Skocz do zawartości
Anonim2

Test darmowych programów antywirusowych 2012 - dobreprogramy.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uśmiałem się z tego testu :)

Wg mnie nie przeprowadzony rzetelnie i faworyzowany, bo co robi Ashampoo i PC Tools tak wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ashampoo jest darmowym programem tak jak KingSoft Pc Doctor jest antywirusem to ja jestem chińczyk. To,że na DP.PL ashampoo jest darmowe nie znaczy,że w ogóle jako produkt jest za darmo. Jest to komercyjny program. Dobreprogramy schodzą na psy. Za rok dodadzą FW do testu antywirusowego . Kto w tej redakcji pracuje skoro nie potrafią programów rozróżnić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się! Ashampoo Antivirus, zwycięzca testu, nie jest bezpłatnym programem antywirusowym, tylko Shareware. Musieli zapłacić za promocję <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie testowano programów typu HIPS oraz piaskownic.

Najciekawsze jest jednak to, że Ashampoo Antivirus nie jest bezpłatnym programem antywirusowym :)

No tak...ale nie testowałi też zapór, wirtualizerów, skanerów na żądanie i pewnie czegos jeszcze, co pominąłem...ale to nie oznacza, że są to powody, dla których test oceniam nie za wysoko. Powody są wg mnie inne...o Ashampoo już pisałeś, o KPCD pisał Likwidator, to może dopiszę o błędach w wyświetlaniu wyników i tłumaczeniu się, że program w którym je stworzono wyświetla je błędnie. Jaki to ma wpływ na ogląd testu...nie na czytaną treść...nie trzeba pisać, bo znaczna większość nie wczytuje się w konkretne wyniki tylko patrzy na słupki...a te, jak już wiadomo są nieco spaprane.

Bardzo dobre komentarze napisał "average user"...warto je przeczytać, bo są i dowcipne i merytoryczne zarazem.

Linkowany test HIPSów na malware.ru...to jest organizacja, która zajmuje się tylko bezpieczeństwem...nie ma co prównywać do nich DP, bo w ten sam sposób możnaby zalinkować testy Matouska...w końcu też testy HIPSów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale większość labów i portali testujących aplikacje zabezpieczające, sprawdza jedynie wykrywalność on-demand. Nie jest to rzetelny sposób sprawdzania możliwości ochrony, ponieważ oprócz dynamicznej heurystyki, wiele programów posiada także HIPS-y, autosandboxy, sandboxy oraz blokady szkodliwych stron. Tak więc te słupki nie wiele pokazują, tym bardziej, że test wygrał płatny antywirus, który DB udostępnia w darmowej, 180-dniowej promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...