Skocz do zawartości

Komputer się zamraża i niereaguje


tomcio123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój stary sprzęt:

 

Win XP SP 3

AMD ATHLON XP 1100 MHz

GeForce4 MX 4000

2x1 GB RAM Samsung

płyta główna MSI KT3V (MS-6712)

zasilacz 400 WATT Take Me.

2 x dyski twarde (pierwszy dysk Seagate Barracuda 40 GB podzielony na C: 10 GB i D: 30 GB, a drugi dysk 160 GB)

 

Od kilku dni jest problem z komputerem, od 2 do 5 razy dziennie zamraża się i niereaguje i trzeba restarować od nowa komputer, czasami po uruchomieniu pojawi się info niebieski ekran z informacją o błędzie dysku F lub zmianie oprogramowania.

Dysk F to przegrywarka Hitachi-LG DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAMm a jeśli chodzi o oprogramowanie to wymieniłem kostki pamięci RAM, miałem 256 + 2x 512, ale przed wymianą pamięci też komputer się zatrzymywał, nie wiem co jest tego wszystkiego przyczyną.

Edytowane przez picasso
Logi zostały sprawdzone, usuwam je w związku ze zmianą lokalizacji tematu, zaś temat zamykam (kolejne nowsze tematy sugerują finalizację tutaj). //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To można przenieść temat bo nie wiedziałem gdzie go założyć.

 

Na dysku C: 10 GB mam wolnego 4 GB, o błedzie nie mogę napisać skoro pojawia się blue screen.

 

I ostatnio zasilacz przy uruchomieniu zaczyna głośno chodzić tak przez jakieś 10 minut, potem już jest normalnie.

 

Wymieniona pamięc RAM raczej nie jest problemem, zobaczyłem na stronie producenta i są one zgodne z płytą główną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...