Skocz do zawartości

Niepoprawna instalacja aktualizacji Windows


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam mały, irytujący problem: aktualizacja dotycząca bezpieczeństwa .NET Framework 4 pomimo tego, że wyświetla się jako zainstalowana, jest ciągle podawana przez WU jako wymagająca instalacji. Przy przycisku Zamknij jawi się żółta tarcza z wykrzyknikiem.

 

Numer aktualizacji: KB2656351

 

Podaję dodatkowo screen z wycinkiem z historii aktualizacji:

http://imageshack.us/photo/my-images/851/przechwytywanieli.png/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
aktualizacja dotycząca bezpieczeństwa .NET Framework 4 pomimo tego, że wyświetla się jako zainstalowana, jest ciągle podawana przez WU jako wymagająca instalacji. Przy przycisku Zamknij jawi się żółta tarcza z wykrzyknikiem.

 

Na początek zastosuj tradycyjne resetowanie Windows Update (m.in. opróżnienie SoftwareDistribution + Catroot2): KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Wykorzystałem narzędzie Fix WU.

 

Mówiłam o czym innym (m.in. opróżnienie SoftwareDistribution + Catroot2). Fix WU to nie to, nie prowadzi operacji, o którą mi chodzi (zerowanie pobranych lokalnie i gotowych do instalacji). To ten drugi diagnostyk od Microsoftu masz pobrać i uruchomić lub ręcznie ze spoilera wdrożyć instrukcje.

 

 

niefajnie wyglądający wpis z Dziennika zdarzeń (...) Dotyczy to błędu kontrolera dysku.

 

"Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR2" = KLIK

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, racja. Wyraźnie widziałem opisy obu programów, lecz do mnie nie dochodziły te informacje (mam straszliwą migrenę).

Zastosuję poradę i podam wyniki pracy rano.

 

Interpretacją błędu (o który napęd chodzi) zajmę się rano, nie mam już sił.

 

 

EDIT: Metoda z resetowaniem WU Fix'em nie podziałała. Najpierw użyłem trybu domyślnego + restart, próba instalacji poprawki + restart, tryb agresywny + restart i tak samo instalacja + restart i efekt końcowy jest taki, że aktualizacja wciąż widnieje jako do zainstalowania.

 

Zwykły wbudowany w system Fix do WU również polega, wciąż naprawiając w kółko ten sam problem (Napraw składniki usługi Windows Update Naprawiony

Naprawienie składników usługi Windows Update często umożliwia usunięcie typowych błędów usługi Windows Update).

 

Narzędzie DD for Windows: nie wiem czemu, ale nic się nie dzieje po wpisaniu komendy

dd --list

operację wykonuję uruchamiając program jako administrator, plik znajduje się w folderze: C:\Program Files (x86)\Nowy folder\dd.exe ;a folder dodałem do systemowych zmiennych środowiskowych (nazwa zmiennej:dd.exe ;wartość zmiennej:ścieżka dostępu do pliku czyli to co wyżej).

 

.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
EDIT: Metoda z resetowaniem WU Fix'em nie podziałała. Najpierw użyłem trybu domyślnego + restart, próba instalacji poprawki + restart, tryb agresywny + restart i tak samo instalacja + restart i efekt końcowy jest taki, że aktualizacja wciąż widnieje jako do zainstalowania.

 

Tylko Tryb agresywny prowadził to o co mi chodziło. Skoro to nie pomaga, i nadal na przycisku Zamknij jest tarcza gotowości instalacji poprawki już zainstalowanej ("Zainstalowałem ręcznie pobraną aktualizację dla mojej wersji systemu x64."), a błędów żadnych mi nie notujesz relatywnych do Windows Update:

- Zweryfikuj co aktualnie jest w folderze C:\Windows\SoftwareDistribution. Wstrzymaj ręcznie wszystkie usługi związane z Windows Update, radykalnie wyzeruj cały SoftwareDistribution (ten Fix Microsoftu ma selektywny smak i nie wszystko stamtąd czyści).

- Opróżnij katalogi C:\Windows\winsxs\Temp (o ile jest) + InstallTemp (o ile coś w nim jest). Opróżnianie wymaga przestawienia tymczasowo uprawnień tych folderów.

- Z folderu C:\Windows\winsxs usuń pliki o nazwie pending* (o ile są).

Zresetuj system.

 

 

operację wykonuję uruchamiając program jako administrator, plik znajduje się w folderze: C:\Program Files (x86)\Nowy folder\dd.exe ;a folder dodałem do systemowych zmiennych środowiskowych (nazwa zmiennej:dd.exe ;wartość zmiennej:ścieżka dostępu do pliku czyli to co wyżej).

 

Usuń to ze zmiennych środowiskowych. W cmd wpisz komendę cd "C:\Program Files (x86)\Nowy folder" i dopiero po tym właściwą dd --list. Albo wprost na C umieść program i komenda C:\dd.exe --list.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Małe sprostowanie: po użyciu Trybu agresywnego wyszukałem aktualizacja w WU i zainstalowałem tą nieszczęsną za pomocą WU i ponownie uruchomiłem komputer. Jak znów się ukazała, ponownie użyłem Fix'u i tym razem zainstalowałem pobraną ręcznie aktualizację, również bez efektu.

 

 

A teraz stosując się do zaleceń, usunąłem wszystko z folderu SoftwareDistribution, a z folderu winsxs nic, ponieważ foldery Temp i InstallTemp nie zawierały plików (jedynie były 2 puste foldery w Temp), nie znalałem plików pending*. Po tym zainstalowałem z WU aktualizację + restart i nic (=znów to samo). Teraz ponownie opróżniłem folder SoftawreDistribution, nie uruchomiłem WU, aby wyszukał aktualizację, czekam na poradę.

 

Co do błędu kontroleru dysku, to prawdopodobnie był to jakiś pendrive (zwykle odłączam używając bezpiecznego odłączania, widocznie na uczelni jak coś kopiowałem, pospieszyłem się i odłączyłem bez).

Odnośnik do komentarza

Ale wg tego co mówisz, aktualizacja jest już zainstalowana w systemie, bez błędu instalowała się w trybie ręcznym ("Zainstalowałem ręcznie pobraną aktualizację dla mojej wersji systemu x64."). Czy widnieje ona na liście zainstalowanych w Panelu sterowania? Jeśli tak, to ja bym już tu nie kombinowała tzn.: ukryć aktualizację na Windows Update, by się nie przypominała, plus wyczyścić SoftwareDistribution (jeżeli znów się pobrała).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, znajduje się na liście zainstalowanych. Zawsze po zainstalowaniu się tam znajdowała.

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas :) Ciekawi mnie dlaczego WU nie potrafi poprawnie zinterpretować listy zaintalowanych łatek i ciągle mi pokazuje tą jako potrzebną do intalacji. Ale nie oczekuję odpowiedzi (takie głośnie myślenie).

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...