Skocz do zawartości

Problem z odmontowaniem dysku


MegaTherion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Win7 x64. Podłączam dysk 2,5'' przez USB2. Wszystko działa jak należy. Chce bezpiecznie usunąć sprzęt i jest brak komunikatu o usunieciu. Po czym nie mam dostępu do dysku, ale system, eksporer widzi dalej dysk. Daje screen. Dodam, że dysk sprawdzałęm na innym kompie. Odmontowuje się poprawnie. Sprawdzałęm na innym kablu i problem jest ten sam. Pendrivy odmontowują się prawidłowo z systemu. Daje screen (to ten samsung G2).

odmontowaniedysku.jpg

Cczemu tak zachowuje się port USB ? A moze to wina konfiguracji systemu ? Jak to zweryfikować ?

Dodam jeszcze ze po próbie odmontowania dysku komutera nie można zamknąc(resetuje się)

Proszę o porady w celu rozwiazania problemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to ciekawe bo w logach OTL-a wyraźnie jest pakiet Acronis True Image z wieszająca się usługą o którą pytałem. Wydaje mi się ż należało by rozpocząć testy od procedury czystego rozruchu. Czyli wyłączasz wszelki autostart i podpinasz dysk i odmontowujesz. Jak na czysto pójdzie to krok po kroczku dojdziemy.

http://support.micro...om/kb/929135/pl

BSOD mówi o uszkodzeniu pamięci czyli

A)Wadliwa sprzetowo pamięc

B)Jakiś program śmieci--> stawiam na Acronisa.

Odnośnik do komentarza
Podłączam dysk 2,5'' przez USB2. Wszystko działa jak należy. Chce bezpiecznie usunąć sprzęt i jest brak komunikatu o usunieciu. Po czym nie mam dostępu do dysku, ale system, eksporer widzi dalej dysk. (...) Dodam jeszcze ze po próbie odmontowania dysku komutera nie można zamknąc(resetuje się)

 

(...)

 

DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (9f)

A driver is causing an inconsistent power state.

 

1. W wynikach debugowania STACK_TEXT ma odnośnik do "rvsystem". To sterownik Returnil System Safe (i związki z woluminami). Przetestuj jego interferencję poprzez całkowitą deinstalację aplikacji.

 

DRV:64bit: - [2011-07-01 15:41:20 | 000,065,992 | ---- | M] (CJSC Returnil Software) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\rvsystem.sys -- (rvsystem)

 

2. Jeśli nici z powyższego, spróbuj czy coś pomoże edycja rejestru tego rodzaju ("Per device"): KB2401954. Po edycji zresetuj system i przeprowadź próbę z dyskiem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. W wynikach debugowania STACK_TEXT ma odnośnik do "rvsystem". To sterownik Returnil System Safe (i związki z woluminami). Przetestuj jego interferencję poprzez całkowitą deinstalację aplikacji.

 

DRV:64bit: - [2011-07-01 15:41:20 | 000,065,992 | ---- | M] (CJSC Returnil Software) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\rvsystem.sys -- (rvsystem)

 

Doskonale ! Działa !!! To sterownik Returnil System Safe powodował problem. Dziękuje Wam za doskonałą pomoc! Browar dla Picasso i Piotreek

Pozdrawiam

ps. Ciekawe czy inni tez mają ten problem z zainstalowanym Returnil ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...