Skocz do zawartości

Wolne działanie komputera, wysokie zużycie procesora przez svchost


serwet

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jakies 2-3 miesiace temu zaczely pojawiac sie problemy z moim komputerem. poczatkowo objawialo sie to min. tym ze sluchajac muzyki momentami komputer zwalnial tak, ze przez kilkanascie sekund muzyka była grana w "zwolnionym tempie", glosniki trzeszczaly itp. z czasem zaczelo sie to zdarzac coraz czesciej, obecnie momentami w ogole nie mogę słuchac, bo dzieje się to nieustannie. przy okazji oczywiscie wszystko na komputerze działało strasznie powoli - na otwarcie byle folderu musialem rowniez czekac kilka-kilkanaście sekund.

wielokrotnie wyskakiwało mi powiadomienie od nortona o "wysokim poborze pamieci procesora przez svchost.exe". szukalem rozwiazania tego problemu, przeczytalem gdzies o uzyciu combofixa - uzylem go, log w zalaczniku.

czasami wyskakiwal rowniez komunikat o wysokim zuzyciu procesora przez "tworzenie wykresu audio" (? nie pamietam dokladnie nazwy tego procesu niestety).

ostatnio w moim miekszaniu odcieto mi internet i o dziwo problemy ustąpiły - kiedy komputer nie probuje laczyc sie z żadną siecią muzyka nie zacina się ani przez sekundę, wszystko smiga aż miło. ale kiedy mam połączenie problemy pojawiają się ponownie.

co mogę z tym zrobić? potrzebuję w miarę sprawnego działania komputera bo uzywam programow graficznych typu 3dsmax i photoshop, a gdy jestem połączony z internetem uzywanie ich jest bardzo uciążliwe.

pozdrawiam

 

edit:

 

dodaję raport wydajności i pełny dziennik zdarzeń

http://speedy.sh/G7fHg/raport.html

http://speedy.sh/Rh7Uj/Logs.rar

ComboFix.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
szukalem rozwiazania tego problemu, przeczytalem gdzies o uzyciu combofixa - uzylem go, log w zalaczniku.

 

Na przyszłość powody dlaczego narzędzia się nie uruchamia ot tak i to bez sprawdzenia systemu (!): KLIK. Program uruchomiony niepotrzebnie, tylko wymęczyłeś system. Odinstaluj ComboFix w prawidłowy sposób, poprzez klawisz z flagą Windows + R i wklejenie w Uruchom:

 

C:\Users\kuba\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

 

wielokrotnie wyskakiwało mi powiadomienie od nortona o "wysokim poborze pamieci procesora przez svchost.exe" (...) ostatnio w moim miekszaniu odcieto mi internet i o dziwo problemy ustąpiły - kiedy komputer nie probuje laczyc sie z żadną siecią muzyka nie zacina się ani przez sekundę, wszystko smiga aż miło. ale kiedy mam połączenie problemy pojawiają się ponownie.

 

1. Z Dziennika zdarzeń najbliżej tego zdają się być te oto błędy dręczone w powtarzalnych sekwencjach:

 

Zdarzenie 31004, SharedAccess_NAT

Agent proxy DNS nie może przydzielić 0 bajtów pamięci. Może to wskazywać, że w systemie brakuje pamięci wirtualnej lub że menedżer pamięci napotkał błąd wewnętrzny.

 

Zdarzenie 34005, SharedAccess_NAT

ICS_IPV6 nie może przydzielić bajtów pamięci. Może to wskazywać, że w systemie brakuje pamięci wirtualnej lub że menedżer pamięci napotkał błąd wewnętrzny.

 

Zdarzenie 34001, SharedAccess_NAT

Usługa ICS_IPV6 nie mogła skonfigurować stosu IPv6.

 

Zdarzenie 30013, SharedAccess_NAT

Program przydzielania DHCP sam wyłączył się dla adresu IP x.x.x.x, gdyż adres ten jest spoza zakresu x.x.x.x/255.255.255.0, z którego są przydzielane adresy klientom DHCP. Aby włączyć program przydzielania DHCP dla tego adresu IP, zmień zakres, tak aby zawierał adres IP, albo zmień adres IP, tak aby mieścił się w zakresie.

 

Spróbuj wyłączyć współdzielenie:

  • Panel sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia karty sieciowej > po kolei pobierz Właściwości dla wszystkich aktywnych połączeń i przejdź do karty Udostępnianie > odznacz "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" (o ile zaznaczone).
  • Start > w polu szukania wpisz services.msc > Uruchom jako Administrator > dwuklik na usługę "Udostępnianie połączenia internetowego (ICS)" i Typ startowy przestaw na Wyłączony (o ile stoi tam aktualnie coś innego).

Po ukończeniu tych zadań zresetuj system i przedstaw czy nastąpiły jakieś zmiany.

 

 

2. Przy okazji (co nie powinno mieć związku z problemami) jeszcze naprawa tego błędu:

 

Zdarzenie 7000, Service Control Manager

Nie można uruchomić usługi LogMeIn Rescue (1b859965-7dfa-49ca-8a86-95861f7bb828) z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

 

Usługa leci z katalogu tymczasowego:

 

R2 LMIRescue_1b859965-7dfa-49ca-8a86-95861f7bb828;LogMeIn Rescue (1b859965-7dfa-49ca-8a86-95861f7bb828);c:\users\kuba\AppData\Local\Temp\LMIR0001.tmp\LMI_Rescue_srv.exe [x]

 

Prócz tej poszkodowanej usługi, na usuwanie załączę także inne puste wpisy widziane w OTL oraz sterownik Hamachi (zdaje się być odinstalowany). Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co poniżej i klik w Wykonaj skrypt.

 

:OTL
DRV:64bit: - [2009-03-18 16:35:42 | 000,033,856 | -H-- | M] (LogMeIn, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\hamachi.sys -- (hamachi)
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-3519680660-458841327-341268222-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {30F9B915-B755-4826-820B-08FBA6BD249D} - No CLSID value found.
O20:64bit: - AppInit_DLLs: ({DLL_Str}) -  File not found
O20 - AppInit_DLLs: ({DLL_Str}) - File not found
 
:Services
LMIRescue_1b859965-7dfa-49ca-8a86-95861f7bb828

 

Ponadto, odinstaluj śmiecia sponsoringowego uTorrentBar Toolbar.

 

 

3. System w ogóle nieaktualizowany:

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

Należy uzupełnić Service Pack: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

marekW

 

Ad "wymagane w tym dziale logi" = Logi już umieścił w pierwszym poście i tyle wystarczy. Punkt 2 to rzecz poboczna.

 

 

serwet

 

wielokrotnie wyskakiwało mi powiadomienie od nortona o "wysokim poborze pamieci procesora przez svchost.exe" (...) ostatnio w moim miekszaniu odcieto mi internet i o dziwo problemy ustąpiły - kiedy komputer nie probuje laczyc sie z żadną siecią muzyka nie zacina się ani przez sekundę, wszystko smiga aż miło. ale kiedy mam połączenie problemy pojawiają się ponownie.

 

W menedżerze zadań z prawokliku na ten najgrubszy svchost.exe wybierz opcję "Przejdź do usług" i wypisz wszystkie które się zaznaczą.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...