaluj żadnych kodeków dodatkowych, by nie zaciemnić diagnostyki.

 

 

Usiluje zaistalowac podaną nową wersję Java ale plik pod nazwą "jre-6u30-windows-x64" (wersja JRE) nie moze byc zainstalowany w systemie Win32. Jak to pokonać?

 

Pobrałeś nieprawidłowy plik, wersję 64-bit. Pod XP aplikuje się wersja 32-bit, czyli z oznaczeniem "x86" w nazwie. Jedno z tych do pobrania:

 

Windows x86 Online	0.87 MB  	jre-6u30-windows-i586-iftw.exe

Windows x86 Offline 16.14 MB jre-6u30-windows-i586.exe

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że to się dzieje, mimo instalacji Avira "na czysto" po uprzednim odinstalowaniu starszej wersji? Spróbuj czy coś pomoże dodanie do pliku HOSTS adresów serwerów Avira: KLIK.

Zrobione:)

 

Tak własnie sie dzieje po nowym zainstalowaniu.

Na wczesniejszej wersji Aviry, mialem aktualizacje automatyczne (charakterystyczne okienko po prawej stronie u dolu wyskakujace po zakonczeniu aktualizacji - czyli wlasciwie kazdego dnia)

Odnośnik do komentarza

musialem kilka dni poobserwowac dzialanie komputera i stwierdzam że:

 

- nie generują sie te pliki tekstowe na pulpicie od Javy

 

- foldery partycji D nie zamkneły sie ani raz samoistnie

 

- odnośnie Aviry - dodanie do plikow Hosts adresow serwerów nie pomoglo - nadal nie dzialaja automatyczne aktualizacje, zatem sprobuje chyba metody ktora zaproponowal kolega Belfegor.

 

 

edit: no cóż. nie przyniosło to efektu w zakresie aktualizacji automatycznej

 

Czy cokolwiek jeszcze mam wykonać? np. instalację kodeków?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...