Skocz do zawartości

Nie poprawna konfiguracja adresu IP


zielonyy52

Rekomendowane odpowiedzi

witam. problem jak w tytule tj. nie dawno miałem format kompa (toshiba satellite L500- 1-GF) win 7 64, oraz zmieniłem internet z play'a na netię. problem jest tego typu że po włączeniu kompa internet pokazuje brak dostępu do internetu lecz połączono gdy próbuje zdiagnozować problem dochodzę do momentu w którym wyskakuje mi mianowicie taki komunikat jak w załączonym screenie. sam restart routera nie pomaga a nawet jeżeli to nie satysfakcjonowało by mnie abym musiał za każdym razem restartować router. np miałem dostęp do sieci z tp w której nie było zabezpieczeń i łączyło się bez problemu tak samo z play'a. znalazłem jeden sposób na połączenie się z moim internetem tj. kiedy jest wyłączony komp robię restart routera kiedy się już zapali biała dioda czyli wszystko już ok i wtedy włączę kompa to się połączy z netem ale gdy wyłączę i włączę ponownie to już się nie połączy. nie chce przed każdym uruchomieniem kompa restartować routera. problem jest typowo z moim kompem ponieważ u siory wszystko działa bez problemu.

post-3248-0-75721200-1326238892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wchodzisz w Panel sterowania, potem w Centrum sieci i udostępniania. Wybierz z listy zadań "Zarządzaj połączeniami sieciowymi". Wybierz z listy połączenie, które Cię interesuje, kliknij na jego ikonkę prawym przyciskiem myszy i z menu rozwijanego wybierz "Właściwości". Z listy składników z zakładki "Ogólne" wybierz "Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4). Zaznacz go i kliknij "Właściwości". Zaznacz "Uzyskaj automatycznie adres IP" oraz "Automatycznie uzyskaj adres serwera DNS".

 

Potem zrestartuj komputer.

 

Masz dostęp do strony konfiguracyjnej routera?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...