Skocz do zawartości

Problem z widocznością dysków


PierreNik

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za model komputera, skąd te sterowniki zostały pobrane, jaka była poprzednia ich wersja? Na wszelki wypadek sprawdź czy nie jest nałożony jakiś filtr sprzętowy. Zdaję sobie sprawę, że nawigacja klawiaturą będzie ciężka. W Menedżerze urządzeń pobierz Właściwości myszy, wejdź do karty Szczegóły i z menu rozwijanego sprawdź co się pokaże w sekcjach "Upper filters" i "Lower filters" (Fitry wysokie / niskie klasy). Jako Upper powinno być tylko systemowe mouclass.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sterownik ten został pobrany i zainstalowany poprzez program DriverMax (chyba ma swoją bazę tych sterowników, ale raczej oryginalnych). Jeśli chodzi o model komputera to jest to płyta główna MSI 865PE Neo2 CoreCell Chip, FSB800, DDR400, AGP 8X, SATA. Ten sam komputer, który od początku występuje w tym wątku.

 

Są tam dwa sterowniki:

mouclass.sys

mouhid.sys

 

Jednak nie mam rozróżnienia na Upper i Lower Filters

Odnośnik do komentarza
Sterownik ten został pobrany i zainstalowany poprzez program DriverMax (chyba ma swoją bazę tych sterowników, ale raczej oryginalnych).

 

Wyraziłam tu już swą opinię o automatach.

 

 

Są tam dwa sterowniki:

mouclass.sys

mouhid.sys

 

Jednak nie mam rozróżnienia na Upper i Lower Filters

 

Wygląda na to, że oglądasz złą kartę, tzn. Sterownik a nie Szczegóły. Sprawdź to dokładnie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, oglądałem nie to co trzeba.

 

Filtry wyższej klasy: mouclass

Przy reszcie filtrów puste pole

 

A może to ten program DriverMax powoduje, że mysz nie działa? On ciągle jest włączony w tle, nie wiem jak wyłączyć jego proces samą klawiaturą. Ten program robi backup sterowników, jednak jest nieobsługiwalny poprzez samą klawiaturę.

Odnośnik do komentarza

OK, czy da się tym programem usuwać za pomocą samej klawiatury? Niestety, nie mogę do tego dojść TABem :P.

Nie, te myszki nie wymagają sterowników. Zawsze je dołączałem i instalowały się same w XPeku.

 

Dodatkowe info: dołączyłem pendrive'a i system informuje o problemie - "urządzenie może nie działać właściwie". Ale tylko tyle, bo pendrive działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
OK, czy da się tym programem usuwać za pomocą samej klawiatury? Niestety, nie mogę do tego dojść TABem

 

Narzędzie dobrałam celowo, wczytaj się w opis. Jest powiedziane, że może być obsługiwane z linii komend ("Disable/Enable/Remove Command-Line Options") i są hurtowe zadania do usuwania wszystkich niepodłączonych + wszystkich podłączonych USB via parametry:

 

/remove_all_connected

/remove_all_disconnected

 

Linię komend zdołasz wywołać (klawisz z flagą Windows + R i wklep cmd) i z klawiatury wpisać co należy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak. Niestety to samo (bez zmian). Podłączam myszkę, ona instaluje swój Synaptics Human Device HID, lecz myszka nie działa. Tak samo dzieje się z myszką innej firmy: instaluje się, system windows twierdzi, że jest gotowa do użycia, lecz nie działa.

 

Dziś mam strasznie pechowy dzień....

 

Mogę screena zrobić folderu z Backupami sterowników, które robił chyba ten MaxDriver.

Odnośnik do komentarza

Niestety, w międzyczasie już zainstalowałem SP3 - choć co jakiś czas jeszcze pojawia się kolejna aktualizacja z jakimiś Office'ami czy IE8.

 

Myszkę straciłem momentalnie, zaraz po instalacji Synaptics USB (nie po restarcie). Jednak od tamtego momentu żadna inna myszka nie działa (innej firmy). No nic. Na dziś chyba koniec, bo już się zmęczyłem tą klawiaturą i dzisiejszym dniem. Dziękuję za pomoc i liczę na dalsze porady - może jutro się uda :)

Odnośnik do komentarza

Witaj,

 

Mam tam Disabled. Inne opcje to:

- Mouse & Keyboard

- All Devices

 

Zmieniłem na All Devices i bez zmian, więc powróciłem do Disabled. Czy mam coś tu zmieniać?

 

Zauważyłem w BIOS, że jeszcze coś takiego jak PCI BusMaster jest także Disabled. A pamiętam, że aktualizowałem też sterownik mający w nazwie SMBus Master czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza

Ustawiłem Mouse & keyboard. Niestety, bez zmian.

Jakby co informuję, że samą klawiature mam na stary wtyk (PS2 chyba właśnie). Ona działa na każdej z tych 3 opcji. Myszki USB na żadnej z nich, choć są widoczne dla systemu (po dołączeniu do wcześniej nieużywanego do myszki gniazdka USB wykrywa, instaluje się i zgłasza gotowość do użycia).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie wiem dlaczego, jakąkolwiek myszkę USB podłączę to wyskakują takie dymki:

- Znaleziono nowy sprzęt

- NAZWA MYSZKI

- Synaptics USB Human Interface <-- ZAWSZE

- Urządzenie jest gotowe do użycia

Mimo że go usuwałem to on pojawia się z każdą myszką, lecz nie wiem co to za firma Synaptics. Nie mam myszki z takiej firmy i nie wiem czy ten driver jest potrzebny. Wygląda to tak jakby nie dało się go całkowicie usunąć lub instalował się z powrotem przy każdym dołączeniu jakiejkolwiek myszki USB.

 

Tak, oczywiście w obu przypadkach zmian nie zapomniałem o zapisaniu zmian i wyjściu przez F10 :)

Odnośnik do komentarza
Jeszcze nie wiem dlaczego, jakąkolwiek myszkę USB podłączę to wyskakują takie dymki:

- Znaleziono nowy sprzęt

- NAZWA MYSZKI

- Synaptics USB Human Interface

- Urządzenie jest gotowe do użycia

Mimo że go usuwałem to on pojawia się z każdą myszką, lecz nie wiem co to za firma Synaptics. Nie mam myszki z takiej firmy i nie wiem czy ten driver jest potrzebny. Wygląda to tak jakby nie dało się go całkowicie usunąć lub instalował się z powrotem przy każdym dołączeniu jakiejkolwiek myszki USB.

 

(...)

 

Tak zrobiłem - usunąłem ten plik. Po dołączeniu myszki ten plik znów powstał

 

Tu nie wystarczy usunąć tylko plik *.sys, musi być też usunięty reinstalator oem*.inf mający definicję Synaptic.

 

1. Zdefiniuj który plik to nosi. Uruchom cmd i wklep komendę:

 

FINDSTR /I /C:"SynTP" C:\WINDOWS\INF\*.INF > C:\LOG.TXT

 

Otwórz plik LOG.TXT i popatrz który plik oem*.inf wskazuje. Plik ten usuń z C:\Windows\inf (również pasujący do niego *.pnf). Po tym załatw ten C:\Windows\system32\drivers\SynTP.sys.

 

2. Za pomocą USBDeview usuń urządzenia.

 

3. Restart systemu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...