Skocz do zawartości

Instalacja Win 7 Pro 32-bit na laptopie Acer Extensa 5510


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam oryginalnego Windowsa 7 Pro 32-bit ale nigdy nie planowałem instalować go na tym laptopie, ponieważ na stronie producenta http://www.acer.pl/a...content/drivers ścieżka Notebook -> Extensa -> Extensa 5510

jest zaznaczony brak wsparcia dla Windows 7

ale

przeglądając aktualizacje sterowników na stronie Intela http://downloadcente...om/default.aspx znalazłem wersje sterowników dla:

a) mojego chipsetu, która obsługuje Win7 32bit

ścieżka

Product family Chipsets -> Product line Chipset Software -> Product name Intel Chipset Software Installation Utility -> Win7 32bit -> INF Update Utility - Primarily for Intel® 6, 5, 4, 3, 900 Series Chipsets -> wersja 9.2.0.1030 z dnia 4/21/2011

 

b ) grafiki, która obsługuje Win7 32bit

ścieżka

Product family Internet Devices -> Product line Netbooks -> Product name Mobile Intel 945 GM Express Chipset Family -> Win 7 Pro 32bit -> Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows* 7(exe) -> wersja 15.12.75.4.1930 z dnia 10/02/2009

 

c) WiFi, która obsługuje Win7 32bit

ścieżka

Product family Wireless Networking -> Product line Intel Centrino Wi-Fi Products -> Product name Intel PRO/Wireless 3945 ABG Network Connection -> Win7 32bit -> Intel® PROSet/Wireless Software and drivers for Windows 7 32-Bit -> wersja 14.2.0.10 z dnia 09/01/2011

 

Na stronie Realteka są też sterowniki do dźwięku dla Windows 7 32-bit i mojego urządzenia.

 

Zatem brakowało by mi tylko mniej ważnych sterowników dla:

a) LAN

b )modem

c) TouchPad (chyba w systemie by już były)

d) czytnika kart

 

Pytanie podstawowe brzmi.

Czy to się powiedzie i jest w ogóle sens zawracać sobie tym głowę czy pozostać przy XP SP3?

 

W załączniku raport z HWiNFO32

ORG-18CE65CEBD9.txt

Edytowane przez SoundWave
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ale ma wsparcie w win vista więc możliwe, że spokojnie mogą pasować do win 7. Poza tym jak sam piszesz są drivery producentów podzespołów, resztę można znaleźć po pci vendor.

Czy to się powiedzie i jest w ogóle sens zawracać sobie tym głowę czy pozostać przy XP SP3
jednak win 7 bierze trochę więcej ramu ale jest bezpieczniejszy.
Odnośnik do komentarza

Do tej operacji muszę się jeszcze przygotować, mianowicie:

 

 

1) nie wiem ile mogą wsadzić maksymalnie RAMu do tego lapka - podaje screena z SIW bo nie jestem pewien czy mogę włożyć max 4 GB po 2 GB na slot, czy też max 2GB po 1 GB na slot?

 

msiw.jpg

 

 

 

2) Mam goły obraz Win7 na dysku, dociągnę sobie SP1 i na płytę chciałbym wypalić już system ze zintegrowanym SP, który program najlepiej do tego użyć. Czytałem, że nLite jest dobry? W sumie najbardziej mi zależy na prostocie wykonania tej operacji.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki za pomoc panowie.

 

W takie razie skoro mogę max 4 GB włożyć to kupiłbym 2 kości po 2 GB jest tylko jedno małe ale ... nigdy nic nie kupowałem z hardware, więc się nie orientuję w temacie dlatego prosiłby, o pomoc w wyborze pamięci.

 

Moje preferencje to budżet do 200 zł i maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje płyta główna w tym lapku bo to by był już ostatni zakup RAMu do tego sprzętu. Płyta główna Acer Grapevine - a jakie ona ma możliwości to już nie mam pojęcia. Może jeszcze jakiś link gdzie od podstaw można by się podszkolić z zakresu RAM (lub ogólnie hardware).

Odnośnik do komentarza

Ok zamówię w weekend ten dwupak.

 

Na stronie producenta http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers ścieżka Notebook -> Extensa -> Extensa 5510 w zakładce BIOS

znalazłem nowszą wersję BIOS V3.60 (obecnie mam V.3.50) i pomyślałem, że można by go zaktualizować przed wsadzeniem nowych kości tylko jak to zrobić bo nigdy nie miałem z tym do czynienia a w tej zakładce pod linkiem jest ostrzeżenie na czerwono, że robi się to na własne ryzyko z akceptacją uszkodzenia urządzenia. Jak to ruszyć i czy w ogóle warto?

