Skocz do zawartości

Instalacja win xp z pendrive


beyondZork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostalem netbooka z 1gb ramu i zainstalowanym win7 starter. Wolalbym miec na nim winXP. Niestety, nie mam stacji dyskietek ani napedu optycznego, wiec pozostaje usb. Znalazlem w sieci pare sposobow - zmiana boot order w bios, bootowalny pendrive (fat32) dzieki "grubinst" i "grub4dos loader", a potem wgranie obraz iso systemu na dysk do boot\images - ale ten obraz chyba laduje sie do pamieci, bo dostaje blad w stylu "not enough memory". To samo w sobie jest dziwne (przynajmniej dla mnie) - skoro jest 1gb pamieci, to czemiu obraz 600mb sie "nie miesci"?

 

Probowalem tez uruchomic instalacje kopiujac katalog z plyty winXP - i386" - na pendrive i uruchamiajac instalacje z obrazu dyskietki startowej na usb, ale to z kolei daje blad "invalid or unsupported executable format".

 

Czy jest jakis inny sposob?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@tommyktlab: nie probowalem, dzieki za link - zaraz sie za to zabiore i dam znac o wynikach. Gdybym mial jakikolwiek cd/dvd-rom nie zawracalbym ludziom glowy usb :)

 

@karolek: netbook asus 1011pxdc, szczegoly tutaj:

http://pl.asus.com/E...#specifications

problem w tym, ze goly win7 "zjada" ponad polowe dostepnej pamieci, przy zerowej aktywnosci uzytkownika

 

@izaw: sterowniki sa dostepne (link powyzej, zakladka "Download"), pierwsza rzecz ktora sprawdzilem

 

 

EDIT:

@tommyktlab: ok, tym razem poszlo, chociaz na oko zawartosc pendrive'a wyglada tak samo jak to co wgralem recznie. Wywalalo BSOD'a, ale zmienilem z ahci na ide i juz bez problemow sie zainstalowal.

 

Zauwazylem jednak cos dziwnego, czego nie bylo widac pod win7 a jest pod winXP - w "system properties" mam napisane:

Computer:

CPU N570 @ 1.66GHz

982 MHz, 0,99GB of RAM

 

Do czego sie odnosi to 982? Dwa roznie taktowane rdzenie? Czy powinienem tak to zostawic?

To 0.99 tez mnie dziwi troche, przeciez 1gb = 1024 mb

 

 

EDIT2:

zapomnialem - jaki antywir / fwall polecicie do takiego slabego netbooka? Czytalem dobre opinie o Comodo, moze ten?

Odnośnik do komentarza

:ph34r: beyondZork

 

problem w tym, ze goly win7 "zjada" ponad polowe dostepnej pamieci, przy zerowej aktywnosci uzytkownika

Niemożliwe - 1GB RAM spokojnie wystarczy do prawidłowej pracy systemu z pełnym oprogramowaniem.

Do czego sie odnosi to 982? Dwa roznie taktowane rdzenie? Czy powinienem tak to zostawic?

To 0.99 tez mnie dziwi troche, przeciez 1gb = 1024 mb

 

:) Wszystko jest prawidłowo wyświetlane - sprawdz specyfikację.

zapomnialem - jaki antywir / fwall polecicie do takiego slabego netbooka? Czytalem dobre opinie o Comodo, moze ten?

5786687110d360a876e4079c466ce36c.jpg

Agnitum Outpost Security Suite Pro

Odnośnik do komentarza
ok, tym razem poszlo, chociaz na oko zawartosc pendrive'a wyglada tak samo jak to co wgralem recznie.

Tak Ci się tylko wydaje ;) Ten program co Ci wskazałem specjalnie preparuje pendriva do tego celu. Instaluje grub4dos i przygotowuje 2 tryby instalacji: 1 - faza tekstowa (niebieskie ekrany), 2 - faza po restarcie. I to na pewno nie jest tylko przekopiowanie plików.

 

Do czego sie odnosi to 982? Dwa roznie taktowane rdzenie?

Ten procesor ma zmiejszanie taktowania(mnożnika i napięcia), gdy nie jest obciążony w celu zaoszczędzenia energii. Obydwa rdzenie sa wtedy obniżone do tej wartości.

 

Zrób sobie mały test; obciąż procesor i wtedy zobacz ile ci pokazuje w tym okienku, lub jak chcesz wszystko wiedzieć o swoim procesorze to uruchom to: http://www.cpuid.com/ i jakiś benchmark, np. SuperPI (ustaw 1-32MB): http://www.techpowerup.com/downloads/366/Super_PI_Mod_v1.5.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...