Odnośnik do komentarza
a w tej zakładce pod linkiem jest ostrzeżenie na czerwono, że robi się to na własne ryzyko z akceptacją uszkodzenia urządzenia. Jak to ruszyć i czy w ogóle warto?
to jest standardowy tekst każdego producenta, tzw "dupochron" co byś nie miał możliwości iść do sądu jak coś się nie powiedzie, spokojnie masa ludzi to robi i niewielki jest odsetek nieudanych operacji flashowania biosu.
Odnośnik do komentarza

W ściągniętym folderze są 3 pliki

1) BL50360A.WPH

2) flash32.exe.

3) Readme.txt z tekstem

 

Model Name: Aspire 3690, Aspire 5610, Aspire 5610Z, Aspire 5630, Aspire 5650, Aspire 5680, Extensa 5510, Extensa 5510Z, TravelMate 2490, TravelMate 4200, TravelMate 4230, TravelMate 4260, TravelMate 4280
Install SOPˇG
    01) Unzip <BIOS_v3.60.zip>nder WindowsXP or Vista.
    02) Click "Flash32" application in the unziped folder.
    03) System will automatically update bios.

 

czyli odpalać spod Windowsa według tych kroków?

Odnośnik do komentarza

BIOS zaktualizowany, poszło bezproblemowo. Na razie wydaje się działać wszystko normalnie.

Dzięki za porady.

 

Czy ten problem może występować u mnie po zakupie 4GB RAMu na Win7 32-bit co będzie czynić zakup bezcelowym?

http://acer.custhelp...detail/a_id/262

BTW. Tu chodzi o to, że raportuje 3GB ale używa całych 4 GB, czy też widzi i używa 3GB co powoduje, że 1 GB leży bezużyteczny odłogiem?

 

Tu już chyba sam sobie odpowiedź znalazłem?

http://acer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2729/related/1

Edytowane przez SoundWave
Odnośnik do komentarza

Zakupiony zestaw z linku markaW 4 GB (2 x 2 GB) Corsair leży już na biurku, więc przed instalacją:

Czy trzeba zmieniać coś w BIOS bo gdzieś wyczytałem, że może mieć problem z odczytaniem SPD nowych kości czy wkładać na żywioł?

 

Inna sprawa adekwatna do tematu.

W większości programów informacyjnych mam wyświetlane, że mój chipset to Mobile Intel 945 GM Express Chipset

Sterownik do chipset dla Win7 32-bit, który znalazłem (w poście #1 ścieżka) ma wymienione takie chipsety jak obsługiwane

rysm.jpg

 

 

Czy mój chipset podchodzi pod któryś z tych dwóch?

Odnośnik do komentarza
Zakupiony zestaw z linku markaW 4 GB (2 x 2 GB) Corsair leży już na biurku, więc przed instalacją:

Czy trzeba zmieniać coś w BIOS bo gdzieś wyczytałem, że może mieć problem z odczytaniem SPD nowych kości czy wkładać na żywioł?

 

Nic w Biosie nie zmieniaj. Odłacz zasilacz, wyjmij baterie i założ nowe kości.

 

Czy mój chipset podchodzi pod któryś z tych dwóch?

 

Jak nie bedzie pasował to sie nie zainstaluje. :)

Odnośnik do komentarza

Co do ramu jak wyzej. Co do sterow chipsetu to zapakuj te http://downloadcente...oadType=Drivers

 

This driver is written specifically for the desktop Intel ® 945G, 945GZ, 945GC, 945GT, 946GZ, G965, Q963, Q965, G31, G33, G35, Q33, Q35, Express Chipsets and the Mobile Intel® 940GML, 943GML, 945GM, 945GME, 945GMS, GL960, GLE960, GM965, GME965 Express Chipsets and will not function with any other product. View the README file for installation information and the RELEASE NOTES for driver version details. This driver package contains version 15.12.75.4.1930 (8.15.10.1930) for Windows* 7.

Powinny smigac, a jak nie wejda to sie pomartwimy.

 

Na tej stronie masz soft do detekcji podzespolow http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=720 jak by cos nie pasilo to mozesz sie wspomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...